Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Orzech1910 napisał:

Witam gdzie mogę kupić wosk Dodo Juice Purple Haze. W każdym sklepie internetowym  brak w magazynie

Wosk-Dodo-Juice-Purple-Haze-Wax-30-ml
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 35 zł - Wosk Dodo Juice Purple Haze Wax 30 ml (9259660448). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

Panowie czy mieliście styczność z carpro essence ? ludzie sobie chwalą z tym, że jako 'podkład' pod ceramike.

Ja chciałbym użyć tego AIO jako 'cleaner' na to położyć wosk Soft99 The King Of Gloss. 

Kolor srebrny, więc i tak jakiegoś 'szału' nie będzie. Chodzi o dobre zabezpieczenie i śliskość/łatwość spłukiwania i mycia.

Co myślcie o takim połączeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, michu10 napisał:

witam

Panowie czy mieliście styczność z carpro essence ? ludzie sobie chwalą z tym, że jako 'podkład' pod ceramike.

Ja chciałbym użyć tego AIO jako 'cleaner' na to położyć wosk Soft99 The King Of Gloss. 

Kolor srebrny, więc i tak jakiegoś 'szału' nie będzie. Chodzi o dobre zabezpieczenie i śliskość/łatwość spłukiwania i mycia.

Co myślcie o takim połączeniu ?

Jesli chcesz juzn uzyc CarPro Essence wrzuc sobie potem na to cos na kwarcu jak np CarPro Cquartz Lite albo Gyeon CanCoat, Moonlight od TacSystem może tez byc CarPro Reload, Essence cos tam wycina, duzo wypelnia i jest starterem dla powłok, zwyłky wosk spynie z tego po kilku myciach, starta czasu i kasy jakdla mnie takie połączenie, jak chcesz wosk to mycie, ocyszczenie lakieru, cleaner, odtłuszczenie i King of Gloss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki wosk w płynie polecicie żeby po myciu spryskać i wytrzeć z dobrym efektem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, paprykm3 napisał:

Witam. Jaki wosk w płynie polecicie żeby po myciu spryskać i wytrzeć z dobrym efektem ?

Może to nie wosk, tylko quick detailler z domieszką wosku i rożnych polimerów, ale polecam ADBL QD1. Można spryskać auto po każdym myciu, łatwo się dociera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam dylemat ADBL Synthetic Spray Wax czy ADBL QD1 bo tak naprawdę nie wiem czym się różnią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wosk to SSW, na pewno potrzyma ci dłużej. 

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2020 o 23:56, paprykm3 napisał:

Witam. Jaki wosk w płynie polecicie żeby po myciu spryskać i wytrzeć z dobrym efektem ?

Auto Finesse Glisten 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szampon i wosk od Soft 99 do czarnego jest wart zakupu ? Czuć jakąś różnicę w produktach dedykowanych pod kolor auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2020 o 20:16, Gregorski3 napisał:

Czy szampon i wosk od Soft 99 do czarnego jest wart zakupu ? Czuć jakąś różnicę w produktach dedykowanych pod kolor auta ?

Jeśli zauważysz różnicę, to masz super wzrok:). Natomiast wosk od softa jest długodystansowcem i jeśli Ci zależy na długim trzymaniu, to jak najbardziej się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2020 o 20:16, Gregorski3 napisał:

Czuć jakąś różnicę w produktach dedykowanych pod kolor auta ?

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem swoją pierwszą polerke mojej A4 B8 pastami  menzerna i na koniec położyłem na to wosk Sealing Wax Protection tej samej marki. Moje pytanie brzmi jak i czym to teraz najlepiej myć żeby wosk jak najdłużej się utrzymał i nie było przy tym za dużo roboty. Auto jest granatowe i mega na nim wszystko widać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie, szamponem z neutralnym ph. Jak tylko zakurzone to wystarczy samą wodą na myjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał:

Ręcznie, szamponem z neutralnym ph. Jak tylko zakurzone to wystarczy samą wodą na myjce.

Oke thanks. A czym czyścicie podczas polerowania? Tylko izopropylanem ? Będę też w stanie usunąć nim stary wosk gdybym chciał nałożyć nową warstwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam IPA 50/50 z wodą destylowaną. Tak ipą usuniesz stary wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, przem8 napisał:

Tak ipą usuniesz stary wosk.

Nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2020 o 22:12, FroS-t napisał:

Nie ma szans

To w takim razie co do usowania wosku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tommy24 napisał:

To w takim razie co do usowania wosku ?

Cleaner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...