Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.03.2019 o 20:48, Userr napisał:

Czy jest jakaś metoda zamienna? Czytałem, że amatorzy mogą tylko tym zaszkodzić...

wg mnie na owady to tylko allegrini go go insect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie jaki interior dressing do naszych a4 najlepiej siada?

Mam Poorboys Natural look, ale zostawia ślady po wodzie. Kupiłem DM Interior Magic, ale chyba też mi nie leży. Myślałem nad FW Mademoiselle. Co polecacie matowego?

Chociaż zastanawiam się czy przy ADBL IQD trzeba nakładać dressing, bo niby jakieś tam zabezpieczenie zostawia po sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem np Meguair's Ultimate Interior Detailer i byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakiś preparat o działaniu jak IronX (z krwawieniem) tylko tańszy :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gibons napisał:

Może ktoś polecić jakiś preparat o działaniu jak IronX (z krwawieniem) tylko tańszy :) ?

Do czego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FroS-t napisał:

Do czego ?

Generalnie do felg ale na auto też coś potrzebne :) + jakiś dobry specyfik do czyszczenia felg. Teraz miałem Tenzi Ei czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gibons napisał:

Generalnie do felg ale na auto też coś potrzebne :) + jakiś dobry specyfik do czyszczenia felg. Teraz miałem Tenzi Ei czy jakoś tak.

Siedzę teoche zrobiony na Buwoienei wiec sorki za błędy ale jak szukasz czegoś żeby usunac metal z karolserii to AdBL vampier Liquid , nie kosztuje majątku, działa bardzo dobrze, do felg kup sobie excede ultimate wheel cleaner, w rozcieńczeniu 1:20 starczy ci na wieczność, nie ma potrzeby napierdalalc tych felg preparatem do usuwania metalu co mycie.....:cool1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FroS-t napisał:

Siedzę teoche zrobiony na Buwoienei wiec sorki za błędy ale jak szukasz czegoś żeby usunac metal z karolserii to AdBL vampier Liquid , nie kosztuje majątku, działa bardzo dobrze, do felg kup sobie excede ultimate wheel cleaner, w rozcieńczeniu 1:20 starczy ci na wieczność, nie ma potrzeby napierdalalc tych felg preparatem do usuwania metalu co mycie.....:cool1:

Na felgach bardziej mam problem z asfaltem. Duzo takich malych kropek a i zdarzaja sie wieksze. Dzisiaj to potraktowałem pricto... coś tam :) i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gibons napisał:

Na felgach bardziej mam problem z asfaltem. Duzo takich malych kropek a i zdarzaja sie wieksze. Dzisiaj to potraktowałem pricto... coś tam :) i nic.

Prickbortem..... kup sobie Carpro Tar-X, mimo swojej ceny to jednak jakościowo wymiata, jak bardzo się mocno wbiły kup sobie środek o nazwie chu-Sol , daj mu poleżeć nawet z 15 min i potem wymyj.....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FroS-t napisał:

Prickbortem..... kup sobie Carpro Tar-X, mimo swojej ceny to jednak jakościowo wymiata, jak bardzo się mocno wbiły kup sobie środek o nazwie chu-Sol , daj mu poleżeć nawet z 15 min i potem wymyj.....

Dzięki za cenne rady :) zrobię jak mówisz. Powiedz mi jeszcze w takim razie czym potem mógłbym zabezpieczyć felgi nada się wosk kare 1000 czy jakoś tak :) ? (sorry za przekrecanie tych nazw). Doradziłbyś jeszcze czym zabezpieczyć szybe przednią ? żeby fajnie woda spływała.

Szukam też czegoś do plastikow do wew. Mam teraz PB jest fajny ale jedna rzecz mnie drazni jak np kropi deszcz i otworzysz drzwi coś tam kapnie to potem są zacieki. Chyba że inne specyfiki tez tak maja  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gibons napisał:

Dzięki za cenne rady :) zrobię jak mówisz. Powiedz mi jeszcze w takim razie czym potem mógłbym zabezpieczyć felgi nada się wosk kare 1000 czy jakoś tak :) ? (sorry za przekrecanie tych nazw). Doradziłbyś jeszcze czym zabezpieczyć szybe przednią ? żeby fajnie woda spływała.

Szukam też czegoś do plastikow do wew. Mam teraz PB jest fajny ale jedna rzecz mnie drazni jak np kropi deszcz i otworzysz drzwi coś tam kapnie to potem są zacieki. Chyba że inne specyfiki tez tak maja  ?

Co do felg tylko i wyłącznie powłoki, gyeon rim, carpro dlux w dwóch warstwach spokojnie 1,5 roku w jednej na sezon starczy i myjesz felgi tylko szamponem, wosk można sobie włożyć wiesz gdzie, za duze temp na felgach to raz a dwa wrzucanie tego co dwa czy trzy miesiące jest bez sensu.....przednia szyba carpro flyby, gyeon view albo w sumie najlepiej gtechniq g1 i g2 15ml starczy, wnętrze nie widzę sensu packania wszystkiego dressingiem, audi ma matowe plastiki z fabryki kup sobie Auto Finesse Spritz albo chemical guys inner clean, blokery uv ma a to jest najważniejsze żeby zabezpieczyć przed wyblaknięciem i zabezp przed słońcem.....ten poorboys to kicha, ładnie pachnie i tyle.....

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Znowu trzeba nadszarpnąć budżet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FroS-t napisał:

 wnętrze nie widzę sensu packania wszystkiego dressingiem, audi ma matowe plastiki z fabryki kup sobie Auto Finesse Spritz albo chemical guys inner clean, blokery uv ma a to jest najważniejsze żeby zabezpieczyć przed wyblaknięciem i zabezp przed słońcem.....ten poorboys to kicha, ładnie pachnie i tyle.....

ADBL IQD robi tą samą robotę co Spritz tzn. qd?

Kupiłem niedawno IQD i DM Interior Magic i Magic jakoś tak mi nie podszedł, mimo że chwalą go na kosmetykaaut. Mam wrażenie że deska po nim bardziej odbija światło, mimo że jest matowy. Pewnie kwestia plastików, które w każdej marce są inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jolley napisał:

ADBL IQD robi tą samą robotę co Spritz tzn. qd?

Kupiłem niedawno IQD i DM Interior Magic i Magic jakoś tak mi nie podszedł, mimo że chwalą go na kosmetykaaut. Mam wrażenie że deska po nim bardziej odbija światło, mimo że jest matowy. Pewnie kwestia plastików, które w każdej marce są inne

Nie wiem co robi ADBL, Spritz czyści i zostawia przy okazji zabezp w postaci blokerów UV, poza tym nie robi z plastikami nic, nie błyszczą się, nie są bardziej matowe, nie są bardziej przyciemnione itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to chyba zaleta, że się nie błyszczą? :D ja tam wolę jak jest mat niż takie tłuste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Janek000 napisał:

No ale to chyba zaleta, że się nie błyszczą? :D ja tam wolę jak jest mat niż takie tłuste.

Są gusta i guściki dlatego np Megs robi preparaty satyna, półsatyna i błyszczący.

Ja osobiście też wole jak najbardziej matowe, choćby ze względu na to że deska nie odbija sie w szybie w słoneczne dni, nie razi w oczy i duzo lepiej wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś opinie odnośnie produktów RR Customs, na ich filmikach dość porządnie radzą sobie te ich produkty. Ktoś testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem ich Tyre Cleanera. Swoje robił. Porównania nie mam z innymi produktami.

Na kosmetykaaut.pl jest sporo opinii, które są podzielone. Kwestia co komu podeszło :)

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...