Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wał kołnierzowy 0B4409355C lewa flansza - wymiana


cooljack

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientuje się ktoś może jak wymienić łożysko wałka kołnierzowego lewego....mam tam luz...łapiąc flansze i wychylajac ja na boki mam z 2 -3 mm luzu...tak chyba nie powinno być....myslalem ze mam wysypane łożysko w piaście a to chyba łożysko tego wałka....dodatkowo flansza tłucze sie na dziurach (szukałem długo co mi stuka a tu nagle takie odkrycie)

:arrow2:https://www.dropbox.com/s/dstll8t5x4jxmks/walek%20lewy%20kolnierzowy.pdf


:arrow2:https://www.dropbox.com/s/i3hr84lz6eu1pq5/DEMONTAZ%20WALKA.pdf



chodzi o ten element
polos%20skrzyni.jpg



http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/43/12/22/64/4312226440_1

czy odkrecajac od flansze od polosi i odhylajac ja na bok (nie wiem czy jest tam na tyle miejsca) mozna ten wałek wyciagnac odkrecajac te 3 sruby na mocowaniu ktora jez zaraz pod tą flanszą?


Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nikt do tego service manuala?

jakbys opisał dokładnie dane autka to tak :wink: jaki silnik, symbol skrzyni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to wymiana lozyska na walku....a jak zrobic demont calosci ze skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałes o wymiane łozyska :

Czy orientuje się ktoś może jak wymienić łożysko wałka kołnierzowego lewego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem tez czy trzeba zrzucic skrzynie :-)....sam walek z lozyskiem mozna kupic za 100 pln i zrobic samemu demont i zamont....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzieki.....a nie orientujesz sie moze czy na tej flanszy powinien byc lekki luz...tj jak ja lapiesz reka od dolu i i chcesz poruszac gora dol czy masz lekki luzik? jedni mowia ze powinien byc...inni ze lozysko sie wysypalo...i teraz troche drogi interes tak zeby zrzucac skrzynie i sobie patrzec....

---------- Post dopisany at 22:34 ---------- Poprzedni post napisany at 22:30 ----------

aha i wymienilem dzis runflaty i auto jest bardziej miekkie i juz nie puka nic...tylko wciaz slysze dudniace lazysko....musze sprawdzic jeszcze to w piascie ...moze to jednak to......od czasu do czasu tez na pedale gazu czuje lekkie krotkotrwale mrowienie-takie lekkie drganie ktore pojawia sie w momecie kiedy to lozysko glosniej zapracuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd macie takie fajne instrukcje??

Z ELSA czyli progsa który mają wszystkie ASO. Bez tego softu to nawet nie ma co podchodzić do jakiegokolwiek demontażu bo latwiej coś upitolić niż naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2014 o 18:55, wrclaguna napisał:

Siema nie wiem czy jeszcze to masz ale jak tak to proszę o udostępnienie bo link już wygasł. Chcę się tym zająć bo powoli zaczyna mi stukać na kierownicy. Wybieram się do ASO po zestaw naprawczy i ten demontaż ze skrzyni bardzo by mi się przydał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...