Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, golfagn napisał(a):

Siema, mam na całej karoserii plamy jakby od wyschniętych kropel wody. Poprzedni właściciel chyba od nowości nie usuwał tego, a jak ja wziąłem się za detailing to nie mogę się tego pozbyć. 

 

Zwykła myjnia bezdotykowa nic nie daje, kupiłem PROELITE WATER SPOT i szczerze mówiąc to strasznie ciężko to schodzi. Zrobiłem próbę na kawałku dachu i zaczęło schodzić dopiero po dłuższym wcieraniu. I to nie jakoś idealnie. Nie wiem, czy da radę całe auto ogarnąć w ten sposób, bo bym musiał to szorować chyba kilka dni od rana do wieczora. 

Plamy wydają się być bardzo stare, macie pomysł jak można je usunąć w inny ale szybszy sposób?

 

Auto jest już wyczyszczone z opiłków żelaza, gumy, smoły itp.

Spróbuj całe auto kilka razy umyć kwaśnym szamponem, potem water spot ale z carpro albo Gtechniq , można tez normalnie psikac taki preparat na rękawice czy cały panel i przemyć a potem wymyć szamponem, jak to nie pomoże to tylko polerowanie ale w ekstremalnych przypadkach nawet po polerowaniu potrafi wyjść i panele trzeba wygrzewać promiennikiem….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za odpowiedź! Dodam jeszcze, że ostatnio na myjce bezdotykowej z rozpędu położyłem wosk. Może dlatego płyn nie chciał myć plam. Najpierw umyję szamponem auto i spróbuję jeszcze raz płynu który kupiłem. Wyczytałem jeszcze o metodzie octu i wody destylowanej. Zobaczę jak to podziała i podzielę się spostrzeżeniami. 

 

Jak nic nie pomoże to kupię ten specyfik, o którym wspomniałeś. A polerka i tak mnie czeka, maszyna kupiona :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy takim woskiem collinite_476s_1---w-360-r-jpg.webp

Jak przelecę alufelgi to nie będzie wiochy? Można to użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Antek50 napisał(a):

Panowie czy takim woskiem collinite_476s_1---w-360-r-jpg.webp

Jak przelecę alufelgi to nie będzie wiochy? Można to użyć?

Wiochy nie będzie, można użyć, tylko tyle że  nie liczyłbym tu na oszałamiającą trwałość i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, FroS-t napisał(a):

Wiochy nie będzie, można użyć, tylko tyle że  nie liczyłbym tu na oszałamiającą trwałość i już

Nawoskuje mam jeszcze soft99 czarna puszkę. Chodzi o to że chce przed zmianą kol pociągnąć czym kolwiek. A co w takim razie polecasz lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie powłoki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...