Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm


RicS3

Rekomendowane odpowiedzi

63,5 u mnie było , ale chyba póżniej jeszcze trochę siadło, po zimie pomierzę ;)

na 205/55/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany po dniu jazdy siadło na 63.2 cm :banan: jak siądzie jeszcze ok 5 mm to jestem w siódmym niebie!

Edytowane przez lopes1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktos moze z was fotki B6 eibach pro kit na 235/35/19?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wp***u. Te przednie sprężyny są nie do zmiany. Masakra. Całą niedziele walczyłem i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wp***u. Te przednie sprężyny są nie do zmiany. Masakra. Całą niedziele walczyłem i nic.

Uważam ze prościej jest wymienić z przodu sprężyny niz z tyłu . Jak nie masz ściągacza do śruby centralnej to jest trudno , niektórzy obcinają główkę tej śruby i kręcąc nakrętką wyciągają z drugiej strony podkładając co jakiś czas podkładki . Oczywiście w tedy trzeba założyć nowe śruby i nakrętki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni mój mechanik zmieniał mi sprężyny na Eibach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni mój mechanik zmieniał mi sprężyny na Eibach.

Roboty jest na parę godz jak się ma odpowiednie narzędzia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni mój mechanik zmieniał mi sprężyny na Eibach.

Roboty jest na parę godz jak się ma odpowiednie narzędzia .

Potwierdzam przód i tył można zmienić bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tył obie strony to dla mnie ok godz, bez jakichś fachowych narzędzi. co do przodu to zeszło mi jakieś 3 godz ale jak dla mnie męka a tył to relaks :banan:

Edytowane przez lopes1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik twierdził że wszystkie śruby pozapiekane,bo zawiecha seria jeszcze.

Mówił ze teraz po wymianie wszystkiego to tez kilka godz roboty by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tyłu potrzeba 2 klucze 21 żeby odkręcić amorek, ściskacz do sprężyn i klucz do niego, mały hydrauliczny podnośnik samochodowy i mała breszka. Podnosisz auto, odkręcasz amortyzator, ściskasz spręzyne i małym podnośnikiem odpychasz całą piaste zapierając go o bude jest tam takie fajne miejsce któro idealnie pasuje do podoośnika. następnie delikatnie podważasz sprężyne od dołu która prawie sama wypada. Sciszkasz nową i wkładasz na miejsce, potem zwalniasz mały podnośnik i wszystko jest na miejscu. Ściągasz ścisk ze sprężyny zakręcasz amorek koło i autko na glebe. Od i cała filozofia. . . sytuacja sama zmusza do kombinowania i czynienia sobie pracy lżejszej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej długiej śruby co trzyma dwa wahacze nie mogę ruszyć. A nie odkręcę tych wahaczy od strony silnika, bo jest tam tak ciasno, że śruba nie wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej długiej śruby co trzyma dwa wahacze nie mogę ruszyć. A nie odkręcę tych wahaczy od strony silnika, bo jest tam tak ciasno, że śruba nie wyjdzie

To jest sruba centralna , albo specjalny ściągacz , albo ucinasz główkę śruby i wyciągasz drugą stroną kręcąc nakrętką i podkładając podkładki .

s0000059.jpg

Tylko nie powiększaj tych otworów tak jak mówią w filmiku , możesz posmarować przy montażu śrubę pastą do nie zapiekania się .

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 1ba na pro kit?

Dokładnie. Po kilu tysiącach siadło jeszcze po 5mm. Ja przed wymiana miałem straszną koze bo przód stał wyżej od tyłu :facepalm: mam gdzieś zdjęcia porobione z miarą przy błotnikach przed i po wymianie

U mnie na seryjnym zawieszeniu 1ba (klasa wagowa 9) przód jest na wysokości 67cm a tył 64cm, to normalne? Chciałbym zalozyc Prokit, lepiej odrazu kupic amortyzatory o skroconym skoku i nie bawic sie w zakładanie kitu na 1ba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 1ba na pro kit?

Dokładnie. Po kilu tysiącach siadło jeszcze po 5mm. Ja przed wymiana miałem straszną koze bo przód stał wyżej od tyłu :facepalm: mam gdzieś zdjęcia porobione z miarą przy błotnikach przed i po wymianie

U mnie na seryjnym zawieszeniu 1ba (klasa wagowa 9) przód jest na wysokości 67cm a tył 64cm, to normalne? Chciałbym zalozyc Prokit, lepiej odrazu kupic amortyzatory o skroconym skoku i nie bawic sie w zakładanie kitu na 1ba?

Dokładnie : wkładać ori 1be lub amory 1be plus pro kit

aby miec pewnośc ze auto bd na równi zastosuj podkładki pod tylne spreżyny -nr masz pare str do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAnowie mi w ori sline zawieszeniu tył siedział dużo nizej niz przód, okazało sie ze sprezyny mocno zużyte wiec wymieniłem w zeszłym roku na nowe, tez ori sline. Było dobrze ale jak sie pojezdzilo to delikatnie siadło i teraz jest nizej niż przód ale delikatnie. Zamówiłem eibachy pro kit ale aby na oś przednią, zeby o ten 1cm obnizyć rzód. Miał ktoś juz cos takiego u siebie? Jak to jest wtedy z geometrią? Nadal ustawiać wszysttko pod 1BE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...