Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Żadnego. Tez się tego obawiałem ale jest wszystko w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro juz jesteście przy padach to podpowiedzcie czym je czyścić :decayed:

Ja używam szarego mydła i ciepłej wody. Łatwo odzyskują kolor i właściwości.

:thumbup1:

Skoro juz jesteście przy padach to podpowiedzcie czym je czyścić :decayed:

Po skończonej robocie lecą do pralki na 30 stopni z micro wash i jest dobrze. Tylko nie czekaj aż Ci pasta zaschnie na padzie bo mi jeden pad padł przez to

Tego nie wiedziałem, że można prać, szmaty pierzesz razem z padami czy wsio oddzielnie ? Zazwyczaj od razu po robocie idę namydlić i zmoczyć pady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddzielnie piore tak na wszelki wypadek. Zdarza się że je wymocze wcześniej chwile w wodzie i 'wydusze' to co w nich jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddzielnie piore tak na wszelki wypadek. Zdarza się że je wymocze wcześniej chwile w wodzie i 'wydusze' to co w nich jest

No to spoczi :)

A na jaki pad najlepiej cleaner ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finish i niski bieg. rozprowadzam na pierwszym później 2-2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zaoszczędzi to czasu. Jeszcze musze kupic wiadra ale to cofnę sie do tylu i zobacze co polecacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dajecie na podgrzewane wkłady lusterek ? Wcześniej miałem to od soft99 ale na podgrzewane producent nie zaleca. Wkurzają mnie trochę te  zacieki które zostają

Edytowane przez TOM3K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar wypróbować na lusterka rain-x.... też już mam dość tych zacieków, szczególnie jak masz jakieś dłuższe trasy.. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj info jaki będzie efekt, bo mam podobny problem. A nie chcę wydawać kasy na coś co nie wiadomo czy się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rain-x to koszt praktycznie żaden...

Ale fakt, że jakaś NW może się dobrze sprawdzić bo przecież jak szyby są podgrzewane to się nic nie dzieje i spełnia swoje zadanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TOM3K napisał:

Rain-x to koszt praktycznie żaden...

Ale fakt, że jakaś NW może się dobrze sprawdzić bo przecież jak szyby są podgrzewane to się nic nie dzieje i spełnia swoje zadanie :)


Najlepiej jak na lusterkach nie ma kompletnie nic. 
Wyjątkiem są sytuacje, gdy kierowca lubi patrzeć w lusteka przez kropelki . Ja jednak wole jałowe szkło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze teraz prawie nic nie widać przez te lusterka. Po trasie kilku set kilometrów jest tragedia w poprzednim aucie nie było tego gdy na lusterkach leżał preparat od soft99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stich napisał:


Najlepiej jak na lusterkach nie ma kompletnie nic. 
Wyjątkiem są sytuacje, gdy kierowca lubi patrzeć w lusteka przez kropelki . Ja jednak wole jałowe szkło. 

Przecież kropelki z pionowej powierzchni po chwili jazdy po standardowej polskiej drodze znikają. Ja na lusterka kładę to samo co na szyby + wosk syntetyczny i długo trzymają się czyste.
Co do gołych powierzchni szklanych to za to polecam od wewnątrz na szybach. Przetestowałem już różne anty-pary i wszystkie mają więcej wad niż zalet w takie pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bruuuum napisał:

Przecież kropelki z pionowej powierzchni po chwili jazdy po standardowej polskiej drodze znikają. 

Mi sie lepiej jeździ bez hydro na lusterkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wyciągnąć jakiś połysk z mojego niebieskiego koloru,

Czy może ktoś napisać krok po kroku jakich środków użyć i co polecacie żeby było dość łatwe w aplikacji?

Edytowane przez Toskańczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Toskańczyk napisał:

Chciałbym wyciągnąć jakiś połysk z mojego niebieskiego koloru,

Czy może ktoś napisać krok po kroku jakich środków użyć i co polecacie żeby było dość łatwe w aplikacji?

Polecałbym tutaj onestep polerke w celu odświeżenia lakieru, uzyskasz naprawdę fajny efekt,  teraz masz pewnie ostro zmatowialy lakier a po takim zabiegu będzie się ładnie mienił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mu chodzi pewnie o jakiś wosk który podbije kolor bez Onestepu. Jak ktoś ma kupować maszynę żeby zrobić onestep to jest to wgl nie opłacalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie chodzi mi o to czy:

1. Glinka

2. Cleaner

3. IPA

4. Wosk

i jeśli kolejność podałem ok. to czego użyć do uzyskania ładnego Looku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to lakier potraktuj chemia żeby oczyścić a później dopiero glinka. Kup sobie lubrykant pod glinke. Ostatnio widziałem zestaw od soft99 wosk plus cleaner. Poszukam gdzie to było i wrzucę tu linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...