Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm


RicS3

Rekomendowane odpowiedzi

Który zestaw sprężyn Eibach Pro Kit wybrać do A4 B6 Avant 1.9 TDI FWD naciski 1075 kg/ 1075 kg.

E10-15-003-08-22 (1165 kg / 1135 kg)
dedykowany do 1.8 T, 2.0 TFSI, 2.4, 3.0, 3.2 FSI, 1.9 TDI
czy
E10-15-003-07-22 (1090 kg / 1135 kg)
dedykowany do 1.6, 1.8 T, 2.0, 2.0 FSI

Nie chciałbym żeby przód był wyżej niż tył
Amortyzatory będą 1BE lub 1BV.

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim ja w swojej 2.5 mam zawias 1BE klasa ciężaru osi tyl 11 oraz przód 10 kola 18' prześwit około 3-4 centymetry do nadkola, i pytanie jakie byscie proponowali springi zeby obniźyć oraz usztywnic, czy poporstu kupic jakiegos gwinta ap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.Co to za sprężyny i jakie amorki do nich najlepsze?

Pozdrawiam :)

ad14eb6c559193e1med.jpg

-35mm z H&R

--> http://hrsprings.pl/hr-audi-a4-avant-%288e,b6b7%29-29369-2-pi-15081.html

W teorii dla takiego obniżenia można jeszcze zastosować seryjny amor, ale fajnie by było szarpnąć się na coś skróconego. Nie wiem jaki masz budżet, ale idealny byłby Bilstein B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś z Was po wymianie sprężyn z przodu na Eibachy czy inne sportowe jechał robić zbieżność ?? Jest taka potrzeba ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś z Was po wymianie sprężyn z przodu na Eibachy czy inne sportowe jechał robić zbieżność ?? Jest taka potrzeba ??

Ja wymieniałem sprężyny na Eibach Sportline. I każda wymiana sprężyn wiąże się z ustawianiem zbieżności jak i kątów, bo aby wymienić sprężyny trzeba rozebrać całe zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś z Was po wymianie sprężyn z przodu na Eibachy czy inne sportowe jechał robić zbieżność ?? Jest taka potrzeba ??

Ja wymieniałem sprężyny na Eibach Sportline. I każda wymiana sprężyn wiąże się z ustawianiem zbieżności jak i kątów, bo aby wymienić sprężyny trzeba rozebrać całe zawieszenie.

Jaki komfort jazdy na Eibach Sportline bo własnie zamówiłem te sprężyny i boję się że będzie beton jak w golfie III na glebie heheh

Koledzy czy ktoś z Was po wymianie sprężyn z przodu na Eibachy czy inne sportowe jechał robić zbieżność ?? Jest taka potrzeba ??

Ja wymieniałem sprężyny na Eibach Sportline. I każda wymiana sprężyn wiąże się z ustawianiem zbieżności jak i kątów, bo aby wymienić sprężyny trzeba rozebrać całe zawieszenie.

Jaki komfort jazdy na Eibach Sportline bo własnie zamówiłem te sprężyny i boję się że będzie beton jak w golfie III na glebie heheh

moje amortyzatory to ta technix zakupione w tamtym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ogromna prośba o pomoc w wyborze.

Myślę na dniach kupić Alu 19" wzór albo rs4 b7 albo rs6 c5 oponka pewnie 235/35/19 lub coś podobnego, do mojej B7 2.0tdi brd quattro.

Teraz pytanie co do zawiechy, mam jak widać po zdjęciach ori kozę na amorach 1ba, jest bardzo komfortowo ale do 19" to nie będzie pasowało :D

Co z tym zrobić kupić jakieś sprężyny np ten eibach pro-kit -30 lub coś innego ? Wymieniać też amorki na np 1be, czy zostawić na testy 1ba bo sporo osób jeździ na takim zestawieniu i nie narzeka.

Jakie Wy macie zawiasy przy 19" żeby nie była straszna koza ale żeby dało się normalnie jeździć na 19", niestety w moim mieście drogi nie są zbyt ładne, trochę dziur, wysokie krawężniki i sporo kolein, więc większa gleba odpada.

Foto auta jak teraz stoi:

355a2140d067294amed.jpg

06054236815270d5med.jpg

5e5fcaca49dff175med.jpg

Prosze bardzo o pisanie prostym językiem, dopiero zaczynam zabawę z takimi modami :)

Edytowane przez mateusztbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładasz eibach -30 to obowiązkowo amorki o skróconym skoku . Miałem eibach na amorkach 1BA i powiem Ci ze kiepsko się jezdziło - za bardzo bujało . Teraz mam eibach -30 i oryginalne amorki s-line 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZekałem między innymi na Ciebie Marcin :)

Tzn ja jeszcze nie zdecydowałem czy na pewno eibach, po prostu pytam w temacie i rozważam różne opcje, oczekiwania napisałem w poście wyżej.

Sporo ludzi jednak jeździ na tych amorach z 1ba + pro-kit eibach -30 i im nie buja, sam już nie wiem


Jak zakładasz eibach -30 to obowiązkowo amorki o skróconym skoku . Miałem eibach na amorkach 1BA i powiem Ci ze kiepsko się jezdziło - za bardzo bujało . Teraz mam eibach -30 i oryginalne amorki s-line 1BE

Czyli brać ten eibach pro kit -30 tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nastaw się by w przyszłości wciągnąć amoresy pod 1 be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam tylko zgryz czy zmieniać te amory z 1ba na 1be.

Coś oprócz sprężyn i ewentualnie amorków muszę jeszcze zmieniać w samochodzie? Jakieś odboje, podkładki czy inne takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusztbg

poszukaj na allegro lub w dziale sprzedam używanych amorków 1BE ( są już w dobrych pieniążkach do dostania) i przy montażu sprężyn wrzuć od razu amorki żeby nie robić roboty 2 razy. Ja mam tak u siebie i jest super autko trzyma jeszcze komfort a i czuć lepszą sztywność i trzymanie się na drodze. do normalnej jazdy pro kit i 1BE jest ideał. mają też sport line i 1BE ale to już nie wiem czy nie za twardo. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chcialbym by na 19calach tego komfortu jedbak troche zostalo, nie chce takiego betonu :)

Co jeszcze potrzebuje oprocz sprezyn i ewentualnie amorkow 1be?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup obowiązkowo amory 1BE albo 1BV, nie zakładaj sprężyn obniżających na zwykłe amortyzatory.... poza tym -30mm na 19 cali koła to trochę mało.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos to bede mial na sprzedaż przednia zawieche 1BE jeszcze na aucie poniewaz planuje gwint takze jak jestes z okolic wroclawia to nawet mozesz przetestowac na aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że z racji dróg w mojej okolicy odpada duża gleba i beton zawias, widziałem już kilka B7 na -30 + 1be/bv i taki efekt w zupełności mi by wystarczył.

Co jeszcze potrzebuje oprocz sprezyn i ewentualnie amorkow 1be? Jakichś podkładek, odboi czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...