Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik wycieraczek - wymiana nie przyniosła skutku


FrankCadillac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem audiankę z zatartym silniczkiem wycieraczek. Wymieniłem razem z całym mechanizmem. Niestety okazało się że dalej nie działa. Podejrzewam dwie możliwości: zepsuty kolejny silniczek lub jakas inna usterka, ponieważ silniczek delikatnie poruszał wycieraczki (około 1cm, co przy starym nie miało miejsca) i wracały do swojej pozycji. Słychać cały czas jakby pracował co później odznacza się dodatkowo specyficznym zapachem. Odłączyłem go więc. Czy domyślacie się co może być przyczyna?? Piny wtyczki przeczyściłem i przedmuchałem sprężonym powietrzem. Całe podszybie czyściutkie. Jakiś bezpiecznik?? Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij silnik i zobacz, czy cały mechanizm działa luźno, pewnie nie - będzie do rozebraia, oczyszczenia i nasmarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRzeba wyjac wycieraczki, wybic z tulei i wyczyscic , bo zapewne sa zatarte. Opis jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam przypadek. Rozebrałm caly mechanizm, wyciagłem bez silniczka, zapusciłem WD-40 zeby trochę odpiekło tuleje, wybiłem obie, przejechałem papierem sciernym tuleje jak i otwór na nie, następnie nasmarowałem konkretnie i złozyłem. Działaja świetnie. Tylko przed demontazem zaznacz sobie połozenie ramion mechanizmu oraz "uchwytu" który łączy mechanizm z silniczkiem (pod dobrym kątem) bo inaczej albo bedzie Ci maske obijało albo wycieraczka na słupek będzie uciekać. Jeśli postąpisz według moich rad, naprawa przebiegnie szybko i bezproblemowo.

PS. Nie wybijaj na siłe młotkiem!! kosztowało mnie to wizyte na szrocie i dobieranie z b3 bodajze trzpienia, docinanie i spawanie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...