Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TFSI bierze olej


mcemsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak wszyscy w tym temacie mam problem z braniem oleju. Gdyby nie to, że autko poza tym mankamentem jest rewelacyjne to dawno bym go sprzedał. Jednak urok Audi A4 B8 skłonił mnie do zainwestowania w niego. Na tym forum znalazłem kolegę kixi4 i po dwóch telefonach oraz wielu pytaniach postanowiłem że oddam moje Audi w jego ręce. Dzisiaj odwiedziłem Pana Michała i przekazałem auto do naprawy. Czas oczekiwania na naprawę to około tydzień czasu. Czekam z niecierpliwością na zakończenie naprawy i jej efekty.

Edytowane przez Piotrek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sory jeśli piszę nie w tym temacie.

2009r kod silnika caeb przez 16tys km zjada mi caly olej. Czy powinienem sie martwić i zastanowić się nad naprawą? (pobór oleju wychodziłby na to, że jest w "normie" mam racje?). Czy powinienem sie martwić jeśli chodzi o skutki uboczne picia oleju?

Drugie pytanie(autko mam dopiero 3miechy) jaki olej? chodzi mi o najlepszy dostępny(nie ważna cena)

Pozdrawiam dzięki i sory jeszcze raz jeśli to nie ten temat.

przyczepności i szczelności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźnik na mmi. Kupiłem auto 3 miesiące temu był caly słupek zrobiłem 8tys km i spadł do połowy i ogólnie na tym wyswietlaczu jak mialem caly slupek to bylo coś w stylu 16tys km(możliwość przejechania na tym oleju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee no :)

Chciałbym miec taki "problem" , ubytek 1l (bo tyle mniej wiecej wynosi skala na MMI) na 16 000 to super wynik.

Powód do zmartwień jest jak słupek Ci spadnie w przeciągu 800km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźnik na mmi. Kupiłem auto 3 miesiące temu był caly słupek zrobiłem 8tys km i spadł do połowy i ogólnie na tym wyswietlaczu jak mialem caly slupek to bylo coś w stylu 16tys km(możliwość przejechania na tym oleju)

16000 to pewnie okres do następnej wymiany oleju.

Takie zużycie jakie masz to żadne zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff dziekuje Panowie.

Jeszcze mam pytanie: jaki najlepszy olej do naszych silnikow? planuje zakupic wiekszy zapas bo cisne za granice na dluzej.(koniec urlopu :( )

Pozdrawiam!

edit.

" motul x-max 0w40 " taki najlepszy? tak wyczytalem w innym watku. sorki jestem nowy na tym forum jakos od 2h.

Pozdrawiam

Edytowane przez ffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 2.0 TFSI - pierwsze wrażenia po naprawie u Kixi4

A4 2.0 TFSI - pierwsze wrażenia po naprawie u Kixi4

A4 2.0 TFSI - pierwsze wrażenia po naprawie u Kixi4.

Auto odebrane 13.10.2016

Po przejechaniu pierwszych 1000km (większość autostrada) na komputerze nic nie ubyło oleju (przed naprawą 2.5l na 1000km) autko przejechane ma 88kkm.

Jestem bardzo zadowolony z naprawy u Pana Michała. Bardzo konkretna osoba, zainteresowana klientem i samochodem przed naprawą, w trakcie jak i po. Do Pana Michała mam około 900km obecnie mieszkam w niemczech i uważam że warto do niego pojechać mimo sporej odległości.

Bardzo polecam oddanie auta w ręce Pana Michała.

Jeśli masz problem z dużym poborem oleju, nie zastanawiaj się napisz do Kixi4.

Za kilka tyś. km napiszę jak wrażenia po dłuższym użytkowaniu.

Edytowane przez Krzysiek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szokująca ilość poboru tego oleju jak na 88kkm przebiegu...

niestety tak bywa, mały przebieg świadczy o użytkowaniu po mieście i na krótkich odcinkach, w takich przypadkach oleju zaczyna ubywać dużo wcześniej niż kiedy auto użytkowane jest w trasie.. Reszta podzespołów w silniku jak nowa, panewki, wał, wałki rozrządu itp jak nowe co świadczy o tym, że przebieg jak najbardziej realny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak faktycznie było w tym przypa

wychodzi na to, że tak... osobiście robiłem ten silnik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

czy ktoś naprawiał to z sukcesem w Warszawie? Możecie polecić jakiś zakład?

Hej, ja robiłem Stage2 w MDM Serwis w Warszawie na Trakcie Lubelskim. Mogę jak najbardziej polecić ten serwis. Tanio i dobrze. Poza tym po rozebraniu silnika okazało się że trzeba jeszcze naprawić lub wymienić kilka podzespołów... No ale to już nie wina chłopaków tylko poprzednich użytkowników? Ale dzięki temu silnik mam praktycznie jak nowy. Jakbyś miał jakieś pytania to wal na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem auto od kolegi Kixi4 z naprawy. Byłem miło zaskoczony profesjonalnym i szczegółowym podejściem do mnie jako klienta oraz krótszym terminem naprawy o jeden dzień. Rzadko się zdarza u naszych krajowych mechaników aby kończyli naprawę przed czasem. Dodam, że przez cały czas naprawy Kixi4 informował mnie na bieżąco o postępie prac.

Na razie przejechałem niecałe 300 km wiec nie mogę jeszcze nic powiedzieć na temat efektów, na skali olejowej na MMI oczywiście nic nie drgnęło. Przed naprawą, po przejechaniu 300 km pewnie dolałbym jakieś 0,5 litra oleju. Chętnie dodam kolejne informacje o efektach naprawy kiedy przejadę pierwszy 1000 km.

Jeżeli ktoś z moich okolic chce pogadać osobiście to zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym preparacie ?? http://ceramizator.pl/

Sprawdziłem nic się nie zmieniło nawet zaczął palić więcej oleju. Jeżeli masz silnik tak jak większość na forum to szukaj dobrego mechanika i frezera :)

sprawdzaj czy auta miały robione STAGE1 lub STAGE2

Właśnie o to mi chodzi. Czy STAGE2 w książce serwisowej może mnie jako tako zapewnić, że nie ma tragedii?

Stage 2 oznacza że jest poprawione ale gwarancja jest na 12 miecha i nie wiadomo jak długo potrzyma patrząc na ten bubel który rzekomo naprawiają.

Aso zrobi to lepiej ?? Śmiech to normalni mechanicy poprawili ten niemiecki szmelc bez inżynierów taka jest oto prawda wciskają nam ze zwykły mechanik jest gorszy od 5 lat nie jeżdżę do serwisów bo oni nie naprawiają oni wymieniają takie jest to cale aso oczywiście każda cena za usługę jest mega a i na gwarancje nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie strony medalu. Zobacz ile ludzi ma dzięki tym bublom pracę ;)))))

Poza tym te auta sprzedają się jak ciepłe bułeczki i są drogie. Przecież niemożliwe żeby tam za oknem chodziło tylu wariatów :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci padnie np. czujnik temperatury oleju w skrzyni S Tronic, to prędzej ASO Ci to zdiagnozuje i zakwalifikuje zestaw naprawczy do wymiany.

A większość speców od skrzyń automatycznych będzie chciało naciągnąć na ogromne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...