Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Langista napisał:

Kwestia jest taka, że te piany są o kant kuli rozbić. Raz nałożyłem tej piany za 2 zł, auto było jak chmurka

Jak auto bedzie zabezpieczone to bedzie ruszać, ciężko żeby piany z neutralnym Ph ruszaly syf przyklejony do auta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1 minutę temu, FroS-t napisał:

Jak auto bedzie zabezpieczone to bedzie ruszać, ciężko żeby piany z neutralnym Ph ruszaly syf przyklejony do auta....

Komus szkoda na kosmetyki, a Ty o zabezpieczaniu... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, muunv napisał:

Komus szkoda na kosmetyki, a Ty o zabezpieczaniu... :D 

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś robi trasy kilka razy w ciągu miesiąca po 1000km w jedną stronę, to nie ma bata żeby taka kosmetyka się utrzymała ;) no i trzeba mieć na to jeszcze czas na takie rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Langista napisał:

Jak ktoś robi trasy kilka razy w ciągu miesiąca po 1000km w jedną stronę, to nie ma bata żeby taka kosmetyka się utrzymała ;) no i trzeba mieć na to jeszcze czas na takie rzeczy :)

Dla kogoś kto robi takie przebiegi idealnym wyborem sa powłoki od lakieru po szyby i felgi , tylko takie zabezpieczenia pozwolą na doczyszczanie auta bez mocnego wysiłku i nie katowanie go co mycie mocna chemia, no i pozwolą ograniczyć w jakiś sposób rysowanie, jeśli ktoś nie miał styczności z poważniejszymi zabezpieczeniami nie ma szans żeby wiedział o czym mowa, nikomu nie ujmując bo każdy używa chemii jakiej uważa za słuszne ale niestety ADBL czy Shiny Garage lub RRC Customs nie ma w swojej ofercie takich rzeczy.....

,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za złe, jestem w stanie zrozumieć ludzi 'siedzących' w detailingu, ale sam mam z tym tyle wspólnego, co na myjni, czyli nic. W te wakacje zawożę auto do kumpla co prowadzi warsztaty z usługami detailingu. Chcę zabezpieczyć lakier i przygotować przed nałożeniem folii, dla mnie to jedyne rozwiązanie, bo w Niemczech jest zakaz mycia auta na własnej posesji, a najlepsze myjnie ręczne są tu gorsze od najsłabszych, które mam w swojej okolicy, w Polsce.. O ręcznym myciu można zapomnieć, bo myjnie otwarte pn-sb do 20, święta i niedzielę zakaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Langista napisał:

Nie mam za złe, jestem w stanie zrozumieć ludzi 'siedzących' w detailingu, ale sam mam z tym tyle wspólnego, co na myjni, czyli nic. W te wakacje zawożę auto do kumpla co prowadzi warsztaty z usługami detailingu. Chcę zabezpieczyć lakier i przygotować przed nałożeniem folii, dla mnie to jedyne rozwiązanie, bo w Niemczech jest zakaz mycia auta na własnej posesji, a najlepsze myjnie ręczne są tu gorsze od najsłabszych, które mam w swojej okolicy, w Polsce.. O ręcznym myciu można zapomnieć, bo myjnie otwarte pn-sb do 20, święta i niedzielę zakaz :)

Ja myslę że PPF plus jakies dobre powłoki które wrzuci ci znajomy na bank pomoga ci w dbaniu o auto i sprawdza sie jak wszystko zostanie nałozone ze sztuka:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 21:48, muunv napisał:

Komus szkoda na kosmetyki, a Ty o zabezpieczaniu... :D 

Nie że szkoda, tylko nie mam :D gdyż 95% idzie w mechanikę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 16:44, jolley napisał:

Poszukaj u siebie w mieście myjni z aktywną pianą (taką, która nakładasz inną lancą. W żadnym wypadku szczota). Nałóż syto piany za 3zł, odczekaj ok 5-8min (ważne żeby nie przysychała), dokładnie spłucz i po tym lecisz na dwa wiadra. 

Okej.

Jakieś wskazówki skąd zaczynać? od Dachu czy od dołu? Gdyż czytałem trochę i ile ludzi tyle teorii jedni z dachu zaczynają inni od progów ,jak lepiej? (chodzi mi już o mycie na dwa wiadra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marciol napisał:

Okej.

Jakieś wskazówki skąd zaczynać? od Dachu czy od dołu? Gdyż czytałem trochę i ile ludzi tyle teorii jedni z dachu zaczynają inni od progów ,jak lepiej? (chodzi mi już o mycie na dwa wiadra)

Nie ma tu filozofii, od góry gdzie najczyściej do dołu , czyli mozesz sobie np jechać dach , przednia szyba, maska i boki , do progów, a jak masz siano to kup sobie oddzielna rękawice do dolnych partii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czym najlepiej takie zmarszczki ogarnąć ? 

IMG_20190816_163031_compress26.jpg

Edytowane przez qruku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki materiał ściereczki do miejscowego przetarcia na mokro ? Oraz do późniejszej polerki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marciol napisał:

Jaki materiał ściereczki do miejscowego przetarcia na mokro ? Oraz do późniejszej polerki ?

WaxPro Premium są bardzo dobre. Mają 360gsm, znajdziesz w sklepach detailingowych lub na popularnym portalu aukcyjnym za około 5zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiknalem kiedyś dla testu zieloną tugą do felg :P pięknie zeszła sadza hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamil-vag napisał:

Psiknalem kiedyś dla testu zieloną tugą do felg :P pięknie zeszła sadza hehe

Popatrzę co to za specyfik.? może to być to czego szukam :D

7 godzin temu, przem8 napisał:

Ponoć sprawdza się też środek do czyszczenia kominków :D

:lol1:   tego się nie spodziewałem ?   cza spróbować...... bo zadek zwęglony strasznie mam i nic go nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MichałA4 napisał:

bo zadek zwęglony strasznie mam i nic go nie rusza.

To od razu pasta do chromu + stożek filcowy lub wełna stalowa. Po co babrać się w psikadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który szampon będzie lepszy wg Was?

Shiny Garage Sleek & Bubbly Premium Car Bath - 5L
ADBL Snowball - 5L

ewentualnie Presta Sudzz Car Wash - 3,8L tylko tutaj mniejsza ilość w podobnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...