Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??


szop44

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie również 15 w mieście to normalne przy Q i jak się dusi od dołu poprostu mega łagodnie i do 11 zejdziesz , nie szukaj nieszczelności tylko po pedał gazu podłóż cegłówkę zamiast na pedał i spalanie spadnie napewno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę wychodzi od 10,6 do niecałych 13, jednak większość tras z pominięciem miasta i sporo rond na trasie do pracy. Kapcie nadal 235/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zrobiłem sobie traskę w bieszczady (250km w dwie strony) w drodze powrotnej 30-45minut praktycznie stałem w miejscu (korek) i spalanie wyszło 11,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę zamieszam w temacie spalania,mój AWT ma średnie spalanie 9,4l LPG,jeszcze nigdy nie przekroczyło 10l(oby tak zostało),np. ostatnio zrobiłem 530km,a przy tankowaniu weszło 47l,dojazd do pracy 50km z predkościami max 120.

1.8 aeb ośka manula 225/40/18 średnio wychodzi też koło 10l/100km większość trasa 3/4 do pracy,

reszta miasto, na 44L zrobione 470km +-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na letniakach 235/45/17 średnia 12l.

Kapcie zmienione na zimowe 205/55/16, zobaczymy o ile spadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie średnia z 1 tankowania to nieco poniżej 13l - 75% miasto, reszta dojazd do miasta.

Jazda średnio dynamiczna - jak trzeba albo jest możliwość to przycisnę - zwłaszcza na wyjazdach z ronda poza miastem :)

Kapcie 225x45x17 zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 42 l 320 km . Codziennie trasa 30km i okolo 10 miasto . Program na 190 kucy ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 42 l 320 km . Codziennie trasa 30km i okolo 10 miasto . Program na 190 kucy ;) .

mam identycznie tyle ze program na 240 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 b7 1.8t +q kola 17 163ps Zbiornik w koło wchodzi 60litrow równo

1) Trasa 2500km 4osoby + załadowane ile się dało +klima polska-chorwacja-polska cały czas tempomat 140k/h spalanie średnia 10,5L

2) Trasa 100km 1osoba na pusto max 90km/h 6bieg tak dla sprawdzenia 8L (dotykałem tylko gaz zero wyprzedzania)

3) Autostrada 140-160. średnia zawsze kolo 12L

4) Miasto od 11,5L do 15L zależy ile stoję w korkach i czy mi się spieszy.

Najczęściej 13,5L normalna jazda :) miasto

Zbiornik 60L

max przejechane 650Km

minimum to 380km.

Na jednej ze stron internetowych

Prowadziłem dziennik kosztów dla zabawy przez 10miesiecy przejechane 16tys/km srednie spalanie 13,11LPG

max spalanie 15,5

Minimalne na 10,1

Licząc cały zbiornik zawsze tankowane na full.

Instalacja

Sterownik KME NEVO

Wtryski hanna blue

reduktor KME silver

Zbiornik 68L trochę dopracowany pływak wchodzi równe 60L LPG

+wielozawor +fi8

Edytowane przez fortitudo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze sie tak zapytam: sprawdzaliscie ostatnio mapy i robiliscie kalibracje na nowo?

Poza tym teraz chlodniej, to wiadomo ze wezmie wiecej gazu niz latem.

Mi w bmw e61 2,5 bralo srednio 17-18l w automacie, latem schodzilem do 15l, w trasie ekonomicznie spalalem 9l.

cale szczescie ze poszla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A ze sie tak zapytam: sprawdzaliscie ostatnio mapy i robiliscie kalibracje na nowo?
A od kiedy mapy są wyznacznikiem prawidłowo wystrojonej inastalacji?

Kiedyś może tak było teraz są inne metody znacznie skuteczniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7 BFB 1.8t(163) Q virus na 190 klima zawsze wlaczona opony 235/40/18 lpg 13 pb 10 trasa mieszana 25km do pracy

Edytowane przez SCORPIO111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie 12 gazu w jeździe mieszanej. Nawet w samym mieście nigdy nie przekroczyło 13.( a miasto i korki duże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie 12 gazu w jeździe mieszanej. Nawet w samym mieście nigdy nie przekroczyło 13.( a miasto i korki duże)

zrobiłem 105 km przy takiej w miare spokjnej jeździe 70km trasa i 35 miasto zajechałem na stacje i weszło 11,15L LPG wiec nie jest tak źle :) śnieg spadł i troszkę szaleństwa na śniegu też było wieć pewnie niecałe 11 by weszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B6 AVJ 150 KM Quattro srednio 15 przy mieszanej jezdzie, na trasie 45 L zbiornik i robie na nim 350 km najmniej zrobilem 250 ..

ale to indywidualnie zalezy od kierowcy jakie jest spalanie :) niedlugo bedzie wirus to zobacze czy bedzie jakas roznica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazanie FIS z pamięci długookresowej - 9,2

Średnie spalanie lpg - 11,88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...