Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??


szop44

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jolley napisał:

Panowie, ile Wam wchodzi do butli 70L realnie? I ile km na tym robicie?
U mnie wchodzi ok 62-64L (spora rozbieżność) i robię na tym ok 450-500km. W tym 70% miasto bez stania w korkach / 30% trasa międzymiastówka. Jazda umiarkowana, bez piz*y spod każdych świateł 
Spalanie LPG wychodzi 13.5-14.5 średnie.
PB wcześniej palił mi ok. 11-11.5 średnio.
Co sądzicie?

Butle mam mniejsza, ale też jest rozbieżność przy tankowaniu około 2l, nie wiem od czego to zależy od temp. , ciśnienia gazu, czy jak tam zawór w butli "odbije".

Moje średnie spalanie LPG 11,5- 12+ , raz przy bardzo emeryckiej jeździe po trasie zszedłem poniżej 10l/100km. Miasto, highway, expresówka tak ~ 14l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2014 o 23:18, szop44 napisał:

a może macie czipa na 120 kucy ? wydaje mi się że pierwsza zajawka minęła i poniżej 13l w mieście będzie mi ciężko zejść, wy nie macie quattro to chyba max 1l mniej na 100 wam może wyjść :) oczywiście wiem że jest możliwość ograniczyć spalanie :) gaziarz ustawia ubogą mieszankę i wtedy może być takie spalanie i po 20kkm remont generalny silnika :) musiał bym mieć takie 1,8t które pali poniżej 9l na trasie i wtedy bym w to uwierzył bo ja jak nie zobaczę to nie uwierzę tymbardziej że moje wyniki pokrywają się z większością opinii na forum a te wasze 9l to trochę oderwane od normy :D

U mnie pali 15 16 litrów w mieście bex quattro normalnie jadąc jak dam mu dobrze to i 18 19 turbo żyje turbo pje a tracą ok 12 13 oczywiście mieszana jazda nic nie szukam tak ma być pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że pali tyle co V6, miałem kiedyś ASN i palił niewiele więcej jak BFB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak poczytałem o tym spalaniu to zacząłem się cieszyć, że jednak kupiłem v6. Zawsze myślałem o 1,8 T ale trafiło mi się kupić w dobrych pieniądzach 2,4 i widzę, że to lepsze rozwiązanie jeśli chodzi o spalanie. U mnie wychodzi ok 10-11 LPG jeżdżę tak do 120 szybciej za bardzo nie mam gdzie i temperatura na auto 19'C. No i turbiny nie będę musiał robić ? tylko elektrykę ogarnę ? sorry za mały off top tak mnie naszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dawid_mag napisał:

Jak tak poczytałem o tym spalaniu to zacząłem się cieszyć, że jednak kupiłem v6. Zawsze myślałem o 1,8 T ale trafiło mi się kupić w dobrych pieniądzach 2,4 i widzę, że to lepsze rozwiązanie jeśli chodzi o spalanie. U mnie wychodzi ok 10-11 LPG jeżdżę tak do 120 szybciej za bardzo nie mam gdzie i temperatura na auto 19'C. No i turbiny nie będę musiał robić ? tylko elektrykę ogarnę ? sorry za mały off top tak mnie naszło ?

Zależy jak kto woli i jakie ma potrzeby, bo 170 km w tej budzie szału nie robi. A 11-12 lpg pali mój bex mający 220 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie starczy tego pod maską i tak pewnie nie wykorzystuje wszystkiego, bo nie ma gdzie, a w wakacje jak jechałem do Radomia z Wyszkowa to powyżej 4 tys obrotów za bardzo nikt się nie trzymał, co prawda spalił te 12,5 l ale już było pod 180 km/h i więcej czasami. Tylko to już głupota z mojej strony ale się spieszyłem żeby w jeden dzień ogarnąć wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.4 w b6 to tylko ośka w q już spalanie idzie w górę, masa samochodu też swoje robi (ASN lpg avant q 150kg lżejszy od BFB lpg avant q, wyposażenie swoje waży), to że kolego nie masz turbo to nie jest aż taki duży plus na eksploatacji, pomyśl o 2x napinacz, katalizatory i ogólnie to v6 więc koszty rosną w razie awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...