Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TFSI bierze olej


mcemsi

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwnych rzeczy bylem dzis swiadkiem.

Wszyscy wiemy ze TFSI ma problemy z olejem , u mnie jak dotad tragedii absolutnej jak na ten silnik
nie bylo (ok. 0.6L /1kkm w miescie , w trasie mniej) ale dzisiaj troche mnie zmrozilo.

Przed wyjazdem na wakacje (ok. 750km) na MMI bylo pusto ale jeszcze komunikatu o koniecznosci dolania max 1L oleju nie bylo.
Dolałem wiec przed samym wyjazdem pełny 1 literek. Na MMI byl wtedy MAX.

Podczas jazdy co jakis czas sprawdzane i tez nonstop MAX. Na miejscu po przyjezdzie nadal MAX , troche wydawalo sie dziwne no ale tak bylo.

Pojechalismy na mała wycieczke i nagle na swiatłach DOLEJ OLEJ NATYCHMIAST na czerwono piszczy ! Hmm patrze na MMI ale tam tylko ten sam komunikat.

No to wyjscie do bagaznika , dolalem 0.5L. Wszystko sie uspokoilo - na MMI znowu MAX (choc rzadko czasami spada jeden ząbek tak do 80%).
Jezeli po dolaniu wzroslo do MAX to dlaczego wczesniej auto zgłupiało mimo ze raczej pusto ponizej MIN nie bylo , dlaczego wczesniej nie pojawil sie komunikat o koniecznosci dolania 1L tylko od razu taka panika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaki olej lejesz ? Może oliwą klasy premium (czytaj : Motul, Liqui Moly,...) da się zmniejszyć znikanie oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 8100 5w30 , znikanie oliwki w tych silnikach to dla OOOO norma niestety , z litrową butelką albo dwoma w bagazniku trzeba jezdzic.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam mały problem,

Niedawno kupiłem A4 z silnikiem 2,0 TFSI 180 KM (nie wiem dlaczego nie 211 ;/ ). Poprzedni właściciel twierdzi że jeździł na oleju EDGE 10W-60 serwis mówi żeby lać 5W30. I teraz zasadnicze pytanie czy cos się stanie jak w silniku mam 10w60 a doleje 5w30? Nie mam 100 % pewności co jest w silniku 10w60 czy 5w30 a 3 tygodnie temu był wymieniany olej wiec trochę bez sensu zlewać i ponownie zalewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przy takim samochodzie zastanawiasz się czy zmieniać czy nie, jak nie wiesz co jest zalane, zmieniaj na coś porządnego pełny syntetyk np: liqui moly, valvoline, fusch, motul, amsoil 5W-30 lub 0W-40, 5W-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz lać nawet kujawski. I tak nic to nie pomoże:kwasny: Wadliwa konstrukcja tłoków i pierścieni do której (oficjalnie) VW nie chce się przyznać. Im szybciej się to wymieni, tym mniejsze straty. Ta sama historia co z 2.0tdi i walkami. Ciekawe co wymyślą w B9 :whistling: Jedynym pozytywem jest wiele miejsc pracy stworzonych do naprawy tych wad.:doh:

@emcemsi, masz amerykańca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

@emcemsi, masz amerykańca?

Nie , absolutnie czysty Niemiec ---> X0A = National sales program Germany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...no właśnie, Amerykanie nie piszą za wiele o tym problemie:eusathink:

CDNB to 180KM flex fuel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flex fuel to mozliwosc zasilania bioetanolem chyba. Hmm nie wiem czy to taki ale tak to napewno 180KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w silniku, to jak krew w twoich żyłach, a więc skoro nie wiesz co tam jest, i nie masz pewności to ja bym proponował zlewać to i zalać normalny olej, a to na pewno niewątpliwie wyjdzie na dobre silnikowi w dłuższym czasie eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, jeżeli auto nie jest użytkowane wyczynowo, a olej jest świeżo zalany nic się nie stanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zleje olej i zaleje nowy 300 zł mnie nie zbawi a przynajmniej będę miał pewność co jest co dolewać. jedyne co to nie będę kasował inspekcji olejowej ponieważ pokazuje mi że do następnej wymiany jest 8800 km a ja tyle i tak w rok nie zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleje dzisiaj są w pełni mieszalne, więc dolewka nic złego nie zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby się nie okazało że jak zalejesz jakiś Castrol 5w30/40 to będzie go więcej spalał:) Ja będę lal do swojej motulka, to samo leje do Cebry954 5tys od wymiany a stan oleju taki sam a wiadomo jakie życie ma silnik w ścigu;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem Castrol zobaczymy jak będzie coś nie tak następnym razem skuszę się na Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie kupilem audi a4 b8 2.0 TFSI zalalem zalecany olej castrol 5w40.

i niewiem co jest grana slyszalem ze te silniki lubia olej ale zeby az tak moj bierze 1 l oleju na 1000 km lekko przesadza

mmi pokazuje mi spalania srednie ok 7.5 l na st mieszanym na trazie schodzi ponizej 6.8 .

ale ten olej to masakra mozna cos z tym zrobic prosze o pomoc albo odp albo na meila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... za smutne 300zł kupujesz spokój :wink:

MOTUL a nawet Liqui Moly -> tylko dla koneserów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj bierze 1 l oleju na 1000 km lekko przesadza

ja pierdziu

no to sporo chyba, co ?

pytales na ASO?

jakos nie wydaje mi sie, ze to normalne ..... :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...