Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS nie widzi RNS-e


bosniak_sg

Rekomendowane odpowiedzi

vag com żaden nigdy się nie połączy nie gadaj głupot najniższy program jaki zaczyna się łączyć z rns-e to vcds lite i to wersja full co do vcds to masz orginał ? jeśli masz klona to loteria, w tych kablach 99% to śmieci bezużyteczne nie działa w nich druga linia k i temu problem z łącznością z navi reszta opisana jest w tm temacie co do łączności z navi http://a4-klub.pl/index.php?/topic/281221-vcds-nie-widzi-rns-e/

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to cieawe jak zmieniałem adaptacje ze odblokować żeby wgrac sobie nowy soft i spolszczenie jak jeszcze nie miałem vcds :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wgrania spolszczenia nie trzeba zmieniac nic w adaptacjach ani odblokowywać bo robisz upgrade ,a nie downgrade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja robiłem downgrade zresztą jakie to ma teraz znaczenie problem jest inny nie będziemy się sprzeczać co i jak bo to temat rzeka wychodzi na to ze lipny kabel mam chyba ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie:

Czy jest różnica w schemacie podłaczenia kabli pomiędzy starym RNSE a RNSE LED z 2011 roku. Ponieważ miałem starego RNS który był zakodowany i bez żadnych problemów mogłem połączyć się z nim. Wysiadł w nim wyświetlacz kupiłem wersję LED RNS-EU numer katalogowy 8E0 035 193 A. Podpiąłem go w miejsce starego i navi działa ale nie startuje po kluczyku ani się nie wyłącza, więc zapewne brakuje kodowania. W tym celu próbowałem się połączyć ale niestety bez skutku ani Navi 056 ani Radio. Zawaliłem temat na chiński kabel ale wczoraj to zweryfikowałem ori kablem i dalej nic. Pytanie czy jest możliwość że któryś z pinów jest źle wspomina C7 nie jest w miejscy B5 i miałem zakodowany stary RNSE ? Czy możne jest coś jeszcze trzeba zrobić ? Dzisiaj postaram się sprawdzić te kostki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki błąd może ktoś pomoże co jest złe ... Czy kabel do VCDS czy te piny z początku tematu ... Ogólnie mam brak komunikatów na FIS i chciałem zrobić adaptacje

fecde21700593ae69b12f16fe93edf91.jpg

e9201be2de3f44b1ccf3c2ff135a2966.jpg

ae44506fcb2177638d52f42e1f0c8fd7.jpg

Edytowane przez paSTorEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rns-e dokładane czy ori ? jak dokładane to piny do zamiany jak ori i piny są na miejscu to kabel g...o warty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kabel, lecz zła wersja VCDS. RNS-E leci po linii K i VCDS 12.12 nie widzi RNS-E. Musisz użyć VCDS 10.6 lub 11.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo. Wystarczyło użyć kabla KKL i łączy się bez problemu (VCDS lite 1.2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeden elektryk próbował sie połączyć ale nie mógł nic zrobić mówi ze chyba piny mam coś nie tak bo nie mógł sie skomunikować VCDS z nawigacja. Twierdził ze kabel orginal na USB. Wg niego muszę auto zostawić na dzień to to zrobi. Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut roboty a on dzień potrzebuje ? zmień elektryka to można na poczekaniu wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kabel, lecz zła wersja VCDS. RNS-E leci po linii K i VCDS 12.12 nie widzi RNS-E. Musisz użyć VCDS 10.6 lub 11.11

Albo 15.7 ode mnie który chodzi na win10 i łączy się z RNS-E bez problemu, a w RNS-E PU jest dostępna lista podpowiedzi w adaptacjach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.12 też widzi wszystko, zależy od jakości kabla jak kiepski to może być każda wersja nawet najnowsza i nie będzie chodził chinole w 99% to buble

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcio jak masz ori vcdsa za 1800zł netto to musi działać, kto preferuje tańsze opcje ten musi szukać dobrego chinola..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem od dłuższego czasu z komunikacja RNS-E bluetooth oraz parktronikiem,powiedzcie czy ten kabelek od Pana Viekena po Canie jest adekwatny?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem od dłuższego czasu z komunikacja RNS-E bluetooth oraz parktronikiem,powiedzcie czy ten kabelek od Pana Viekena po Canie jest adekwatny?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

mam viakena i łączy się bez problemu z tymi modułami, zresztą specjalnie do tego go kupiłem bo oryginał nie ogarniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tom,a jaka wersją się poslugujesz VCDS na kablu mam napisane 11.11 hex can

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tom,a jaka wersją się poslugujesz VCDS na kablu mam napisane 11.11 hex can

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

12.12 do oryginału, a do viakena vcds lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem od dłuższego czasu z komunikacja RNS-E bluetooth oraz parktronikiem,powiedzcie czy ten kabelek od Pana Viekena po Canie jest adekwatny?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

mam viakena i łączy się bez problemu z tymi modułami, zresztą specjalnie do tego go kupiłem bo oryginał nie ogarniał

oryginalny vcds 12.12 nie dawał rady z tymi modułami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...