Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Arek8888 napisał:

Panowie, ja tym razem z nieco innym pytaniem. Chciałbym wyczyścić materiałową tapicerkę na boczkach i na słupkach w moim B6, tak aby nie przemoczyć i nie odkleić materiału chociażby z tych miękkich boczków. Nie ma na nich plam, tylko taki zwykły użytkowy brud. Czy ADBL Bonnet na mikrofibrę się nada?

Nada się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 4.03.2020 o 00:04, rohace napisał:

Z jakiej strony kupować preparaty detalingowe i wosk ? 

Mr Cleaner, DeepGloss ,ShowCarShine , Auto na Balsk, WaxParadise, NadoCarCare, bardzo dobre sklepy i obsługa. Bestseller który jest u nas na forum również super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2020 o 21:32, piteks napisał:

Jak do ciemnego, to poszedłbym w UNC-R. Można kanapkę UNC-R v1 i na to już spokojnie UNC-R lub zgodnie z nowym trendem UNC-R 1,5 i na niego UNC-R.

Chyba że wolisz szkło, to Aqua w dwóch warstwach ma zdolności samoregeneracji.

Przydałoby się doświadczenie do nałożenia tych powłok , ale są zdecydowanie godne polecenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arek8888 napisał:

Panowie, ja tym razem z nieco innym pytaniem. Chciałbym wyczyścić materiałową tapicerkę na boczkach i na słupkach w moim B6, tak aby nie przemoczyć i nie odkleić materiału chociażby z tych miękkich boczków. Nie ma na nich plam, tylko taki zwykły użytkowy brud. Czy ADBL Bonnet na mikrofibrę się nada?

Jak najbardziej, jest nawet fajny poradnik na YT, wpisz sobie: ADBL Bonnet mx nowicki. :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2020 o 12:46, Arek8888 napisał:

Panowie, ja tym razem z nieco innym pytaniem. Chciałbym wyczyścić materiałową tapicerkę na boczkach i na słupkach w moim B6, tak aby nie przemoczyć i nie odkleić materiału chociażby z tych miękkich boczków. Nie ma na nich plam, tylko taki zwykły użytkowy brud. Czy ADBL Bonnet na mikrofibrę się nada?

Jakby co to polecam VP Carpet Cleaner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie czym usunąć ślady po ptasich odchodach? Auto ma nałożoną powłokę ceramiczną. ( Nigdy więcej nie dam się już namówić) Kupy bez problemu dało się zmyć ale pod pewnym kątem widać duży ślad wraz z odłamkami po gównie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ptasie odchody leżały na lakierze wystarczająco długo (wystarczy nawet kilka godzin) to ślady mogą zostać na stałe. Charakterystyczne wżery można próbować usunąć jakąś pastą ścierną, ale jeśli uszkodzenie jest już mocno widoczne, to obawiam się, że zostaje tylko to próbować spolerować mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Ślady widać tylko pod odpowiednim kątem ale są dość duże 4x4cm (wielkie kupsko) , tak jakby klar schodzi.  Przejeżdzając paznokciem nie czuć wgłębienia albo wypukłości. Nie mam polerki, jest możliwość usunięcia tego chemią albo ręcznie spolerować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest UC? Nie mam doświadczenia przy polerowaniu nie znam niestety pojęć Autodetalingowych. Mam w mieszkaniu pastę polerska Koch Chemie Heavy Cut 8.02 ale jest ona mocno ścierna więc coś innego muszę zamówić.

 

Na zdjęciu widoczne ślady po odchodach. 

20200522_172010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguiar's Ultimate Compound. Pad niemiecki to taki

 

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pad niemiecki możesz też znaleźć pod nazwą tri-color. Z jednej strony jest agresywniejszy, a z drugiej delikatniejszy. Ptasie odchody to prawdziwa zaraza. Polecam jak najszybciej je usuwać wodą pod ciśnieniem. Albo przynajmniej mieć przy sobie wodę w żelu (Kecav H2O) i mikrofibrę. Taki zestaw pomoże bezinwazyjnie usunąć bombę z lakieru w trasie, lub gdy nie masz dostępu do myjki ciśnieniowej. Aplikujesz wodę na zafajdane miejsce, czekasz aż rozmięknie i przyciskając mikrofibrą zbierasz to z lakieru. Jest to dość wydajny preparat, kupiłem już dawno a mam jeszcze prawie połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę namierzyć nigdzie tego pada. Meguiar's Ultimate Compound znalazłem. Mieszkam w Niemczech. Mam taki pad jak na zdjęciu. Nada się? 

unnamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nada. To kup inny twardy ręczny pad do polerowania np.

89253947dbbafa005eb8430426a979c115c2e812
MRCLEANER.PL

Monster Shine Aplikator Ręczny Cutting - Tnący - jest to aplikator który idealnie sprawdzi się w przypadku ręcznego polerowania Twojego lakieru! Materiał z którego jest wykonany, zapewnia mu długotrwałą...

. Możesz spróbować tą swoją pastą, pewnie się nada :P Po wszystkim wymyj ipą żeby zobaczyć prawdziwy rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką gąbkę kupiłem. Z jednej strony twarda z drugiej miękka. Pastę niestety muszę przez internet zamówić. Jeszcze mam pytania. Czy mogę spolerować tylko ten punkt, czy muszę całą maskę? Lakier jest w bardzo ładnym stanie. Czy po polerce muszę czymś zabezpieczyć lakier? Nałożona jest powłoka ceramiczna 

20200523_124645.jpg

20200523_124654(1).jpg

Edytowane przez krystian92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, krystian92 napisał:

Na zdjęciu widoczne ślady po odchodach. 

U mnie na czarnym aucie LY9B na takie ślady właśnie pad tri color z Menzerna AIO daje sobie świetnie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, krystian92 napisał:

Taką gąbkę kupiłem. Z jednej strony twarda z drugiej miękka. Pastę niestety muszę przez internet zamówić. Jeszcze mam pytania. Czy mogę spolerować tylko ten punkt, czy muszę całą maskę? Lakier jest w bardzo ładnym stanie. Czy po polerce muszę czymś zabezpieczyć lakier? Nałożona jest powłoka ceramiczna 

20200523_124645.jpg

20200523_124654(1).jpg

Daj sobie spokój z tym , robiąc to ręcznie jeszcze  pastami ściernymi,  bo tylko bałaganu narobisz i będzie to wyglądało jeszcze gorzej niż jest teraz. Jeśli masz ceramikę to jest szansa ze uszkodzona jest powłoka a nie lakier, jedz tam gdzie ci nakładali i ogarną maszynowo, jeśli masz powloke to nałożą ci po ogarnięciu powloke która nakładali ..... jeśli zaczniesz jeździć aplikatorem z pasta ścierna punktowo po masce na której jest ceramika to dopiero będzie wyglądało, tym bardziej jak nie masz o tym pojecia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał możliwość jechać tam gdzie tą powłokę nakładali to zrobiłbym to. Jestem 1180 km od tego miejsca a na urlop jak na razie się nie wybieram. Więc muszę sam coś z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, FroS-t napisał:

Daj sobie spokój z tym , robiąc to ręcznie jeszcze  pastami ściernymi,  bo tylko bałaganu narobisz i będzie to wyglądało jeszcze gorzej niż jest teraz. Jeśli masz ceramikę to jest szansa ze uszkodzona jest powłoka a nie lakier, jedz tam gdzie ci nakładali i ogarną maszynowo, jeśli masz powloke to nałożą ci po ogarnięciu powloke która nakładali ..... jeśli zaczniesz jeździć aplikatorem z pasta ścierna punktowo po masce na której jest ceramika to dopiero będzie wyglądało, tym bardziej jak nie masz o tym pojecia.....

Ustal jaka masz ceramikę i podjedz do studia, ręcznie narobisz bałaganu, jest bardzo duże prawdopodobieństwo ze nie usuniesz tej kupy, narobisz rys i jeszcze pozbędziesz się zabezpieczenia tam gdzie będziesz szorował.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzie mogę kupić wosk Dodo Juice Purple Haze. W każdym sklepie internetowym  brak w magazynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...