Jump to content
43 43
jozek726

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Recommended Posts

Witam. Ostatnio rzuciła mi sie na forum Optimum Big Red Sponge. Czy ktoś ma link gdzie to kupic? Na ebay nie mogę znaleść ;/

6 godzin temu, ChinQuan napisał:

Witam. Ostatnio rzuciła mi sie na forum Optimum Big Red Sponge. Czy ktoś ma link gdzie to kupic? Na ebay nie mogę znaleść ;/

Nie myj auta gąbką, każda gąbka to nadal gąbka z "porami", jakiego by kształtu nie była i nacięć nie miała. A w te pory zbierają się ziarna piasku (nie koniecznie widoczne gołym okiem 'ziarna', a mikroziarna) i potem wychodzą kwiatki na lakierze. Rękawica z wełny lub dobrej mikrofibry z włosiem (nie tymi zbitymi frędzlami), ewentualne ziarna wciągają się do środka, w odróżnieniu od gąbki, gdzie są ciągle na powierzchni przejeżdżając po lakierze, przynajmniej do kolejnego zanurzenia w wiadrze ;)

Edited by Bruuuum

small.jpg

285KM & 555NM / BOSE / RECARO alcantara / black lights / ULTER 4x90mm / Carbon 5D / RSgrill+cupra / H&R -45mm / 19"x9" et33 S5

Nie myj auta gąbką, każda gąbka to nadal gąbka z "porami", jakiego by kształtu nie była i nacięć nie miała. A w te pory zbierają się ziarna piasku (nie koniecznie widoczne gołym okiem 'ziarna', a mikroziarna) i potem wychodzą kwiatki na lakierze. Rękawica z wełny lub dobrej mikrofibry z włosiem (nie tymi zbitymi frędzlami), ewentualne ziarna wciągają się do środka, w odróżnieniu od gąbki, gdzie są ciągle na powierzchni przejeżdżając po lakierze, przynajmniej do kolejnego zanurzenia w wiadrze [emoji6]
A moglbym podeslac mi link z taka rekawica?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Co powiecie o produktach Zymol'a, wpadło mi w ręce ostatnio trochę takich kosmetyków chce wiedzieć czy warto ich używać, widzę ceny mają ładne a jak z jakością?

35 minut temu, Kamil1197 napisał:

Co powiecie o produktach Zymol'a, wpadło mi w ręce ostatnio trochę takich kosmetyków chce wiedzieć czy warto ich używać, widzę ceny mają ładne a jak z jakością?

Które?

small.jpg

285KM & 555NM / BOSE / RECARO alcantara / black lights / ULTER 4x90mm / Carbon 5D / RSgrill+cupra / H&R -45mm / 19"x9" et33 S5

ogólnie, ale np zymol glasur, zymol detail, leather conditioner,detailer

5 godzin temu, Kamil1197 napisał:

ogólnie, ale np zymol glasur, zymol detail, leather conditioner,detailer

Woski niby fajne, ale mało trwałe i często mgiełkują na slońcu. Detail do chromów, itp. dobry. Do skór są fajniejsze odżywki w cenie. Detailer i szampon dobry.

small.jpg

A jaki wosk do czarnego lakieru ? Ostatnio mialem Angel Wax Black Angel efekt bardzo fajny ale wydaje mi się,  że niezbyt trwały. Więc chyba czas na coś innego.

16 godzin temu, ChinQuan napisał:

A jaki wosk do czarnego lakieru ? Ostatnio mialem Angel Wax Black Angel efekt bardzo fajny ale wydaje mi się,  że niezbyt trwały. Więc chyba czas na coś innego.

Ja uzywam do swojego a4 i zony a3 Fusso Coat 12 months do czarnych lakierow :-) Polecam :-) 

Panowie a co na parujace szyby w srodku? Teraz w zimie to masakra u zony w a3 

9 godzin temu, pezet202 napisał:

Wymiana flitru kabinowego:)

Jest wymieniony, i od razu oddam ze nie ma wilgoci w aucie :-p 

J.w zacząć od filtru a jak nie pomoże, chociaż powinno to Carpro fog fight

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

W dniu 27.11.2017 o 01:50, Bruuuum napisał:

Woski niby fajne, ale mało trwałe i często mgiełkują na slońcu.

no proszę Cię, akurat Glasur to jeden z lepszych wyborów w średniej półce cenowej wosków. W kategorii cena/jakość to idealny wybór wśród zymoli

nie miałem nigdy problemu z "mgiełkowaniem" w słońcu, fakt, lubi się wypocić ale to tyle z minusów jeśli chodzi o aplikację

z tego co kojarzę do używasz Swissvaxa, tam to dopiero jest tragedia (w porównywalnej kwocie zakupu) jeśli rozpatrujemy jakość wosków pod względem trwałości

10 godzin temu, tazman napisał:

no proszę Cię, akurat Glasur to jeden z lepszych wyborów w średniej półce cenowej wosków. W kategorii cena/jakość to idealny wybór wśród zymoli

nie miałem nigdy problemu z "mgiełkowaniem" w słońcu, fakt, lubi się wypocić ale to tyle z minusów jeśli chodzi o aplikację

z tego co kojarzę do używasz Swissvaxa, tam to dopiero jest tragedia (w porównywalnej kwocie zakupu) jeśli rozpatrujemy jakość wosków pod względem trwałości

Mgiełka, czyli wypacanie jak inni nazywają. Swissvaxy, pomijając onyxa, trzymają się średnio dwa razy dłużej niż Zymole i nie ma opcji, aby pojawiła się jakaś mgiełka, a po drugie, też ważne, mniej łapią kurz latem (porównaj), co się wiąże ze sobą ;) 

Edited by Bruuuum

small.jpg

na szybko sprawdza sie pianka po goleniu;)

SEBAStian

W dniu 2.12.2017 o 23:42, pezet202 napisał:

W A3 był problem z zacinającą się klapą pod filtrem powietrza, zobacz czy działa płynnie jak zmieniasz na obieg zamknięty... Druga sprawa tam jest to trefne podszybie, jak nie dolega dobrze do szyby, to leci woda na filtr... Pomaga dołożenie dodatkowego daszku (coś na wzór jak u nas w A4 jest).

A4 B6 Mingblau AVFant by kamil-vag

Audi A6 C5 2.4 ALF > Audi A4 B5 1.9 TDI AFN > Audi A3 8L 1.9 TDI ALH > VW Passat B5 FL 2.0 ALT > Audi A4 B6 1.9TDI AVF

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

W A3 był problem z zacinającą się klapą pod filtrem powietrza, zobacz czy działa płynnie jak zmieniasz na obieg zamknięty... Druga sprawa tam jest to trefne podszybie, jak nie dolega dobrze do szyby, to leci woda na filtr... Pomaga dołożenie dodatkowego daszku (coś na wzór jak u nas w A4 jest).

Dzieki za info :hi: jutro sprawdze u zony :-) 

Witam 

zamierzam oddać auto do detalingu nałożyć jakas powłokę kwarcowa,ceramiczna bądź hybrydowa możecie ktoras polecić jakieś rady może ? ;) 

5 godzin temu, GrzegorzSi napisał:

Witam 

zamierzam oddać auto do detalingu nałożyć jakas powłokę kwarcowa,ceramiczna bądź hybrydowa możecie ktoras polecić jakieś rady może ? ;) 

Jesli o mnie chodzi ja bym wrzucił ceramike, albo Gyeon Mohs albo Gtechniq Crystal Serum Black

Te nazwy co wymieniłeś to tez jakieś woski mam rozumieć tak ? ;) 

Te nazwy co wymieniłeś to tez jakieś woski mam rozumieć tak ? [emoji6] 
Pisałeś o powłoce, to pomysł co to może być:P

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

4 godziny temu, GrzegorzSi napisał:

Te nazwy co wymieniłeś to tez jakieś woski mam rozumieć tak ? ;) 

Produkty które wymieniłem to powłoki ceramiczne, wytarczy ze wrzucisz tre nazwy w google i bedziesz wszystko wiedział:)

Okej dzięki,ale mysle raczej oddać to do zakładu który się tym zajmuje żeby sobie jeszcze bardziej nie zaszkodzić i szkód nie narobić  👍

Edited by GrzegorzSi

W dniu 1/11/2018 o 13:14, GrzegorzSi napisał:

Okej dzięki,ale mysle raczej oddać to do zakładu który się tym zajmuje żeby sobie jeszcze bardziej nie zaszkodzić i szkód nie narobić  👍

Ale musisz być zorientowany który produkt jest w miarę dobry, a które to badziewie. Każdy zakład detailingu używa produktów innej firmy. Więc pomiędzy nimi ceny będą bardzo różne, ale jakość niestety też.

Dzięki za podpowiedz pod koniec msc mysle będę miał chwile czasu to pojejdze popytam gdzie pracują na jakich środkach i będę pytał wrazie czego ;) 

:hi:

Która pasta do alu/metalu/chromu w połączeniu z wełną stalową najlepiej poradzi sobie z końcówkami wydechu?

brazzers

Która pasta do alu/metalu/chromu w połączeniu z wełną stalową najlepiej poradzi sobie z końcówkami wydechu?

Uzyj Mothersa :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Było A4 B6 1.8T BFB 163KM 

Było A4 B7 Avant 3.0 TDI Quattro (BKN) 

Jest A4 B7 Avant 3.0 TDI Quattro (ASB) https://a4-klub.pl/topic/427659-kolejny-avancior-v6/

9 godzin temu, afroo. napisał:

Do rantów używałem Maguairsa i robił robotę, z mothersa też będziesz na pewno zadowolony ;)

⬇️ Klik ⬇️

2gbm1gC.png