Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa wspomagania, zakup nowej czy regeneracja ?


szop44

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś wie gdzie można nabyć pompę ? wszędzie stany magazynowe 0

Regeneracja. Ewentualnie używka, jak nie ma fajnej na allegro to dzwoń pytaj - szrot u mnie w mieście, mają mega dużo części do audi, których nie wystawiają na necie http://www.zumi.pl/1996062,Export-Import_Auto-Czesci_Tadeusz_Kolano,Lublin,firma.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, stare trupy te nasze auta.. części już brak.

--- up ---

z B8 do 2k11 podchodzi bez problemu.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo szukacie to po pierwsze http://atmil.pl/pompa-wspomagania-ukladu-kierowniczego-audi-a4-vw-passat-p-249.html

Po drugie pompy można poszukać od innego auta bo mocowania są identyczne w 90% pomp tylko żeby miala koło mocowane na 3 śruby np golf 3

6272658900_1330943977.jpg

Edytowane przez pawulons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo szukacie to po pierwsze http://atmil.pl/pompa-wspomagania-ukladu-kierowniczego-audi-a4-vw-passat-p-249.html

Po drugie pompy można poszukać od innego auta bo mocowania są identyczne w 90% pomp tylko żeby miala koło mocowane na 3 śruby np golf 3

6272658900_1330943977.jpg

Powodzenia w jeżdżeniu na tym chińskim noname tańszym od używki czy regeneracji pompy :decayed: Nawet nie jest nigdzie podane na ile to barów. Wystarczy, że zacznie sypać opiłkami i masz po przekładni.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz nawet nie zrozumiałeś tego co napisałem.

Fotka była przykładowa

Pokaż mi w którym miejscu napisałem żeby kupować coś chińskiego i noname?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz nawet nie zrozumiałeś tego co napisałem.

Fotka była przykładowa

Pokaż mi w którym miejscu napisałem żeby kupować coś chińskiego i noname?

W miejscu, w którym podałeś link do chińskiego noname...? Takie to oczywiste, że są w sprzedaży, a wcześniej chodziło o to, że nie ma pomp fabrycznych typu ZF na różnych intercarsach, tylko używki po regeneracji, ewentualnie ASO za 1800zł jak dobrze pamiętam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo zf za 450zł http://www.pompcar.pl/index.php?id_product=71&controller=product&id_lang=1

Tylko że regenerowna.

90% pomp ma identyczny rozstaw mocowania różnią sie tylko wyjściem i wejściem oraz kółkiem.

Padła mi kiedyś pompa w aucie i też nie moglem nic oryginalnego znaleźć albo jak już to w kosmicznych pieniądzach, co się okazało potem to przypadkiem byłem na złomie i kupiłem pompę która tam leżała z myślą o jakimś przelożeniu części ze środka ale po oględzinach okazało się że mocowanie pasuje a była od całkiem innego auta bo mój był opel a pompa od mazdy założyłemi jeździłem jakieś 5 lat bez problemu a pompa która kupiłem na złomie kosztowała mnie 5zł

To samo co pompa od golfa IV jest 2x droższa niż do golfa3 a jest tą samą pompą wystarczy dobrze poszukać i coś się znajdzie i tańsze bo nie do audi tylko do innego auta jest sporo takich sytuacje że płaci się krocie tylko dlatego że do danej marki a ta sama cześć tylko podpisana że do innej marki będzie o połowę tańsza

Edytowane przez pawulons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, właśnie doszedłes do tego, co było napisane już kilka postów temu, że pompy jak ZF są dostępne tylko regenerowane

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że pompy jak ZF są dostępne tylko regenerowane

niestety pomp od TRW (również regenerowane) też dawno nie widziano.

Moja nie nadawała się do regeneracji, znajomy miał na stanie z B8..130 bar więc czemu nie...sprawuje się bardzo dobrze.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie,

Odgrzewamy kotleta: Prawdopodobnie pada mi pompa wspomagania! Zamierzam nabyć zamiennik firmy Max Gear za 245 PLN (cena detal 340 PLN ale ma się znajomości ;))

Czy ktokolwiek słyszał opinie o tym produkcie?? Proszę o wypowiedź.

Liczę na to że owa pompa + solidne płukanie, dobry płyn i prawidłowe odpowietrzenie dadzą długotrwały efekt.

 

Z racji na wiek auta obawiam się kupowania ori ze szrotu. Pompa wyjęta z auta o tym samym roczniku będzie miała już 19 lat i pewnie min 300 tys km kręcenia kołami więc jakoś nie budzi to mojego zaufania.

Nówka zamiennik jak zdechnie w przeciągu roku to na gwarancję i mam w d..

 

Czekam na info

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szmelc.

Szukam używki zatem.

Ale w pierwszej kolejce, wymienie i naciagne pasek, wymienię płyn  /przeplukam i odpowietrze układ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2017 o 06:51, Michał RdoM napisał:

Czyli szmelc.

Szukam używki zatem.

Ale w pierwszej kolejce, wymienie i naciagne pasek, wymienię płyn  /przeplukam i odpowietrze układ 

I jak tam udało się wtedy coś znaleźć  ?? U mnie nie ma śrub na kole to raczej jest na klinie .

 Dziś przy wymianie odmy (słynnej pękniętej  fajki na silniku)  zobaczyłem że jest mało płynu i widać mały wyciek pod pompą wspomagania  , 

Stał się chyba cud ;) dolalem trochę plynu kupiłem jakiś w Norauto niby z uszczelniaczem dolalem weszło trochę z min. Na max według miarki .

Wyczyściłemto miejsce gdzie było widać wyciek i już z 2 tyg nic . Nie poci się płynu nie ubywa , wspomaganie normalnie działa ;) na razie tego nie ruszam ;)

IMG_20171101_082608.jpg

Edytowane przez Mariox37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...