Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRD] GDZIE- Regeneracja/czyszczenie pompowtryskiwaczy siemens ?


klattaa

Rekomendowane odpowiedzi

witam odgrzewam temat

aucie zostało zrobione

wyczyszczony egr, przepustnica , kolektro dolotowy, spr klapy w kolektorze, wyjęta i sprawdzona pompa vacum, wypalony dpf, jeszcze raz sprawdzony kąt na rozrządzie. Zrobione były logi ale nie ma czego pokazywać bo żal i wstyd na to patrzeć ponieważ na 1,4 cylindrze pompowtryskiwacze są na wykończeniu a 2 stan jest agonalny. tylko 3 jest ok. W aucie poza pompowtryskiwaczami wszystko jest ok. Teraz będe walczył w aso o kolejną wymianę pompowtryskiwaczy bo przejechane na nich niecałe 60 tys. Nadmieniam że sa to już continentale więc niby poprawione, wychdzi że g... poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam odgrzewam temat

aucie zostało zrobione

wyczyszczony egr, przepustnica , kolektro dolotowy, spr klapy w kolektorze, wyjęta i sprawdzona pompa vacum, wypalony dpf, jeszcze raz sprawdzony kąt na rozrządzie. Zrobione były logi ale nie ma czego pokazywać bo żal i wstyd na to patrzeć ponieważ na 1,4 cylindrze pompowtryskiwacze są na wykończeniu a 2 stan jest agonalny. tylko 3 jest ok. W aucie poza pompowtryskiwaczami wszystko jest ok. Teraz będe walczył w aso o kolejną wymianę pompowtryskiwaczy bo przejechane na nich niecałe 60 tys. Nadmieniam że sa to już continentale więc niby poprawione, wychdzi że g... poprawione.

Sprawdzales na nich koncowke numeru?

PD_Akcja_ASO.jpg

Tu widac bez wyjmnowania, tylko pokrywe sciagasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem tego tak jak proponujesz. Wiem tylko że te pierwsze simensy to były z literą M na końcu a te poprawione były z T. Po wymianie w aso powinienem mieć wszystkie z T . Na 5 sierpnia jestem umówiony w aso i wtedy będę osobiście patrzył co tam jest wsdzone bo może sa z M końcówka. P.s mniejsza o końcówkę numeru części czemu te wtrysku tak padają co im tak naprawdę szkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość paliwa , brudny układ paliwowy np syf w zbiorniku, a może są źle wyregulowane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo tylko orlen(tankuje na biznes tank)czasami shell, filtr paliwa wymieniany co 30 tys. Jaki jest najlepszy sposób oczyszczenia zbiornika?. Co jeszcze czyścić w układzie paliwowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik -demont popmy i spr pod kątem zabrudzenia,

Przewody dobrowadzające - z baku do filtra - przedmuchać przemyc benzyną ekstrak

Uklad paliwa wysokiego ciśnienia -są środki do czyszczenia ukladu podlacza sie pod przewody paliwa od filtra paliwa silnik pracuje a ten srodek krąży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię trochę temat.

Pada mi powoli jedna pompka w moim 2.0tdi brd ma już spore korekcje pod kompem, po odpaleniu na zimnym silniku obroty dekilatnie skaczą, śmierdzi z wydechu dość ostro i czasami na 1,2 biegu jadąc ze stałą prędkoscią między 1-2tys obrotów delikatnie szarpnie.

Ruszyło coś w ostatnim czasie z regeneracją tych wtryskiwaczy? Jak mogę sprawdzić jakie pompki mam dokładnie w aucie, bo posiadam je od 3 miesięcy a wcześniejszy właściciel mówi, że coś już tam wymieniał z pompek, ale nie wie na jakie itp faktury też nie ma na tą wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilem tutaj http://www.pompowtryskisiemens.pl

a zeby wiedziec jakie masz pompki ,to wystarczy zdjac pokrywe zaworów i bedziesz mogł odczytac numery z pompek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak oceniasz tą regenerację? Mogłbyś napisać coś więcej o metodzie regeneracji, gwarancji, czasie w jakim użytkujesz te zregenerowane pompki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarancja na pismie na 6 miesiecy ,z wpisanym numerem seryjnym pompki.

widac ze cewka byla rozcinana i cos w niej bylo robione i zalane ponownie jakims tworzywem.

narazie smigam na tym jakies 2 miesiace ,zrobilem moze ze 2000 km

auto chodzi rowno,pali normalnie,nie kopci ,co jeszcze napisac hmmm.... nie wiem ,vcdsem jeszcze go nie sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartez ile płaciłeś za sztukę? Nie wiesz czy oni regenerują tylko jak zrobi się to zwarcie, czy ogólnie jak np pompki mają za duże korekcje?

Podpinałeś pod tego vcds'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem 350 pln stuka ,ale tylko za zrobienie tego zwarcia ,niby wtryskiwacz był czysty ,czyli moze go umyli , ale tego na 100% nie wiem .

VCDS-a jeszcze pod to nie podłonczałem ,narazie silnik pracuje równiutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2016 o 08:10, bartez80 napisał:

Płaciłem 350 pln stuka ,ale tylko za zrobienie tego zwarcia ,niby wtryskiwacz był czysty ,czyli moze go umyli , ale tego na 100% nie wiem .

VCDS-a jeszcze pod to/ nie podłonczałem ,narazie silnik pracuje równiutko.

Kolego jakie dalsze losy ?

jakie były u Ciebie objawy awarii ?

U mnie BRD zgasł w sobotę i już nie odpala diagnoza to właśnie uszkodzona cewka pompowtryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TomekTdi napisał:

Kolego jakie dalsze losy ?

jakie były u Ciebie objawy awarii ?

U mnie BRD zgasł w sobotę i już nie odpala diagnoza to właśnie uszkodzona cewka pompowtryskiwacza.

na razie się sprawuje bardzo dobrze ,objay uszkodzonego pompowtryska Siemens ,sa wlasnie takie ze jak uszkodzi się chociaż jeden ,to silkin już nie odpali ,jak chcesz zobaczyć który padl ,to zdejmij pokrywe zaworow i zdejmuj wtyczke od pompo wtrysku ,jak trafisz na ten uszkodzony to po odpięciu wtyczki silnik odpali na 3 cylindrach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bartez80 napisał:

na razie się sprawuje bardzo dobrze ,objay uszkodzonego pompowtryska Siemens ,sa wlasnie takie ze jak uszkodzi się chociaż jeden ,to silkin już nie odpali ,jak chcesz zobaczyć który padl ,to zdejmij pokrywe zaworow i zdejmuj wtyczke od pompo wtrysku ,jak trafisz na ten uszkodzony to po odpięciu wtyczki silnik odpali na 3 cylindrach .

http://pompowtryskisiemens.pl/

 

Tutaj kolego regenerowałeś bo poprzedni link wygasł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎08‎-‎29 o 21:26, bartez80 napisał:

tak.

Kolego a mam jeszcze pytanie. Padła mi jedna sztuka. Wysyłałeś wszystkie pozostałe także na regeneracje czy u siebie po padnięciu robiłeś tylko jedną sztuke a pozostałe zostawały nieregenerwoane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekTdi napisał:

Kolego a mam jeszcze pytanie. Padła mi jedna sztuka. Wysyłałeś wszystkie pozostałe także na regeneracje czy u siebie po padnięciu robiłeś tylko jedną sztuke a pozostałe zostawały nieregenerwoane ?

Robiłem jedna sztukę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...