Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
41 41

2380 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Arek956 napisał:

Obchodzić się z tym jakoś szczególnie? Mam felgi w lekkiej polerce i obawiam się żeby szkód nie narobić jak gdzieś mi kapnie na ramię felgi 😉

Do stablinych lakierów jest bezpieczne, nie ma problemu. Np. rozlaną farbę z lakieru można nim usuwać itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 24.05.2018 o 22:12, Bruuuum napisał:

Do stablinych lakierów jest bezpieczne, nie ma problemu. Np. rozlaną farbę z lakieru można nim usuwać itp.

ok dzięki wielkie za pomoc 😉

Edit: Kupiłem, użyłem i jestem b.zadowolony nie sądziłem, że aż tak łatwo to zejdzie 😁 Także jeśli ktoś ma problem z resztkami plastidipa w trudno dostępnych miejscach to zdecydowanie polecam Koch Chemie Eulex

Btw dla potomnych zdjęcie before i after jak to wyglądało:

mtm1.jpg

mtm2.jpg

Edytowane przez Arek956

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorki jak już gdzieś było.

Czym lepiej myć felgi z powłoką kwarcową Gyeona ?

Tuga zielona czy jakiś szampon np. ADBL Snowball - obydwa produkty deklarują neutralne PH.

Czy nie ma to żadnego znaczenia byleby jakiś produkt miał neutralne PH ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 godzin temu, qruku napisał:

Sorki jak już gdzieś było.

Czym lepiej myć felgi z powłoką kwarcową Gyeona ?

Tuga zielona czy jakiś szampon np. ADBL Snowball - obydwa produkty deklarują neutralne PH.

Czy nie ma to żadnego znaczenia byleby jakiś produkt miał neutralne PH ?

Ja myje tylko szamponem , jednak przy kolejnym myciu zastosuje deironizer nie powinien zaszkodzić 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejny raz zwracam się z prośbą o polecenie kosmetyków do czyszczenia wnętrza czarnego soul w b6 (dekory, deska, klimatronik, rnse, rączki drzwi, manetki itp.). W dziale wnętrze nie znalazłem wątku z szybkimi pytaniami

Potrzebuję 2 środki: jeden do wyczyszczenia wnętrza, drugi do zaaplikowania po czyszczeniu. Lubię efekt matowy, a błyszczacy mi się nie podoba. 

Dotychczas używałem Nielsen bodajże Choice w proporcji 1:3 z wodą i tylko to.  Dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do czyszczenia mogę polecić APC od ADBL-a. Mam jasną tapicerkę przez co widać na niej najmniejsze przebarwieniami. Z kilkoma z nich męczyłem się dłuższy czas do chwili kiedy użyłem tego APC. Po plamkach nie ma śladu, a struktura powierzchni nie nosi śladów zmian. Całość po czyszczeniu "spłukuje" wodą i zabezpieczam wyżej wspomnianym poorboys natural look. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest jakiś dobry wosk tzw koloryzujący do czarnego lakieru który przykryje drobne odpryski na masce i nie zmyje się po jednym myciu? A jak nie ma to jak je zamaskować nie angażując w to lakiernika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 26.06.2018 o 03:44, YOGI3000 napisał:

Czy jest jakiś dobry wosk tzw koloryzujący do czarnego lakieru który przykryje drobne odpryski na masce i nie zmyje się po jednym myciu? A jak nie ma to jak je zamaskować nie angażując w to lakiernika?

każdy wosk koloryzujący się zmyje jest to efekt tylko na chwile. Najlepiej pędzelek i farbki :) ewentualnie widziałem u klienta jak pomalował markerem ale to już... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobaczyłem pierwszy z brzegu film, na którym reklamują jakiś swój produkt. Wszystko fajnie, gdyby nie cięcie około 0:40. Cholera wie co robili podczas tej pauzy - równie dobrze mogli nałożyć warstwę wosku, albo odstawić auto na detailing :D 

Mowa o tym filmie: https://www.facebook.com/1984633228222062/videos/1987984027886982/

Edytowane przez sowiq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi