Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uwalony MCE F?


leh

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z modułem MCE F.

Dołożyłem lustro fotochrom z czujnikiem światła, włącznik AUTO oraz przełącznik CLH.

Po dorezaniu wiązki niby zaczęło śmigać - lustro się ściemniało, rozjaśniało po wrzuceniu wstecznego, światła załączały automatycznie (diody na lustrze wł. się po otwarciu auta, za jakiś czas gasły, po wyjęciu kluczyka ze stacyjki też przez jakiś czas jeszcze świeciły - miałem wrażenie że to lustro żyje własnym życiem :grin: - to lustro tak normalnie działa?).

Problem był z działaniem funkcji CLH - ikonka CLH była podświetlona, symbole 0 i 1 już nie - samo CLH nie chciało działać (oczywiście MCE odpowiednio zakodowałem).

Pomyślałem że może włącznik CLH jest uwalony. Zdemontowałem wtyczkę i połączyłem pin 5 z 7 - CLH ruszyło (chociaż nie wiem czy do końca tak jak powinno działać - doświetlanie wł. się tylko po otwarciu samochodu pilotem, po zamknięciu już nie - tak to ma działać?).

Tu zaczęły się problemy - po następnym przekręceniu stacyjki wywaliło na fisie spaloną żarówkę tył przeciwmgłowa (żarówka świeci jak powinna), błąd czujnika światła, auto św. nie działają, lustro się nie ściemnia oraz nie świecą diody na nim :facepalm:

Błędy w MCE których nie da się wykasować:

VCDS-Lite Version: Release 1.2

Wednesday, 09 July 2014, 19:05:13:0

Control Module Part Number: 8E0 907 279 F

Component and/or Version: int. Lastmodul RDW 0517

Software Coding: 01001

Work Shop Code: WSC 63251

VCID: 351DA2D71C59

2 Faults Found:

01502 - Bulb for Rear Fog; Left (L46)

57-00 - Electric Circuit Failure

02104 - Light Detection Sensor (G399)

30-00 - Open or Short to Plus

Jedyne co przychodzi mi na myśl to że zrobiłem jakieś zwarcie i nawet nie zauważyłem łącząc pin 5 i 7 we wtyczce przełącznika CLH :slina:

Chyba najlepiej było by podmienić moduł oraz lustro na sprawne z innego auta i sprawdzić co jest uwalone - niestety nie mam dostępu do drugiej takiej furki z tymi gratami.

Lustro mogę podpiać pod 12V - sprawdzę czy działa fotochrom, niestety nie wiem jak sprawdzić czy czujnik światła jest sprawny.

Na sprawdzenie modułu nie mam pomysłu.

Przełącznik CLH chyba jest sprawny - podpiąłem miernik do pinu 5 i 7 - w pozycji 1 CLH miernik piszczy, 0 cisza - więc nie mam pojęcia dlaczego funkcja CLH nie działała :doh:

Proszę o jakieś sugestie / pomysły co z tym dalej zrobić bo ja już wymiękam... Pewnie uwaliłem moduł albo lustro lub oba na raz :slina: Posiadam miernik, tylko pytanie co i gdzie można posprawdzać?

EDIT: w sumie nie pomyślałem o najprostszym - bezpiecznik jakiś jest od lustra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz lustro na krótko i zobacz, czy działa. Wypnij piny z kostki MCE 32pin, te, które wpinałeś przy montażu i zobacz, czy po skasowaniu błędów nie wrócą. Jak się uda to wpinaj po kolei części (lustro, clh) i sprawdzaj kiedy się coś pojawi.

Jak brałeś zasilanie lustra z pinu 18 MCE to nie ma bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pin 1 lustra podłączony jest do pin 1 wł świateł i dalej do MCE pin 18.

Ok, tak zrobię.

Wracać do kodowania bez czujnika światła przed tą operacją?

Bo jeśli nie zmienię kodowania to pewnie błąd czujnika nie zniknie.

Z drugiej strony nie wiadomo czy później będzie się dało zakodowac ponownie na opcję z czujnikiem... Teraz jest jeszcze szansa coś gdzieś sprawdzić miernikiem na dolozonych pinach czy MCE daje napięcie gdzie powinno?

Wysłane z mojego GT-i9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wykodować, żeby błędu nie było. Nie mam pojęcia jak sprawdzić MCE miernikiem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze cos zle podlaczyles i tam ci blad wywala jakies zwarcie masz na kabelku, sprawdz cala wiazke raz jeszcze a jak nie to podjedz po 2 sierpnia do czestochowy(daleko nie masz) to pogrzebiemy i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych: opisany błąd żarówki oraz czujnika był spowodowany brakiem masy - pomiędzy pin 2 lustra fotochrom i pin 6 wtyczki lampki podsufitki.

Wybadalem to miernikiem by nie rozwalac wiązki, coś nie łączy - chociaż to dziwne - jeden kabelek z dwóch stron zakończony pinami, wyciagne i sprawdzę go dokładnie.

Całe szczęście bo już odlozylem 5 stow na nowe lustro, moduł i przełącznik :P

Teraz działa, ale jeszcze nie tak jak powinno - temat będę kontynuował za kilka dni, na razie brak czasu więc proszę o nie zamykanie wątku.

Dzięki wielkie za rady koledzy.

Jeśli tego nie ogarnę to jak najbardziej skorzystam z zaproszenia, rezam to już dość długo i zaczynam tracić cierpliwość :mad:

Wysłane z mojego GT-i9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz kable podpiete wg schematy to powinno dzialac

tym bardziej ze blad zniknal jak mowisz

sam fotochrom najprosciej sprawdzic na krotko a reszta vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotochrom już sprawdzałem na krótko, po "naprawie" masy działa już w samochodzie ale nie mam oświetlenia pozycji pokrętła CLH. CLH załącza się tylko po otwarciu samochodu - tak powinno być? Bo po mojemu przy zamknięciu samochodu, bądź wyjściu z niego do momentu zamknięcia powinno doswietlac. Lustro nie rozjaśnia się po włączeniu lampki podsufitki.

Światła auto działają, przełączanie świateł ma opóźnienie - np z postojowych na mijania zmienię pokrętłem i z dobrą sekundę trwa zanim światła się załącza.

Do tego diody na lustrze świecą po otwarciu samochodu, bądź zamknięciu przez jakiś czas. Ale to i opóźnienie przy zmianie świateł może być normą, tak podejrzewam.

Czasami CLH się zawiesza - przestaje działać jeśli kilka razy otworze/zamkne. Wtedy trzeba poczekać aż zgasna diody na lustrze i znów działa przy otwarciu z pilota.

Wysłane z mojego GT-i9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego ja doposazalem sobie funkcje auto św w b6 

i u mnie jest blad 02104 

po przełączeniu na tryb auto św zapala mi sie na fisie komunikat żółta lampka .

podlaczylem wszystko jak fabryka . 
i dalej sypie błedem na fis .

lusterko mi swieci ( dioda na zielono ) 

jakies sugestie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółta lampka na fisie oznacza spaloną żarówkę.

A co do błędu to tu kolega miał podobny przypadek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...