Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TFSI bierze olej


mcemsi

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, piter85 napisał:

Moim zdaniem sporo. To 3 litry co 15 tysięcy , a prawie tyle wchodzi w ten silniki. 

i to jeszcze polift...dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wihajster napisał:

i to jeszcze polift...dziwne

Właśnie właśnie.... powoli szykuję się do zakupu (a czy się uda to nie wiem) A4 B8 w wersji allroad.

Przeorałem cały wątek i wnioski mam takie, wersje od 2013r. po lifcie występują z silnikami o mocy 211KM  lub 224 i podobno te 224 są silnikami poprawionymi nie mającymi problemu z olejem.

Kupując wersje poliftową z 2013 o mocy 211koni, jest ryzyko problemu z olejem.

 

I tu dodam: TO SĄ WYŁĄCZNIE MOJE WNIOSKI Z PRZEORANIA CAŁEGO WĄTKU, czy tak jest naprawdę jak wyżej napisałem to w 100% nie wiem, niech ktoś znający temat się wypowie.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wihajster napisał:

i to jeszcze polift...dziwne

Nic w tym dziwnego.

Niestety coraz częściej słyszy się przypadki, że nowe tfsi też wciągają olej. Można poczytać np ten temat:

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=148499&st=20

Na razie te auta są w miarę nowe, ale pewnie za kilka lat problem się pogłębi. 100% pewności można mieć tylko w ea113.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie kopci na czarno i jak wymieniłem swiece to dwie były w oleju. Ja podejrzewam odme, uszczelka pod pokrywa zaworow lub sonda lambda. Ma ktoś jakieś propozycje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2019 o 11:03, Szpunar200 napisał:

Witam. U mnie kopci na czarno i jak wymieniłem swiece to dwie były w oleju. Ja podejrzewam odme, uszczelka pod pokrywa zaworow lub sonda lambda. Ma ktoś jakieś propozycje? 

wiesz co dokładnie oznaczają 4 pierścienie? W Audi z dwulitrowym silnikiem tylko pierścienie zgarniające ?

Edytowane przez indiapapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem właścicielem A4 B8 z 2.0 TFSi i również mnie dopadł problem nadmiernego spalania oleju. Znacie kogoś w okolicach trójmiasta, kto zna się na rzeczy i mógłby ogarnąć temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety zaczynam borykać się z tym problemem.. Jest Tylko jedno rozwiązanie, wyremontować :(

 https://zrzutka.pl/vw726e

Edytowane przez Ziuta24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2019 o 14:38, Ziuta24 napisał:

Witam. Niestety zaczynam borykać się z tym problemem.. Jest Tylko jedno rozwiązanie, wyremontować :(

 https://zrzutka.pl/vw726e

To już jest jakaś patologia. Biedni ludzie na jedzenie nie mają, a tu zbiórka na remont furki. Wstydu trzeba nie mieć. Jak nie stać na remont to sprzedać auto i kupić bez problemów z innej marki, a nie opowiadać ckliwe historie i grać dziada.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**wa, no nie...

No poprostu, k**wa no nie

Boże czy Ty to widzisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbijam juz skarbonkę mojego dziecka i wysyłam przelewem elixirem! 

Jak juz uzbierasz to dorzucisz się na moją zbiórkę na zawieche ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można uznać ze od 2015 roku te silniki już nie biorą tego oleju w takich ilościach ?  Czy dalej potrzebny remont silnika ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego i tutaj musze cie poprawic.. od kilku dobrych lat naprawiam tfsi i w ostatnim czasie remontowalem juz kilka cjeb oraz cndc na pobor oleju, a telefonow mam w tej sprawie coraz wiecej. Oczywiscie nie jest to tak duzy problem jak w silnikach do 2012 roku, ale pobor oleju pojawia sie przy wiekszych przebiegach, tj silniki, ktore naprawialem mialy przebiegi od 170 do 210 tys km a pobor oleju byl od 0.3 do 1 litra na 1000km.. Wiec trzeba spodziewac sie poboru oleju w tych silnikach przy tych przebiegach...

Edytowane przez kixi4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik można zajechać i będzie brał olej. Jak jeszcze stosuje się long life to jeszcze szybciej. Słynne 1.8t i 1.9tdi też brały olej. Miałem z takimi do czynienia i to nie jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mozna, ale mam klienta, ktory praktycznie od nowosci dba o olej i wymienia go czesciej niz co 10tys km i uzywa oleje z gornej polki i w ostatnim czasie rowniez wzroslo mu spalanie oleju i juz szykujemy sie do remontu, a przebieg okolo 180tys km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...