Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TFSI bierze olej


mcemsi

Rekomendowane odpowiedzi

Tłok z pierścieniem ma luz w cylindrze. I żadne czarowanie olejem tu nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estymowana cena naprawy brania oleju w 2.0tfsi z ASO - 14k :facepalm:

Moze u Was bedzie taniej ;) U mnei poki co 0.3/1000 wiec ponizej OOOO limitu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej w wawie w firmie Corling Łukasz Snoch

Chłopaki ogarniają temat i jeszcze czyszcza przy tym silnik, miske, smok oleju i dużo rzeczy które w cenie operacji ASO nie jest wliczone.

Edytowane przez bulk_1986
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich. mam nadzieje ze pomoz mi ktos w rozwiazaniu problemu . Moje autko ma serducho 2.0 tfsi. Problem polega na swiecacej sie kontrolne cisnienia oleju. Co do tej zrobiłem

-sprawdzenie instalacji

-wymiana czujników cisnienia oleju(dwóch)

sprawdzeni cisnienia oleju ( 2,5 bara przy 2tys obr /min)

Co smieszne smarowanie jest a jak soie przejade i przychamuje zaraz zaswieca sie kontrolka cisnienia. stan oleju w normie. po tej operacji juz ciagle swieci na wolnych(silnik rozgrzany) a po podniesienu obrotów troche powyzej 1000 uspokaja sie . Mial ktos cos takiego w tym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich. mam nadzieje ze pomoz mi ktos w rozwiazaniu problemu . Moje autko ma serducho 2.0 tfsi. Problem polega na swiecacej sie kontrolne cisnienia oleju. Co do tej zrobiłem

-sprawdzenie instalacji

-wymiana czujników cisnienia oleju(dwóch)

sprawdzeni cisnienia oleju ( 2,5 bara przy 2tys obr /min)

Co smieszne smarowanie jest a jak soie przejade i przychamuje zaraz zaswieca sie kontrolka cisnienia. stan oleju w normie. po tej operacji juz ciagle swieci na wolnych(silnik rozgrzany) a po podniesienu obrotów troche powyzej 1000 uspokaja sie . Mial ktos cos takiego w tym silniku

Ja miałem problem z mrugającą kontrolką ciśnienia oleju, też wystarczyło dodać trochę gazu i znikała. W ASO ryli mi przy silniku, sprawdzili nastawnik, był ok. Myśleli najpierw, że to pompa oleju, ale sprawdzili jeszcze filtr oleju i się okazało, że poprzedni właściciel założył nie oryginalny i miał ponoć gorsze przepływy oleju. Po wymianie filtra na oryginalny przejechałem 10 tyś km i ani razu mi się nie zaświeciła ta kontrolka. Była pierdoła, ale 6 dni auto stało w ASO zanim do tego doszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy ktoś naprawiał nasz silniczek w kontekście brania oleju ?

1. Czy macie do polecenia kogoś z okolic Wawy, sprawdzonego który zna problem i rozwiązanie ?

2. Jakie części wymienialiście i co obejmowała procedura ?

3. Czy efekt był osiągnięty, czy też nic to nie dało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz ile tego oleju bierze, bo może nie ma powodu do zmartwień. Problem w B8 2.0tfsi producent wyeliminował dopiero po lifcie, przed liftem te silniki znane są z zamiłowania do oliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to ja wiem, wiedziały gały co brały ;)

Zwykle to miałem jakieś 0,3 na 1000, teraz jakoś urosło do 0,5, nadal mnei to nie przeraża i według producenta jest w normie, spoko.

Moje pytanie jest wyprzedzające i z ciekawości, czy ktoś próbował coś z tym robić poza ASO i z jakim skutkiem ?


Swoją drogą zastanawiam się na sensownością wymiany oleju kiedy wlałem już tam od ostatniej wymiany 5l świeżego ;) Chyba tylko żeby filtr zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kiedyś tylko nie podlinkuję bo nie pamiętam gdzie to było, że ASO jak robiło próby olejowe i wychodziło ponad 400ml/1000km to uznawali problem w ramach gwarnacji. Niestety nie wiem co wymieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIaaa, 'proba olejowa' i potem jesli uznaja ze sie nadaje kosztuje 14k PLN za calosc. Przy tuningowanym sterowniku silnika nawet nie podejma sie sprawdzenia, poza tym historia serwisowa musi byc, czyli juz musisz byc mocno wydojony z kasy. Obecnie jesli ponizej 0.5l to nawet sie nei zainteresuja, ale tak czy siak musza ustalic to wlasnymi pomiarami ktore kosztuja kilka kafli - na slowo nie wierza wlascicielowi - niezaleznie od wyniku... takze ASO podziekujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy ktoś naprawiał nasz silniczek w kontekście brania oleju ?

@ marcinoslo robił kapitalkę w swojej piąteczce. Wie pewnie najwięcej na forum na ten temat.

U mnie tylko wyciągnęli stary silnik, i wsadzili nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po naprawie.

Moje A4 z 2011r brało prawie litr na 1000km,

Wszystko robiłem w ASO w De,- mieszkam tam i tam jest auto zarejestrowane (auto ma wykupioną dodatkową gwarancje w Volkswagen Versicherungsdienst)

Więc do rzeczy;

Kiedyś tam pojechałem prosto z drogi do serwisu, powiedziałem że mam problem z braniem olej.

W następnym tygodniu miałem juz termin na Stage 1 czyli wymienili mi odme, jakiś tam uszczelniacz na wale + nowy soft dodatkowo zalali do pełna oleju + plomby na silni,

po 1000km jechalem z powrotem na pomiar zużycia i wyszło 0,78l.

Wiec decyzja wymiana tłoków z pierscieniami + korbowody + panewki itp.

Auto mi zabrali na cały tydzień (dostałem nową A1 - a miała być A5 :( )

Za jakiś czas napiszę czy pomogło w 100% narazie za mało km przejechałem.

Koszty materiału + robocizna lekko ponad 5000 euro

Gdzie materiał pokrywał Audi, a robocizna z dodatkowego ubezpieczenia.

Pozdrawiam

Edytowane przez kiker19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robili ci w Unterchollerau ?

Tak w AVP.

To będzie pan zadowolony :) Wiesz ze maja 20% dla znajomków ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

jestem świeżo po "korekcie" silnika ws pożerania oleju. Robiłem w Krakowie. Wymienione uszczelki, pierścienie (to w skrócie).

Czekam na pozytywne efekty, mechanik mowi, że systuacja się powinna ustabilizować po 2-3tys km (troche - 1/4l - oleju wyparowało w pierwszych 200km ale teraz mam wrażenie, że poziom sie utrzymuje). Zalany olej to 5W30 i po 2-3 tys mam zalać 5W40.

napisze po przejechaniu 1tys km jak wyglada sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam a5 2.0 tfsi 2011 przebieg 150 tys km.Silnik brał około 100 ml na 100 km,W warsztacie zrobiono remont-pierscienie,panewki ,głowica.Koszt 5 tys .Obecnie przejechane 2 tys km i nie bierze kropli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...