Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju silnika


Bonzay74

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam wskazówek wymiany oleju silnika+filtra w A4 2.7 tdi.Mozna to zrobić osobiście czy trzeba jakiegoś specjalnego sprzętu :kox: Wymianę skrzyni zrobiłem w serwisie audi bo nie chciałem niczego zepsuć.Silnika im nie oddałem bo zaśpiewali 700 euro :shock3: a wiec będę wdzięczny za wszelkie wskazówki,fotki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 E za wymianę oleju:shock3:? To chyba z dodatkiem złota ten olej.

Bez kanału jest trochę gimnastyki a z kanałem to z palcem w d. idzie to zrobić!

Ale jak na moje jeśli pytasz się o wymianę oleju to lepiej nie rób tego samemu, jeszcze zerwiesz gwint w misce i faktycznie wyjdzie te 700 eurasów.

Poszukaj w okolicy jakiegoś warsztatu, niekoniecznie aso - myślę że w 100 E bez części się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wymianę oliwy w skrzyni zapłaciłem 205 e i bylem przekonany ze za silnik będą chcieli nim więcej to samo ale odpuściłem sobie z uśmiechem na ustach jak usłyszałem końcowy werdykt :decayed: .Zrobię to jednak w Polsce bo na dniach zjeżdżam :wink: No nic dzięki za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ostatnio za wymianę oleju i filtrów płaciłem 40zł u mojego speca od mechaniki tocznej :wink: + jego ropa do filtra paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji posiadania wysysarki do oleju usuwam wiecej zuzytego oleju z silnika niz poprzez odkrecenie korka spustowego.

W silnikach gdzie filtr oleju ma wymienny wkład w obudowie oraz w chlodnicy oleju pozostaje jeszcze ok 0.5-0.6 oleju który tylko cienką rurką usuwam z podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev poleciłbyś jakąś "dojareczkę" dla klienta indywidualnego ?

Bo fakt płacić za każdym razem te 40zł to mogę kupić dojarkę, klucz do filtra i samemu to robić bez najmniejszego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz w ICarsie ok 1000zl.

---------- Post dopisany at 20:32 ---------- Poprzedni post napisany at 20:30 ----------

Sorry 1165.50 :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalna wymiana zdejmujesz oslone z goey silnika odkrecasz filtr, jest pod czarna kopulka wymieniasz, pozniej samochod do gory odkrecasz oslony dolne i korek od miski plus gorny przy silniku zeby sicnienie wyrownac i leci... pozniej 8l nowego oleju i koniec osobiscie nie chce mi sie robic ostatnio za wymiane oleju i filtrow zaplacilem 650zl oczywiscie nie w aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo 400 na motulu i filtrze mann :grin:

Cóż co robic... Warsiaffka... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie zrozumiales czegos w serwisie cos pokickales i to ostro... zadne aso nie wymieni Ci oleju w silniku za 700e a w skrzyni za 200e. Nie ma takiej mozliwosci.

Wymiana oleju w skrzyni kosztuje ok 600e a w silniku miedzy 130 a 200e ( podejrzewam taka byla kwota za 2.7 z racji wiekszej ilosci oleju niz np w 1.9 tdi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podnoszę prawą stronę na lewarku podkładam solidne podkładki z drewna żeby przypadkiem mnie nie przygniotło ,kuweta do spuszczania oleju  z banki 10 litrowej jedna śruba do odkręcenia z miski olejowej opuszczasz samochód spuszczasz olej  , zakrecasz, wymieniasz filtr zalewasz nowy olej i to wszystko dwa klucze potrzebne lub jeden nastawny bardzo prosta sprawa nawet jak dla kogoś zielonego w tym temacie , sam pierwsza wymianę robiłem z opinią internetowa dwa lata temu a autko do dzisiaj jeździ bez problemowo 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...