Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana świec zapłonowych w 1.8T AVJ


dracus6662

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już kupować to 6458 Laser Platinum, za 160 zł masz komplet na allegro.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat świec BOSCH FRKPP33+, nr kat. 0 242 236 564. Są to świece platynowe a cena na popularnym portalu aukcyjnym kusząca - 25zł/1szt. Tylko nie wiem jak się sprawdzają w praktyce na benzynie i lpg!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że kupię NGK, ale zastanawia mnie jak ten BOSCH sprawdza się w praktyce na naszych 1,8T!

Niby też jest platynowy!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat świec BOSCH FRKPP33+, nr kat. 0 242 236 564. Są to świece platynowe a cena na popularnym portalu aukcyjnym kusząca - 25zł/1szt. Tylko nie wiem jak się sprawdzają w praktyce na benzynie i lpg!

pozdrawiam

u mnie swietnie wypadaja FR5DP dedykowane do alfy z powiekszona przerwa do 0.75 , mam komplet ngk i boscha, roznicy niewidac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za to polecam NGK PFR7S8EG. Są dużo zimniejsze niż te dedykowane do 1.8T a kosztują tyle samo. Tak wiem że wg katalogu pokazuje że są one do TFSI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zajrzałem do silnika na świeczki patrząc po cekach to każda inna jedne czerwone drugie czarne, wysokie i niskie.Świece trzy ngk czwarta z logiem vw więc poprzednicy nie dbali o furę.Wcześniej do paska kupowałem ngk laser platinum. Teraz sobie szukałem nowych i mam dylemat. Są tak jakby dwa rodzaje ngk pfr6q jedne tańsze v line 37 oraz droższe w innym opakowaniu laser platinum.Jedni piszą w sieci że są takie same więc które wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny poradnik ale raczej dla osób które nie mają wyczucia i chwała ci za to bo takim taki klucz się przyda. Generalnie dla mnie to tylko świece. Dokręcam na wyczucie i nigdy nie były za luźno ani za mocno. Co do świec ja daje NGK PFR6Q i ok 60 tys km wytrzymują na gazie. Teraz kupie denso. Jak go kupiłem miał takie. A warsztat niemiecki znał się na rzeczy bo np klocki i tarcze mają już 70 tys km i ok 40% z przodu zostało. Nie wiem co to jest za marka ale pancerne. Dlatego zobaczę jak będzie z tym denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2016 o 08:03, roger18sx napisał:

Ja również zajrzałem do silnika na świeczki patrząc po cekach to każda inna jedne czerwone drugie czarne, wysokie i niskie.Świece trzy ngk czwarta z logiem vw więc poprzednicy nie dbali o furę.Wcześniej do paska kupowałem ngk laser platinum. Teraz sobie szukałem nowych i mam dylemat. Są tak jakby dwa rodzaje ngk pfr6q jedne tańsze v line 37 oraz droższe w innym opakowaniu laser platinum.Jedni piszą w sieci że są takie same więc które wybrać.

Bez różnicy , obie dobre .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie w poście pisze że moment dokęcania świec jest od 25 -30 nm i to jest taka tolerancja ?

na necie znalazłem

Technika połączeńSolid SAE

Średnica [mm]14

Rozmiar klucza16

Moment dokręcenia [Nm]22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzewam kotleta ale to mój pierwszy wóz i się drobiazguję ze wszystkim ;) Zakupiłem właśnie nowe świece irydowe od NGK (1496) i dwie świece mają szczelinę na elektrodzie 0.73 a drugie 0.70. Pytanie czy wsadzić to w silniczek czy coś kombinować z tym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to nie są świece zalecane do tego silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przem8 napisał(a):

Tylko, że to nie są świece zalecane do tego silnika. 

Z całym szacunkiem, to nie odpowiedź na moje pytanie, pasować pasują do silnika i nie są najgorsze, plus irydówki z tego co wiem są zalecane do silników zasilanych LPG, do Nissana 350z też zalecali olej który jak się potem okazało przy wyższych temperaturach robił się za rzadki, a nie zalecany okazał się lepszy😉

Edytowane przez tutel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem 3 setki różnicy nie zrobią, a fabryka podaje dla tych świec przerwę 0,8. Jak wiesz lepiej to na uj pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2024 o 12:32, przem8 napisał(a):

Z całym szacunkiem 3 setki różnicy nie zrobią, a fabryka podaje dla tych świec przerwę 0,8. Jak wiesz lepiej to na uj pytasz?

Dosłownie zapytałem czy muszę kombinować coś z tą przerwą jak jest nieprawidłowa a nie czy te świece są zalecane czy nie, czytanie ze zrozumieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...