Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie zostaje przy Gyeon Prep, zastanawiam się tylko własnie nad takim cleanerem żeby nie trzeba było przecierac po nim Prepem, co do kursu to obejmuje całe zagdanienie więc mam nadzieje że troche wiedzy wpadnie, wole zaliczyc takie coś niz potem dziwić i cudowac w garazu jak coś nie wyjdzie :decayed: 

Zawartość dodana 8 minutes later

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiesz co ;) może ja się nie znam ale skoro cleaner usuwa/wypełnia rysy to chyba to nie jest cleaner ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to zastanawia:decayed: chętnie bym własnie odtłuscił ta część którą robił i wtedy zobaczył jak to będzie wyglądało

Zawartość dodana 14 minutes later

Kupie jak radzisz  Detailers Coating Prep Polish i tyle, bedzie pod soft 99 Fusso Coat z czasem jak kupie Auto Finesse Fusion to tez bedzie grało pod niego ;) myjke tego Nilfisk C130 z pianownica PA, a jak starczy kasy to wezme maszyne Flexa jak radziliście a jak nie starczy to Kraussa DA , podziekował :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci mała podpowiedź. Zanim kupisz cokolwiek, sprawdź czy Ci odpowiada ;) Myślę że w Twojej okolicy ktoś na 100% ma maszynę czy to Krausa czy to Flexa i zwyczajnie przetestuj którą Ci się lepiej pracuje i czy różnica jest tego warta. Jeśli nie masz takiej możliwości zostaje opcja nr 2 ;)

Zamów pierwszą z jakiegokolwiek sklepu internetowego bo w świetle przepisów masz 2 tygodnie na zwrot bez podania przyczyny. Przetestuj nie męcząc jej zbyt mocno a jeśli Ci się nie spodoba odeślesz i zamówisz drugą tym samym sposobem ;)

Z kosztów poniesiesz tylko koszt wysyłki (w dwie strony ale to chyba nie duży problem bo rekompensuje to niepoliczalna wiedza i doświadczenie obcowania z maszyną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Denis napisał:

Ktoś jeszcze walczył z tematem "przeskawikania wycieraczek" przy jakiejkolwiek dedykowanej powłoce na szyby? Od razu zaznaczę że IPA, Glinka czy dokładne mycie na nie wiele się zdaje.

Na Carpro flyby jak szyba była strasznie sucha szyba przy 2 warstwach, tak przeleciałem z 2 miesiące temu odtłuszczaczem do lakieru + wycieraczki posmarowałem mleczkiem od audi, które kiedyś dostałem (http://shop.lellek.pl/media/catalog/product/cache/1/image/265x265/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/0/0/00a096329020.jpg)krople lecą może minimalnie później, ale wycieraczki już nie skaczą bez używania spryskiwacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2017 o 08:16, Denis napisał:

G2 to nic innego jak..... IPA o wyrafinowanej nazwie "Residue Remover";) WOW :D

Ktoś jeszcze walczył z tematem "przeskawikania wycieraczek" przy jakiejkolwiek dedykowanej powłoce na szyby? Od razu zaznaczę że IPA, Glinka czy dokładne mycie na nie wiele się zdaje.

Mam ten sam problem. Na szybie leży G1, a mimo to wycieraczki czasem przeskakują. Denerwuje mnie to już na tyle, że szybę wyglinkowałem, przeleciałem woskiem i dodatkowo psiknąłem QD.  Grubiej się chyba nie da. Wydaje mi się, że to wina temperatury na zewnątrz albo już dosyć nierównej szyby, ale w polerowanie szyby nie chcę się bawić. Brałem też pod uwagę wymianę wycieraczek, ale mają dosyć niski przebieg 2000km~ więc to raczej nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paavo napisał:

Mam ten sam problem. Na szybie leży G1, a mimo to wycieraczki czasem przeskakują. Denerwuje mnie to już na tyle, że szybę wyglinkowałem, przeleciałem woskiem i dodatkowo psiknąłem QD.  Grubiej się chyba nie da. Wydaje mi się, że to wina temperatury na zewnątrz albo już dosyć nierównej szyby, ale w polerowanie szyby nie chcę się bawić. Brałem też pod uwagę wymianę wycieraczek, ale mają dosyć niski przebieg 2000km~ więc to raczej nie to.

Przeskakują bo szyba jest sucha od powłoki, nie nierówna. A qd i wosk na przednią szybę to raczej powoduje dodatkowo smużenie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bruuuum napisał:

Przeskakują bo szyba jest sucha od powłoki, nie nierówna. A qd i wosk na przednią szybę to raczej powoduje dodatkowo smużenie...?

Ja nie uzywam niewidzialnej i co mycie uzywam qd na szyby i zero problemów, do tego kropelki ja trzeba:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FroS-t napisał:

Ja nie uzywam niewidzialnej i co mycie uzywam qd na szyby i zero problemów, do tego kropelki ja trzeba:decayed:

Potwierdzam,  samo qd wystarcza. Dodatkowo rano nie trzeba skrobać szyb xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2017 o 11:39, FroS-t napisał:

Zdecydowanie zostaje przy Gyeon Prep,

 

Chciałbym tylko zaznaczyć, że ten preparat przygotowuje powierzchnie pod powłokę.
Niestety z odtłuszczeniem i wymywaniem olejków i wypełniczy z past ma duzy problem.
Po zastosowaniu wspomnianej ipy na lakierze pojawią się niedoskonałości, których nie było widać po użyciu prep.
Nie wiem czy było o tym napisane ale warto odnotować by mieć pewność, ze korekta jest na 100 procent :)

Gyeon Prep traktowałbym jako "podkład" by zapewnić dedykowanej powłoce odpowiednie wiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, FroS-t napisał:

A CarPro Eraser ?

Tego nie miałem w dłoniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FroS-t napisał:

A CarPro Eraser ?

Jeśli kupisz nie przeterminowany (tak posiada termin ważności) to jest to bardzo dobry produkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Denis napisał:

Jeśli kupisz nie przeterminowany (tak posiada termin ważności) to jest to bardzo dobry produkt

Ok, thx:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jakie brać dobre (tanie) wiadro z separatorem, ceny trochę "zaporowe" :) Macie coś sprawdzonego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była już mowa o tym troszkę wystarczy poszukać. Wiadra z good stuff będą dobre [emoji4]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie cofnij sie kilka stron.....ja mam Meguiars.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie cofnij sie kilka stron.....ja mam Meguiars.....

on pyta o tanie :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...