Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E rozładowuje akumulator


danio-85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z RNS-E, rozładowuje akumulator, pobiera ok 2,7 A. Wyjąłem bezpiecznik nr 39 i jest. Dodam, że nie działa Bluetouh. W dniu kiedy bylo jeszcze dobrze zapalił mi się błąd na czerwono od płyty i po 2 dniach akumulator był całkowicie rozładowany. Po naładowaniu pojechałem do pracy to padł po 6 godz... Vag nic nie pokazuje. Proszę o jakies sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może napęd w navigacji pracuje cały czas choć nie powinien bo po 30 minutach następuje uśpienie. Uszkodzenie elektroniki lub softowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjęcie płyty nic nie dało. Po odpięciu wzmacniacza od Bose pobór spadł do 1,7. Cos chyba się nie wyłącza albo jakis moduł padł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio przechodzi w stan uśpienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to sprawdzic? Zastanawiające jest to że Bluetoh od tamtej pory nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo jest po zamknieciu z pilota auto usypia sie po kilunastu sek a po chwili zaczyna migac dioda i rnse budzi sie...ale przy zamknietych drzwiach bez blokowania z pilota navi usypia sie jak i cala elektronika. na dniach bede mial modul to podmienie i zobaczymy moze mk jest uszkodzony i robi takie cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo,po zamknieciu sie, w samochodzie,slyszalem caly czas szum wentylatorka,na noc wyciagalem bezpiecznik,dopiero kodowanie zalatwilo sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem był moduł bluetooth. Po odłączeniu wszystko jest w porządku Nr kat modułu 8PO 862 335 M. Teraz potrzebuję takowego. Może ma ktoś taki lub wie jakim mogę go zastąpić tak aby zachować wszystkie funkcje tel?

Edytowane przez danio-85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miroslawstopa

Witam,
mam taki sam problem z RNS-e, pobiera mi prąd, już zajmowali mi się tym problemem różni magicy ale żaden nic nie poradził, jest ktoś na forum kto w tym temacie się dobrze zna i poradzi co i jak? jakaś firma gdzie mógłbym zadzwonić i się poradzić? mam już to radio z z 5 miesięcy i ciągle muszę wyciągać bezpiecznik na noc bo mi akumulator rozładowuje w mojej b7 :( po zgaszeniu auta, słychać wentylator w nawigacji. o jaki moduł bluetooth chodzi?! gdzie jest ten moduł? o jakim kodowaniu piszesz kopek07?

Edytowane przez miroslawstopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki sam problem z RNS-e, pobiera mi prąd, już zajmowali mi się tym problemem różni magicy ale żaden nic nie poradził, jest ktoś na forum kto w tym temacie się dobrze zna i poradzi co i jak? jakaś firma gdzie mógłbym zadzwonić i się poradzić? mam już to radio z z 5 miesięcy i ciągle muszę wyciągać bezpiecznik na noc bo mi akumulator rozładowuje w mojej b7 :( po zgaszeniu auta, słychać wentylator w nawigacji. o jaki moduł bluetooth chodzi?! gdzie jest ten moduł? o jakim kodowaniu piszesz kopek07?

moduł bluetooth znajduje sie pod fotelem kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł bluetooth znajduje sie pod fotelem kierowcy.

Moduł bluetooth znajduje się pod fotelem pasażera.

Pod fotelem kierowcy znajduje się moduł komfortu.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miroslawstopa

czyli jak odłączę ten moduł bluetooth to radio ma się normalnie wyłączać i nie pobierać prądu, dobrze zrozumiałem? bo oszaleję, dzisiaj auto stało na podwórzu, nie wyciągnąłem bezpiecznika i dalej aku padł... mam ochotę rozwalić to radio.

jeden facet powiedział mi że mam zły soft wgrany w radiu (800), a najlepszy jest 650 lub 670. mam tą płytkę z tym softem 670, ale nawigacja nie aktualizuje się, ponieważ jest to starsza aktualizacja, jest jakaś opcja żeby ruszyć tą aktualizację jakoś?!

Edytowane przez miroslawstopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak odłączę ten moduł bluetooth to radio ma się normalnie wyłączać i nie pobierać prądu, dobrze zrozumiałem? bo oszaleję, dzisiaj auto stało na podwórzu, nie wyciągnąłem bezpiecznika i dalej aku padł... mam ochotę rozwalić to radio.

jeden facet powiedział mi że mam zły soft wgrany w radiu (800), a najlepszy jest 650 lub 670. mam tą płytkę z tym softem 670, ale nawigacja nie aktualizuje się, ponieważ jest to starsza aktualizacja, jest jakaś opcja żeby ruszyć tą aktualizację jakoś?!

Cześć mnie dopadło to samo ktoś sobie poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja tez mam podobna sytuacje po zamknieciu auta w srodku slychac szum w glosniach,ciagle dzialaja.Czy ktos wie jak sie z tym uporac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł bluetooth znajduje sie pod fotelem kierowcy.

Moduł bluetooth znajduje się pod fotelem pasażera.

Pod fotelem kierowcy znajduje się moduł kompytam bluetooth fortu.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Cześć gdzie podfotelem?

bluetooth mam na 100% bo wcześniej działało (teraz nie działa) a pod fotelem go niema

a kluczowe gdzie ? pod fotelem niemam nic może pod wykładziną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pod fotelem niemam nic może pod wykładziną???

Dokładnie, pod wykładziną pod fotelem pasażera :-)

Moduł "siedzi" w takiej piankowej puszce.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy vag to brak łaczności z telfonem (r36)

objaw jest taki ze radio się niby wyłancza ale ono żre prad dopiero wyjecie i włożenie bezpiecznika powoduje brak pożerania pradu.

Przy tym nie działa bluetooth.

Prawdopodobnie radio niemoże sie wyłączyć całkowicie bo brak komunikacji z modułem BT

Jak wyłaczyć bt ? albo może ktoś ma soft by wgrać w radio nowy prosze o pomoc okolice Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wiem że odkopałem kamień węgielny :D Ale spotkało mnie to w żonki A4 B7 i dziś nie zagadała. Aku rozładowany prawie do zera. 

Czy ktoś rozwiązał u siebie problem? I co było przyczyną? Woda? Jestem chory nie mam czasu rwać całej wykładziny i szukać zwarcia itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy po wymianie tego modułu trzeba go jakoś na nowo kodować czy wystarczy po prostu przepiąć kostki i tyle?

CZy do wymontowania trzeba zdemontować fotel ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...