Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS nie widzi RNS-e


bosniak_sg

Rekomendowane odpowiedzi

Załozyłem RNS-e zamiast Concert 3 i chciałem zakodować, bo nie wyswietla komunikatów na FIS-e, no i zeby wszystko śmigało jak trzeba, ale VCDS go nie widzi :shock3: co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci bardzo, jutro sobie kabelki poprzestawiam

---------- Post dopisany 06-07-2014 at 12:35 ---------- Poprzedni post napisany 05-07-2014 at 19:31 ----------

Poprzestawiałem kabelki zamieniajac miejscami pin 7 z pin 5 w kostce D i dalej nic :thumbdown: brał łącznosci z VCDS. Jeżeli cos to pomoże to oryginalnie mialem Concert 2 i sie komunikowalo, nastepnie przeszedlem na Concert 3 i sie komunikowalo, teraz mam RNS-e i brak komunikacji. ponizej rozpiska pinów w Concert 3

IMG_20140706_123411.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k-ltg to linia k masz tam pin od diagnozy ? masz zamienic pin 7 z 5 z kostki c do b zrobiłeś tak ? w kostce d nie ma pinu 7 i 5

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja mam jakieś popieprzone oznaczenia tych kostek. Generalnie pozamienialem piny w tej samej kostce 5 z 7. Teraz nie wiem który pin z kostki której do którego pinu kostki drugiej. Na concert 3 z tyłu we wtykach mam oznaczenia A kostka zasilania, B kostka od głośników, C zmieniarka i takie tam, D K-ltg i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to narobiłeś wróć do pierwotnego połączenia i zrób tak jak napisałem tu masz zaznaczone piny które masz zamienić.


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/6986-nawigacja-rns-e-od-a-do-z-audi-navigation-plus/?p=95996#entry95996

label_5309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kolego, bardzo mi pomogłes, VCDS widzi teraz radyjko, mam takie kodowanie 0301111, pewnie coś musze zmienic, tylko nie wiem czy w bloku kodowania radia, nawigacji czy wskaźników, żeby wyswietlało na fisie i było wszystko ok, oprocz błedów ponizej, mam jeszcze pytanie kiedy ma sie krecic wiatraczek w radiu?

IMG_20140706_133226.jpg

IMG_20140706_133212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatraczek kreci się jak temperatura jest wewnątrz zbyt wysoka tu masz kodowanie rns-e

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/6986-nawigacja-rns-e-od-a-do-z-audi-navigation-plus/?p=95996#entry95996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze to juz ostatni problem, ale teraz ani na fis-e ani w radiu nie wyswietla mi kontaktow po polaczeniu przez bluetooth. Tel. z radiem laczy sie normalnie mozna rozmawiac ale kontaktow musze szukac bezposrednio w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz nie łapie od razu, trzeba poczekać, popstrykać po RNSie, wyjść z telefonu i po chwili wrócić i są (książka i rejestr ostatnich połączeń).

Jak wsio bangla to raczej nie wina polączeń czy kodowania, ja bym obstawiał raczej telefon.Spróbuj z innym.

A i było jeszcze coś, że nie widziało wpisów bodajże z karty SIM tylko trzeba je mieć w pamięci fona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dzial, juz nie aktualne bylo zle kodowanie i u mnie w adaptacji zegarów ma byc 23 a nie 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kolego, bardzo mi pomogłes, VCDS widzi teraz radyjko, mam takie kodowanie 0301111, pewnie coś musze zmienic, tylko nie wiem czy w bloku kodowania radia, nawigacji czy wskaźników, żeby wyswietlało na fisie i było wszystko ok, oprocz błedów ponizej, mam jeszcze pytanie kiedy ma sie krecic wiatraczek w radiu?

IMG_20140706_133226.jpg

IMG_20140706_133212.jpg

bosniak_sg czy udało ci się rozwiązać problem z błędem 01044 z drugiego zdjęcia? Ja po przepięciu przewodu z pinu 7 na 5 w drugiej kostce uzyskałem komunikację, po sprawdzeniu błędów wyskakuje mi cały czas ten błąd. Dziwi mnie tylko jedna rzecz bo na radiu jest napisane że na pinie 5 jest linia K a przewód który był do przełożenia był zielony z niebieski paskiem a według schematu zielony z niebieskim paskiem to linia L. Daj znać czy też u Ciebie były takie kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos zle zakodowane jest :) jakie masz teraz ?

===> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/6986-nawigacja-rns-e-od-a-do-z/?p=95996#entry95996


STG 56 (Navigation System) -> Coding -> Function 07
0?xxxxx: Model
1 - Lamborghini
2 - Audi A3 (8P)
3 - Audi A4 (> 2004)
4 - Audi A4 Cabriolet (> 2004)
5 - Audi A6 (< 2004)
6 - Audi TT (> 2007) (sw US 0150+, EU 0500+)
7 - Audi R8 (sw US 0150+, EU 0500+)

0x?xxxx: Diagnostics for front speakers
0 - activ
1 - inactiv

0xx?xxx: Sound characteristics
0 - linear
1 - Audi A4 (> 2004)
2 - Audi A6 (< 2004)
3 - Audi A4 Cabriolet (> 2004)
4 - Audi TT (> 2004)
5 - Audi A3 (8P)
9 - Bose Soundsystem

0xxx?xx: Telephone/telematics
1 - no telephone (supply voltage for microphone actively)
2 - Mobile phone preparation (Temic - Speisesp. Microphone inactively)
3 - Mobile phone preparation (Cullmann - Speisesp. Microphone inactively)
4 - Mobile phone preparation (Nokia - Speisesp. Microphone inactively)
5 - Telematics Europe (supply voltage microphone inactively)
6 - Telematics US (supply voltage microphone inactively)
7 - Base plate diagnostic capable with comfort control

0xxxx?x: Options I
1 - default
2 - Digital-Radio
3 - Satelite-Radio
4 - Satelite- and Digital-Radio

0xxxxx?: Options II
1 - default
2 - TV-Tuner
3 - CD-Changer
4 - TV-Tuner and CD-Changer
5 - Multifunction Steering Wheel
6 - TV-Tuner and Multifunction Steering Wheel
7 - CD-Changer and Multifunction Steering Wheel
8 - TV-Tuner, CD-Changer und Multifunction Steering Wheel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taj jak wrclaguna napisał błąd w kodowaniu skoro wyświetla się 01044

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kodowanie 0301717 ale zmieniłem na 0301711 bo przy wcześniejszym miałem znowu błąd "00857 - CD Changer Unit (R41)"

a to dlatego że nie mam zmieniarki i kierownicy multifunkcujnej, no i po zmianie na 0301711 mam błąd

01044 - Control Module Incorrectly Coded

000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 7

Fault Frequency: 1

Reset counter: 28

Time Indication: 0

Date: 2014.09.18

Time: 15:22:32

Jeszcze mi się przypomniało, dziś przetestowałem jedną rzecz, jak łączę się z radiem 56 przy wyłączonej stacyjce to ten błąd nie występuje.

A co sądzicie o tym że ten kabelek który przepiołem to nie linia K tylko L?

Edytowane przez djbasto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

al emieszacie tematy

linia K diagnoza podporwadz prosto do zlacza diag

can H i can L, komunikacja wymiana danych miedzy sterownikami w kostce nic nie zaminiaj, podepnij do zlacza i zmien kodowanie z a3 na a4

10 min roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

al emieszacie tematy

linia K diagnoza podporwadz prosto do zlacza diag

can H i can L, komunikacja wymiana danych miedzy sterownikami w kostce nic nie zaminiaj, podepnij do zlacza i zmien kodowanie z a3 na a4

10 min roboty

Ja nie piszę o can High i can Low tylko o lini K i lini L

Pin

Opis

2 - J1850 Bus+

4 - Masa nadwozia

5 - Masa sygnałowa

6 - CAN High (J-2284)

7 - ISO 9141/ISO14230 Linia K

10 - J1850 Bus

14 - CAN Low (J-2284)

15 - ISO 9141/ISO14230 Linia L

16 - Zasilanie (+)

A po drugie w moim kodowaniu nigdzie nie mam zakodowane A3 więc nie rozumiem co mam zmienić z A3 na A4

Edytowane przez djbasto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kodowanie 0301717 ale zmieniłem na 0301711 bo przy wcześniejszym miałem znowu błąd "00857 - CD Changer Unit (R41)"

a to dlatego że nie mam zmieniarki i kierownicy multifunkcujnej, no i po zmianie na 0301711 mam błąd

01044 - Control Module Incorrectly Coded

000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 7

Fault Frequency: 1

Reset counter: 28

Time Indication: 0

Date: 2014.09.18

Time: 15:22:32

Jeszcze mi się przypomniało, dziś przetestowałem jedną rzecz, jak łączę się z radiem 56 przy wyłączonej stacyjce to ten błąd nie występuje.

A co sądzicie o tym że ten kabelek który przepiołem to nie linia K tylko L?

a masz bluetooth ? moze zmien jeszcze 7 na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Bluetootha, i próbowałem zmienić 7 na 1 to pojawił się kolejny błąd związany z mikrofonem już nie pamiętam dokładnie jaki bo wróciłem od razu do 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...