Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skorodowany układ wydechowy


Audi sline

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka ! :hi: . Mam do Was pytanie, użytkuje już moją a4-kę rok, ostatnio byłem na przegladzie i dowiedzialem się, sam zobaczyłem , że niestety moj układ wydechowy jest strasznie skorodowany. Rok temu przy zakupie samochodu tego nawet nie sprawdzałem, ale zastanawia mnie czy już jakby niebyło 10 letnim samochodzi takie coś. Bo koleś na TUV , napisał mi to jako mankament. Czy jest to normalne zjawisko, czym może to być spowodowane. Może macie jakieś doswiadczenia w tym temacie . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy, że auto stało dłuższy czas np na trawie i już wydech dostanie. Kolejna opcja to instalacja LPG, spaliny po gazie zawierają więcej pary wodnej, która przyśpiesza korozję, lecz patrząc na silnik w profilu to gazownia raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy, że auto stało dłuższy czas np na trawie i już wydech dostanie. Kolejna opcja to instalacja LPG, spaliny po gazie zawierają więcej pary wodnej, która przyśpiesza korozję, lecz patrząc na silnik w profilu to gazownia raczej odpada.

Nie nie, jednak do LPG jakoś nie jestem przekonany. :wink: . Czyli mówisz, mogę się tym nie przejmować? Kupowałem auto od Niemca. , który był mechanikiem a auto praktycznie cały czas stało, może to był powód? Pytałem bo oni chyba czasem na tym TUV trochę za bardzo przesadzają... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli stało dużo to masz przyczynę korozji w tłumiku zbiera sie woda, która podczas jazdy odparowuje a jak nie jedziesz to stoi i gnije.

Sent from my iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki za podpowiedz. Ale powiedz mi jeszcze tylko, mozna z tym normalnie jezdzic? Uklad narazie sczelny wiec wszystko ok. Sa jakies srodki zeby to zlikwidowac cos antykorozja czy sie w to nie bawic i tak jezdzic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie robił nic tylko jeździł. Jeśli pojawią sie nieszczelnosci wtedy reagować póki co nie przejmował bym się tym zbytnio.

Sent from my iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój już skorodowany jest potężnie :decayed: ale poki co jezdze, jak miałem Honde to pewnego razu gdy jezdzilem po miescie odpadł mi końcowy tłumik i wtedy juz niestety musialem wymienic haha :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje audi stoi cała zimę w garażu, przed odstawieniem myję dokładnie całe auto łącznie z podwoziem. Przejeżdżam później około 30 km aby ładnie osuszyć. Tak stoi cała zimę. Wydech igła, a o nawiercaniu tłumika pierwsze słyszę.

Sent from my iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo auto po powodzi,bo w audi wydech nie koroduje tak szybko.

Po żadnej powodzi! :facepalm: Auto igła , tylko jak kolega mówi poprzedni właściciel bardzo mało nią jezdził. Drugie mieszkam w Austrii a tu w zimie podwozie dostaje ostro po d*pie z powodu solenia. Właśnie tez zawsze myje podwozie ale tutaj to nawet w piastach po zimie sól wyciagałem. Teraz już wiem , że to nic strasznego. Dzieki za odpowiedzi, temat do zamknięcia! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi sline ja miałem 2 audice z Austrii i w ani jednej nie miałem skorodowanego wydechu,wszystko wyglądało prawie jak z fabryki pomimo wielu lat a wydechy w audi są naprawdę solidnie robione i z bardzo dobrej jakości stali,przynajmniej dawniej tak było. W audi 80 b4 spokojnie wytrzymywał 20 lat co o nowych autach już nie można tego powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...