Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS nie widzi RNS-e


bosniak_sg

Rekomendowane odpowiedzi

W liczniku jest navi zakodowana wyświetla podczas nawigacji strzałki oraz radio na fisie

Address 37: Navigation Labels: 8E0-035-192-RNSE.lbl
Control Module Part Number: 8E0 035 192 Q HW: 8E0 035 192 Q
Component and/or Version: RNS-E HIGH EU H74 X---
Software Coding: 0301711
Work Shop Code: WSC
VCID: 326F1EFBD447
1 Fault Found:
01044 - Control Module Incorrectly Coded
000 - -
Freeze Frame:
Fault Status: 01100000
Fault Priority: 7
Fault Frequency: 1
Reset counter: 28
Time Indication: 0
Date: 2014.09.18
Time: 15:22:32

Ok problem rozwiązany, teraz mam kodowanie radia 0301711 a problem był związany z kodowaniem kierownicy "Steering Wheel Electronics" w tym sterowniku miałem kodowanie 04042 gdzie pierwsza 4 odpowiada za kodowanie kierownicy multifunkcyjnej a ja jej nie mam i zmieniłem na 1 "3-Spoke Steering Wheel (Sport Steering Wheel)" bo mam 3 ramienna kierownicę S-line i po tym zabiegu nie występuje już błąd w radiu 01044. Dziękuję wszystkim za sugestie i porady :beach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podepne zmienilem z syphony 2 na rns-e z seat exeo uzylem gotowych przejsciowek dolozylem tez bluetooth z mikrofonem posiadam multi ale vcds nie widzi mi radia musze ktores piny zmieniac ? wszystko inne chyba dziala ( nie wyswietla mi nawigacji na zegarach ale to pewnie ze nie sa to kolorowe)


to ja sie podepne zmienilem z syphony 2 na rns-e z seat exeo uzylem gotowych przejsciowek dolozylem tez bluetooth z mikrofonem posiadam multi ale vcds nie widzi mi radia musze ktores piny zmieniac ? wszystko inne chyba dziala ( nie wyswietla mi nawigacji na zegarach ale to pewnie ze nie sa to kolorowe)


Da rade pomoc Edytowane przez Rado83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

Wymieniłem Rns-e zwykła na ledowa i chciałem zakodować nawigacje i nie moge sie z na połączyć przez vcdsa co mam zorobic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vcds ori ? ze starą śmigało bez problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ze stara tez sie nie dało nawiązać połączenia to brak lini k

Wysłane z mojego GT-I9505

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vcds u mnie nie widzi RNS-e nawet po przepięciu kabelków z kostek w odpowiednie miejsca... Co może być jeszcze problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam VCDS 12.12 chyba powinno wszystko chodzić. Inne kanały działają bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komunikacji z Rns-E potrzeba dwóch linii K, może masz coś z jedna linia K w kablu dlatego nie ma połączenia z navi a z innymi sterownikami sie łączy. Zrób test kabla w programie i zobacz jaki będzie wynik przy K1 i K2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba dwoch lini k wystarczy plus minus k line i musi sie laczyc sam tak podpinam na stole i nigdy nie bylo problemu

Wysłane z mojego GT-I9505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się myślałem że chodzi o samą instalacje elektryczną może faktycznie coś jest z kablem tylko czemu z innymi modułami łączy się prawidłowo, a z rns-e nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wszystkie moduły potrzebują 2 linii K na interfejsie. Telefon z tego co pamietam tez diagnozuje sie na dwóch. :)

Najlepiej sprawdzić łącząc sie innym kablem lub tym kablem na innym aucie z rnse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gdzieś stary kabel i nie jest na sto procent kkl i diagnozowałem nim rns-e bez problemu na stole vcds lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kable nawet za 25-50 zł (viaken, etc) są KKL :)

Dam przykład: Ori VAS nie będzie działał z rnse jako sam tester. Do połączenia potrzebuje adapter 6017 czyli adapter dwóch linii K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elm ? bo mam też gdzieś w starych gratach taki kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...