Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Gazowanie silnika 2.0T - pytania


alexchem

Rekomendowane odpowiedzi

dziwi mnie ze ludzie z krakowa jada do ta rowa montowac gaz ja z tarnowa jade do krakowa montowac. pierwszy raz z mitsubishi galant 2.5 bylem u goduli intalka landi 4 gen i 100 tys bez problemu teraz 3.0 audi fugazi landi i tez super max 260 pb i gaz i w przyspieszeniu 60_100 pb 6sek gaz 6,15 sek i zero problemu tfu tfu pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Technika lpg idzie do przodu. Pojawiły się już wtryskiwacze gazowe do bezpośredniego wtrysku :)

Wczoraj o nich słyszałem. Zapytajcie w większych firmach montujących gaz.

A dlaczego ludzie jeżdżą do Tarnowa. Bo jest tam duży specjalista Expert-Roczniak :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak narazie nie ma możliwości dołożyć dodatkowych wtryskiwaczy gazowych bezpośrednio do komory spalania:)

To ze benzyna jest wtryskiwana bezposredno do cylindra,to nie znaczy ze gaz tez musi byc.

Problem polaga na tym ze nawet gdy zalozymy sekwencje z wtryskami w kolektor dolotowy,to wtryskiwacze benzynowe beda "opalane" co doprowadzi do ich uszkodzenia.

Kwestia mieszanki ubogiej czy ladunku uwarstwionego nie jest problemem,bo takiej mieszanki przy gazie by nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy zalozymy sekwencje z wtryskami w kolektor dolotowy,to wtryskiwacze benzynowe beda "opalane" co doprowadzi do ich uszkodzenia.

A czy te same wtryski benzynowe nie są opalane przez gazy ze spalania benzyny?? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te same wtryski benzynowe nie są opalane przez gazy ze spalania benzyny?

Ale przy tym sa chłodzone przepływającą benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Otóż czytając wasze odpowiedzi, mogę tylko powiedzieć że nie trzeba jechać do Tarnowa by zamontować instalacje do 2.0T. Sam taki samochód posiadam i mam zamontowaną instalacje w okolicach warszawy, nie potrzeba specjalnych wtrysków bo jest ona w fazie lotnej i z dodatkiem paliwa które chłodzi wtryskiwacz benzynowy. spalanie hmm spalanie zależy od wielu czynników ale nigdy nie przekroczyło 3 litrów/100km benzyny i 7,5 litra gazu/100km

cena nie jest większa niż 3500zł a uwierzcie mi przedzwoniłem chyba z połowe kraju aby się dowiedzieć co i jak z tymi instalacjami i jestem mega zadowolony a zrobiłem już 70 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Otóż czytając wasze odpowiedzi, mogę tylko powiedzieć że nie trzeba jechać do Tarnowa by zamontować instalacje do 2.0T. Sam taki samochód posiadam i mam zamontowaną instalacje w okolicach warszawy, nie potrzeba specjalnych wtrysków bo jest ona w fazie lotnej i z dodatkiem paliwa które chłodzi wtryskiwacz benzynowy. spalanie hmm spalanie zależy od wielu czynników ale nigdy nie przekroczyło 3 litrów/100km benzyny i 7,5 litra gazu/100km

cena nie jest większa niż 3500zł a uwierzcie mi przedzwoniłem chyba z połowe kraju aby się dowiedzieć co i jak z tymi instalacjami i jestem mega zadowolony a zrobiła

A masz kolego serie czy auto po programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam serie ale w czwartek umówiony jestem na chip i dodatkowe strojenie więc dam znać co i jak

Fajnie i napisz jeszcze gdzie robiles .we wroclawiu zakladaj juz do tfsi od 6 lat ale cena min 4.5kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam serie ale w czwartek umówiony jestem na chip i dodatkowe strojenie więc dam znać co i jak

Witam,

napisałbyś jak auto i instalacja zniosły chip?

jaką miałeś moc przed i po i czy na gazie jest inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silnikach z bezposrednim wtryskiem benzyny jest taki problem ze niemozna ewidentnie odcinac paliwa ( wylaczyc wtryski ) ,srednio na trzy do pieciu cykli wtrysku gazu raz musi byc zalaczony wtrysk benzyny aby wtryskiwacze benzynowe schlodzic.

Nastepny problem to bardzo szybkie wtryski gazowe sa potrzebne -pamietam jak w 2006 roku nie moglem dobrac do swojego autka instalacji bo wtrysk benzyny w starszych autach byl realizowany poprzez full group i potrzebne byly mega szybkie wtryski ktore dopiero w 2008 roku wypuscil magic-jet ( wersja dla oszczednych ) i Hana ( wersja dla wymagajacych).

Jesli ktos niewiele jezdzi to zwrot instalacji lpg moze potrwac nawet 3-4 lata .Narazie nie rozwiazano problemu aby wylaczac wtryski benzynowe przy jezdzie czy to na lpg czy cng.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalacja kosztuje 3.500zl jak wyżej to zwróci się po 20 tys km tyle to robie średnio rocznie moim tfsi a nie jest to moje jedyne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był zakładany w 2008 roku więc postęp przez te 9 lat w LPG jest ogromny. Teraz są instalację V i VI generacji. Bez problemu gazuje się silniki TFSI i praktycznie każdy silnik można zagazować. Mercedesy AMG V8 biturbo, audi RS i inne egzotyczne auta - warunek, że musi być to ogarnięta osoba

Marcin Gugu33 w necie jest od groma materiałów dotyczących inslatacji V i VI generacji. Co ciekawe VI generacja korzysta tylko z LPG i te paliwo jest wtryskiwane przez wtryskiwacze benzynowe - dla mnie bajka, a parę lat temu nie do pomyślenia. Jedyny tego minus to niestety cena bo do nowej mazdy 6 2.0 skyactiv taki dedykowany zestaw VI generacji kosztuje 10500zł z montażem tak średnio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do firm które zakładają gaz u siebie z pytaniem jaki koszt instalacji. 

 

Tu masz przykład firmy Energy Gaz Polska z Wawy. Koszt 4500zł u nich do A4 b7 2.0TFSI . Ten silnik wymaga dotrysku benzyny, czyli spala powiedzmy 12 litrów gazu + 1litr Pb95 na 100km

 

Edytowane przez Przemots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0T BGB/BPG/BWT/BWE i jeszcze może jakieś pochodne, raczej nie biorą oleju więcej niż takie 1.8T.

Problem mają silniki z łańcuchem rozrządu (roczniki 2008-2012).

Co do samego LPG w 2.0 TFSI to ja mam też pytanie do użytkowników - kto ile zrobił na instalacji z dotryskiem i jak się to sprawuje. Z jakimi ilościami benzyny trzeba się liczyć przy spalaniu?
Ja obecnie robię miesięcznie około 3.000 km głównie w trasie, i zakładałbym spalanie w takim wypadku około 10 litrów benzyny. Teraz pytanie - czy można założyć, że w takim przypadku auto spali 10 litrów LPG + 2 litry benzyny czy raczej więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie to chyba opłacalna byłaby taka impreza, ja np. Do pracy mam 8km w jedną i tak to do 1kkm msc robię to jak myślicie lpg w tfsi nie wyjdzie mi bokiem? Wgl ta instalacja też przełącza sie po jakieś temperaturze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpadła mi w dłoń gazeta - Auto Moto  czy coś takiego. Była tam lista aut niepolecanych - w nich B7 TFSI jako paląca olej. Czyżby redaktorzy nie oparli się stereotypowym opiniom o nowszych wersjach TFSI czy też faktycznie te "paskowe" 2.0 mają problem z olejem? Szczerze mówiąc już zgłupiałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...