Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TFSI bierze olej


mcemsi

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze o tym tutaj kilkanaście razy conajmniej. Tłoki z pierścieniami nowego typu do stage II maja inne otwory na sworzeń i są oferowane w zestawie z korbowodami. Dlatego wszyscy spece toczą oryginalne tłoki pod te pierścienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze o tym tutaj kilkanaście razy conajmniej. Tłoki z pierścieniami nowego typu do stage II maja inne otwory na sworzeń i są oferowane w zestawie z korbowodami. Dlatego wszyscy spece toczą oryginalne tłoki pod te pierścienie.

Ale ja nie pytam o tłoki "stage II" tylko o tłoki MEHLE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca masz racje ,na rynku dostepne są tłoki na sworzeń 21 i 23 mm.Dzisiaj w święto nie chce mi sie rąk brudzić ale jutro z rana wyciągne jeden i zmierzę jaka jest średnica sworznia.

Edytowane przez iwan997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sa na te dwa sworznie ale sprawdz szerokosc pierscieni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie...Ale jestem zaskoczony że są jeszcze w ofercie te stare. Może są w katalogu, ale nie można ich zamówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było trochę czasu więc postanowiłem wyciągnąć tłok......no ale niestety jest potrzebny specjalny klucz (a dzisiaj Castorama zamknięta :-() Rozebrałem tylko duł .Załączam zdjęcie panewek ,czy one są zurzyte ?33w5f2g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie jest odbicie światła w czasie robienia zdjęć to te panewki są do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kompletny silnik i na razie żona jeździ.Cały stary CDN oraz osprzęt kompletny jest do sprzedania ,więc jeżeli ktoś potrzebuje cokolwiek to prosze pisać (ceny z alledrogo -30%)jest doslownie wszystko łacznie z węzami turbopompami itp.

Zycze wszystkim najlepszego w nowym roku i żeby wam oleju nie ubywało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdarzyło się komuś już, że tłoki po przetoczeniu pękły bądź stała się inna podobna rzecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi już po całej akcji z remontem tego silnika podczas zwykłego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arbisko Dobre pytanie. Czy po przeróbce tloków i założeniu nowym pierscin nie dzieje się tak ze po przejechaniu załóżmy np 50 tys km tloki trafia szlak.Jeśli miał ktoś przerabiane tłoki prosze o opinie jaki dystans został już pokonany po przeróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się nic dziać .Ja wlasnie będe sie przymierzać do sprzedazy swojego cabrio z przyczyn powiększania rodziny i będe szukał własnie 2.0 tfsi w kombii.

Do wymiany tłoków i pierścieni dodałby jeszcze wyczyszczenie nagaru i sprawdzenie profilaktyczne rozrządu .

Może ktoś z forum podać kwotę jaką wydał na zmianę tłoków i pierścieni ??? na necie są zestawy mehle ciekawi mnie koszt całej operacji (ile musze wydać na auto bo czeka mnie zakup wózków , fotelika i itp ) :)

Prosiłbym czy to na forumczy na priv wiadomość o koszt takowej operacji . :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny na poprzedniej stronie. Jak wózek, to rozglądaj się za superbem. A4 tył i bagażnik ma jak golf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami bagażnik to nie wszystko, a wózek kupuje się do auta, a nie auto do wózka. Jeśli mało miejsca zawsze można szukać A6 C6 2.0T - troszkę starsze ale miejsca tam już nie zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy ktoś z was orientuje się czy ten sam "problem" z olejem maja a6c6 od 2009 (polifty) z motorem 2.0tfsi czy to tylko jest bolączką a4. Innymi słowy czy te silniki są te same. Gdyż chciałbym zakupić a6c6 z 2.0tfsi lub ew 2.8fsi ale ten drugi ciężko dopaść (przynajmniej ja mam takiego pecha że dwóch gości już próbowało mnie nabić w butelkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...