Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??


szop44

Rekomendowane odpowiedzi

Ja podałem spalanie 9,4l w cyklu mieszanym,jak jezdziłem i po mieście(Kraków) i trasy,jak same trasy to spalanie spokojnie schodzi do 9l,a niekiedy i mniej.

ja w tym samym autku gaz wrzucam za ok 2 tygodnie ;) jednak dzisiaj żona była w pracy i średnie spalanie na bezynie miała 6,4l :) na gazie dojdzie pewnie do 8l...ja niestety na benzynie ok 8,5-9l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może macie czipa na 120 kucy ? wydaje mi się że pierwsza zajawka minęła i poniżej 13l w mieście będzie mi ciężko zejść, wy nie macie quattro to chyba max 1l mniej na 100 wam może wyjść :) oczywiście wiem że jest możliwość ograniczyć spalanie :) gaziarz ustawia ubogą mieszankę i wtedy może być takie spalanie i po 20kkm remont generalny silnika :) musiał bym mieć takie 1,8t które pali poniżej 9l na trasie i wtedy bym w to uwierzył bo ja jak nie zobaczę to nie uwierzę tymbardziej że moje wyniki pokrywają się z większością opinii na forum a te wasze 9l to trochę oderwane od normy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam avj + q i spalanie jakbym nie jeździł - spokojnie czy dynamicznie, 12- 13 spali, zima czy lato ;-)

Instalacja zrobiona na zapas z myślą o chipie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz piszecie o spalaniu to piszcie wlasnie cyz macie Q czy nie, jaka skrzynia i co wazne... jaki rozmiar i profil opon/kol

mi po zmianie z 205 R16 na 225 R17 z ciezka felga spalanie wzroslo prawie o litr.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kolega szop44 nie umie korzystać z samochodu,dziwne bo mam w okolicy pare a4 1,8t,z gazem , co prawda nie quatro,i spalanie mają podobne do mojego,pewnie gdybym zaczoł mu deptac mocno to by wyszło koło 11l,ale po co,już wyrosłem z szalenstw,i teraz liczy sie ekonomia,i jescze jedno,niby jak gaziarz ma ustawić ubogą mieszanke w instalacji sekwencyjej,zaraz wywalki check,to nie jest instalacja drugiej generacji że sobie śrubą podkręce i spalanie spadnie,a żeby było ciekawiej to takie spalanie mam w a6,i zrobione po kupnie na LPG u mnie 30kkm,a poprzedni wlaściciel zrobił tyle samo ,czyli w sumie będzie około 60kkm,i jakoś silnik trzyma się kupy ,remontu nie potrzebuje,co prawda nie quatro,rozmiar opon 225/55/16,ode mnie tyle w temacie do niedowiarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi teraz na klimie i kilku przelotach ponad 200km/h wyszlo 12,5l/100 :] reszta trasy po 13km i wyprzedzanie :) wiec wynik mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmujcie się - mi LPG w mieście pali 18-20 l/100km a auta nie butuję :whistling:

Trasa ~11 l/100km przy w miarę spokojnej jeździe.

Muszę wybrać się do jakiegoś ogarniętego gazownika :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test powstrzymywałem się i nie deptałem w podłogo za często, trasa 140km na tempomacie i co ? i wyszło 11,5l/100 wiec nie opłaca się jeździć spokojnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze od czwartku zalozona instalacja tez napisze cos w temacie :naughty:

Trasa Gdansk-Rotterdam dosyc spokojnie przez Polske ze wzgledu na ruch, wyszlo 11 gazu

Przez Niemcy i NL srednio 140 tez 11

auto zapakowane fest i klima non stop

wydaje mi sie ze po PL cos duzo wyszlo biorac pod uwage ze nie mordowalem auta :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zrobiłem test powstrzymywałem się i nie deptałem w podłogo za często, trasa 140km na tempomacie i co ? i wyszło 11,5l/100 wiec nie opłaca się jeździć spokojnie

Mam podobne odczucia. Trasa 140 km/h w 3 osoby i bagaże - ~11 l / 100km. Trasa 110 km/h, jedna osoba bez bagaży - ~10 l / 100km.

Ale jak już pisałem ja mam coś spier... z gazem i dopiero będę z tym działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T 150KM Quattro koła 17" 235/45 :naughty: - tu widzę przyczynę moich wyników spalania :) na zimę mam ori 15" wiec pewnie będzie zimą palił mniej niż latem :)

zrobiłem trasę 150km (niestety przy wjeździe na parking nad jeziorem spędziłem pół godziny, oczywiście silnik zapalony i klima chłodziła - nie wiem ile mógł na takim postoju spalić), spalanie wyszło 11,3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 T Q(150 KM) , a spalanie kosmos bo poniżej 14 nie spada. Z tego co czytam butowanie nie ma aż takiego wpływu wiec gdzie szukać przyczyny skoro gaziarz twierdzi że jest ok ? Na instalacji przejechane jest jakieś 10 kkm ...

Edytowane przez Berny89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


gdzie szukać przyczyny skoro gaziarz twierdzi że jest ok ?

Może zmienić gaziarza? Poszukaj gdzieś w internecie ogarniętego człowieka w swoim mieście i jedź do niego. Niech sprawdzi mapę, szczelność układu etc. Na benzynie sprawdzałeś ile Ci pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. jak kupiłem była już instalacja dlatego korzystałem ale tak jak mówię zrobione jest na niej 10 kkm. rozumiem, że jest to turbo i Q ale to nie zmienia faktu ze spalanie wydaje się spore porównując do Was. 12-13 nie robi wrażenia ale 14-18 to spora różnica a skoro nie wydaje się to normalne to pytam co może być przyczyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T 150KM Quattro koła 17" 235/45 :naughty: - tu widzę przyczynę moich wyników spalania :) na zimę mam ori 15" wiec pewnie będzie zimą palił mniej niż latem :)

zrobiłem trasę 150km (niestety przy wjeździe na parking nad jeziorem spędziłem pół godziny, oczywiście silnik zapalony i klima chłodziła - nie wiem ile mógł na takim postoju spalić), spalanie wyszło 11,3 :)

Też mi się wydaje, że dużo do spalania ma szerokość gumy, ja na takich samych 17" 235/45 też miałem podobne spalanie przed virusem.

Dlatego wydaje mi się, że do porównywania spalania trzeba wziąć pod uwagę czy jest Q czy nie ma Q i jaka jest szerokość opony.

Po virusie z DP i wtryskami BEX, wymianie przepływki i zaworu DV, nie widzę znaczącego wzrostu spalania (chociaż jestem w trakcie początkowego zachwytu ze zwiększonej mocy :naughty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T ośka multitronik koła 225/45/18

tylko miasto ale mega krótkie trasy ok 15L

trasa 13L prędkość 140-160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T BEX + Q, 235/45/R17, zrobione dopiero kilkaset km, dwa razy tankowane do pełna, więc tylko dwie wyliczone średnie. Pierwsza 11,55 a druga 12,35l/100km przy lekkiej nodze i omijaniu miasta obwodnicą :P Brak wyników dla jazdy typowo w trasie ani typowo autostradowej, ale wszystko w swoim czasie.

Za kilka tygodni na pewno będę mógł powiedzieć więcej, choćby z uwagi na zmianę opon na 205/55/R16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u magików od gazu i powiedzieli że z ustawieniami jest wszystko ok, delikatnie coś przestawił ale powiedział że to nie ma znaczenia wiec nie wziął ani złotówki :) zatankowałem do pełna i wyjeździłem do zera, wszystko w mieście, spalanie 13,2, myślę że pali jeszcze mniej bo jeszcze stało kiedyś u mechanika który grzał auto na postoju i szukał wycieków więc jestem zadowolony (poprzedni właściciel musiał mieć ciężką nogę albo nie umiał jeździć na 2jce po mieście - w trasie robił redukcję z 5tki do 3ki żeby wyprzedzać :shock3: )

Sprawdz dzialanie sond lambda, czujnika wody oraz termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BRC w swoim AEB 150km bez Q od miesiaca przejechane ok 2k km w mieście z klimą wyszło około 11l, trasa Szczecin-Essen przy prędkościach 120-220/230 10.5l , opony 225/45R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne spalanie ok 15l LPG, i tez musze podjechać sprawdzić u gazownika, czy nie jest za bogata mieszanka, duzo jezdze po autostradzie z predkosciami 160km/h, zwykle 5 osob i bagaz, spalanie benzyny na komputerze pokazuje srednio 11,5L przy tej prędkości, mam automat, quattro i 170KM, bak mam maly wchodzi do pustego ok 32L i robie do 210km.


Mam BRC w swoim AEB 150km bez Q od miesiaca przejechane ok 2k km w mieście z klimą wyszło około 11l, trasa Szczecin-Essen przy prędkościach 120-220/230 10.5l , opony 225/45R17

prędkość do 230, jak to jest że moja leci tylko max 215 a mam 170KM i nie zależnie benzyna czy gaz opony 235/45/17

czy to wina skrzyni automatycznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...