Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

To rupesa odrazu sobie odpuść bo musisz mieć trochę więcej niż tysiąc, celuj oczywiście w maszynę typu DA ale od krausa, flexa czy lare chociaż moim zdaniem czuć różnice porównując te maszyny do Rupesa

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

No przecież napisałem że póki co chciałbym coś tańszego więc do 1000zł ze wszystkim, a potem przyjdzie czas na druga maszynę droższą i lepszą......

Wybacz, mój błąd.

A czemu Da? Bo to dużo przyjemniejsza praca i zdecydowanie szybsza, która jednocześnie daje lepsze efekty

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


A czemu Da? Bo to dużo przyjemniejsza praca i zdecydowanie szybsza, która jednocześnie daje lepsze efekty

I czemu tak mówisz ? Z tego co wiem to rotacja jest szybsza i można uzyskać lepsze efekty. Ja zacząłem na rotacji i nie żałuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bo to dużo przyjemniejsza praca i zdecydowanie szybsza, która jednocześnie daje lepsze efekty

Pryjemniejsza owszem, ale zdecydowanie wolniejsza :) A efekty to tylko doświadczenie, zarówno rotacją jak i DA uzyska się ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zaczynałem trochę na rotacji i trochę na DA i zdecydowanie lepiej mi sie pracuje na DA, ale owszem jak ktos już ma dużo doświadczenia to tak naprawdę nie powinno być dla niego różnicy, to bardziej "schetanych" lakierów rotacja będzie lepsza, a w przypadku np "one-step" polerki, zwykłego odświeżenia lepiej zrobić to maszyną DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pogadali, pogadali a teraz wróććććććć....... to co w kocu polecicie panowie za maszyne pasty i gabki do usuwania lekkich swirli, rys i nakładania maszynowo cleanera ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mówiłem mi się dobrze pracuje z P7. Jak chcesz coś lekko usunąć to kup jakąś pastę wykańczającą do tego miękki pad i próbuj :) Do nakładania cleanera równiesz jakiś miękki pad finishowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używam P7 i jestem mega zadowolony.

W temacie jestem co prawda laikiem, ale żadnych szkód nie narobiłem. Maszyna jest poręczna i dobrze się na niej pracuje. Wydaje mi się, że trzeba się naprawdę wysilić, żeby uszkodzić lakier.

Jeśli chodzi o pasty to używam Menzerna:

Fast Gloss 500

Power Finish 2500

Super Finish 4000

Do tego gąbki w kolorze białym, żółtym i pomarańczowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Krauss P7 polerka rotacyjna tak ? a jakie gabki polecicie ? jakiejs konkretnej firmy ?


Powiedzcie mi jeszcze gabki pasują każde, jak one sa mocowane na rzep ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Krauss P7 polerka rotacyjna tak ? a jakie gabki polecicie ? jakiejs konkretnej firmy ?

Dokładnie tak, gąbki używam Flexipads, cały zestaw kupiłem na showcarshine, aktualnie mają promocję, 812 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o ta chodzi. talerz mocujący w zestawie jest chyba 125 mm wiec kup pady 130 . Używam Nat, booski pad , LC w sumie to kupuje większości po sztuce i próbuje. Dokupić sobie możesz talerz 75 mm i pady 80mm. Fajna sprawa jest przedłużka pozwala lepiej operować w niektórych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam tylko pogladowo, czyli np do tego zestawu: http://waxitcar.pl/promocje/648-zestaw-do-polerowania-krauss-p7-pasty-pady.html

mając te dwa talerze 125mm i 75mm w zestawie to dokupuje sobie jak już zużyje te co są inne pady 130 i 80mm bez róznicy jakiej firmy będę chciał tak?


Tomek a pady 85mm wejdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam tylko pogladowo, czyli np do tego zestawu: http://waxitcar.pl/promocje/648-zestaw-do-polerowania-krauss-p7-pasty-pady.html

mając te dwa talerze 125mm i 75mm w zestawie to dokupuje sobie jak już zużyje te co są inne pady 130 i 80mm bez róznicy jakiej firmy będę chciał tak?

Bez różnicy czy to będzie Royal Pads, czy Flexipads, będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być ok. Różnicy nie ma ważne żeby rozmiar się zgadzał. A to który pad będzie dobrze ciąć Twój lakier musisz sprawdzić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam, patrze sobie na stronie Auto Finesse i takie tam mają :decayed:

http://shop.autofinesse.co.uk/revitalise-spot-pads

I maja taki zestaw past :decayed:

http://shop.autofinesse.co.uk/revitalise-system

Pewnie cos innego polecicie ale tak tylko patrze co oni maja w tym temacie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz jesteście przy padach to podpowiedzcie czym je czyścić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz jesteście przy padach to podpowiedzcie czym je czyścić :decayed:

Ja używam szarego mydła i ciepłej wody. Łatwo odzyskują kolor i właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz jesteście przy padach to podpowiedzcie czym je czyścić :decayed:

Po skończonej robocie lecą do pralki na 30 stopni z micro wash i jest dobrze. Tylko nie czekaj aż Ci pasta zaschnie na padzie bo mi jeden pad padł przez to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz jesteście przy padach to podpowiedzcie czym je czyścić :decayed:

Po skończonej robocie lecą do pralki na 30 stopni z micro wash i jest dobrze. Tylko nie czekaj aż Ci pasta zaschnie na padzie bo mi jeden pad padł przez to

Zawsze myślałem, że pranie padów w pralce wiąże się z poodklejanymi rzepami. Nie masz z tym problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...