Skocz do zawartości
IGNOROWANY

awaria wycieraczki tylnej w b7 avant


jacam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kilka dni temu wycieraczka tylnej szyby coraz wolniej zaczęła pracować, aż w końcu się zatrzymała i ani drgnie.

może ktoś mi pomoże w diagnozowaniu problemu.

wydaje mi się, że w pierwszej kolejności powinienem sprawdzić bezpiecznik, ale który ?

rozebrałem tapicerkę i silnik milczy jakby nie dostawał prądu lub po prostu zakończył swój żywot - jak go sprawdzić na krótko ?

a może gdzieś się przewody przełamały ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te silniczki sie sypią.z winy korozji oski która wychodzi na zewnatrz wraz z dysza spryskujacą,płyn dostaje sie do wnetrza mechanicznej cześci silniczka tam robi sie błoto wszystko rudzieje i potem silnik elektryczny nie ma siły tego ruszyc... u mnie było tak samo. rozebrałem go ,wyczysciłem nasmarowałem i działa z tym ze wyrobione są tryby zębate i jest spory luz na ramieniu pióra wycieraczki - w czasie pracy wyłazi az po za szybe. nowy Valeo około 300zł kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ramie jest luźne. wymontowałem dzisiaj rano ten silnik i na metalowej części obudowy jest delikatny rdzawy nalot. czy właśnie ten element muszę odkręcić aby dostać się do mechanizmu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

poranna kawa i do dzieła

pozdrawiam

---------- Post dopisany at 07:49 ---------- Poprzedni post napisany at 07:40 ----------

... jeszcze dodatkowe pytanko

czy bezpiecznik lub przekaźnik może się posypać przy tego typu usterce ?

---------- Post dopisany at 11:04 ---------- Poprzedni post napisany at 07:49 ----------

dzięki za pomoc - zrobione

wycieraczka chodzi jak nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na zdjęciu jest całkiem niezły, mój to nie miał widocznego mechanizmu tak rdza go skonsumowała, musiałem kupić nowy i spokój na następne 10 lat koszt nowego 230 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...