Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw naprawczy włącznika świateł


michalm320

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałeś same pokrętło czy ring też? Jak już to musisz obie rzeczy wymienić ponieważ zamienniki są względem siebie spasowane i odbiegają od wymiaru nomianlnego orginalnego przedmiotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jedno i drugie zostalo wymienienione. Ale np. po wyciagnięciu przelacznika do pozycji wlączonych swiatel przeciwmgielnych był wyczuwalny duzy luz. Pokretlo ruszało sie na wsystkie strony, co mine nieco irytowało. Pomogło przyklejenie. Moze wada mojego zestawu naprawczego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą samą sytuację. Są luzy po zainstalowaniu. Prawdopodobnie pomogłoby podklejenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to z tym pokrętłem są cyrki. Albo ma duży luz albo ciężko zamontować. Ja na szczęście pokrętło zostawiłem ori bo było nie zniszczone a wykorzystałem tylko pierścień z ikonami. Jednak wymiana pokrętła mnie przeraża bo może się to skończyć zakupem całego wyłącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam cyrki - 15 minut pracy na spokojnie z Dremelem w łapce i wymienione.

Fakt, że lekki luz na pokrętle jest, ale pierścień go niweluje i wcale nie czuć tego luzu. Bez pierścienia pokrętło delikatnie lata na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sprawdzałem tego chyba. Będę w samochodzie to obczaję.

W każdym bądź razie - po złożeniu to już się raczej nie da tego podkleić ani nic z tym zrobić bez niszczenia włącznika, więc będzie musiało tak zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wsadz w imadlo i rozpiłuj gore i schodzi, 3 min roboty

http://s29.postimg.org/qig7x8obn/4372471992.jpg

czerwona linia to miejsce ciecia z jednej i z drugiej podcinasz na tej samej wysokości, tylko tak zeby w srodku nie przeciac tego mocowania

Tak też poszlo:kox: katowka 30sek i spada sam:decayed:uba9enus.jpg

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Jak nowy... aż trudno uwierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło da się wymienic bez cięcia i wiercenia. trzeba rozebrać włącznik / rozpołowić / i dobrać sie cienkim śrubokrętem do tych białych zapadek co ustalają pozycje pokretła. Robiłem tak wiele razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Ja również zastosowałem taki zestaw naprawczy. Pokrętło potraktowałem szlifierką kątową i jakoś udało się wyjąć. Ale podobnie jak koledzy miałem problem - nowe pokrętło po założeniu było luźne - ja owinąłem trzpień, który wchodzi do włącznika taśmą izolacyjną. To rozwiązanie zdało egzamin i nie trzeba było nic kleić.

A odnośnie koloru to nie jest źle - być może odcień jest lekko inny ale przynajmniej nie razi ta odrapana guma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie znalazłem tego tematu jak podchodziłem do wymiany i niestety wyciągłem pokrętło razem z bolcem teraz walcze aby to jakos całe poskladac...

Gdybym wiedział dożuciłbym pare groszy i kupił cały przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panowie. Od dłuższego czasu posiłkuję się waszym forum, ale dopiero teraz piszę pierwszy post.

Ja poradziłem sobie z tym pokrętłem bez cięcia i zbędnych kombinacji. Wyciągnąłem je jak najwyżej w pozycję przeciwmgielnych, następnie przechyliłem, żeby zrobiła się mała szczelina między pokrętłem i osłoną, wsadziłem tam śrubokręt i podważyłem... Trochę siły w to trzeba było włożyć, ale w końcu środkowy uchwyt pękł i pokrętło wyskoczyło. Później wystarczyło wydostać resztę z pokrętła ze środka tego trzpienia i po robocie. Całość zajęła mi ok 10 min.

Polecam ten zestaw naprawczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a czy jest mozliwosc naprawy oswietlenia wewnatrz wlacznik swiatel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki zestaw kompletne badziewie na ringu żaden zatrzask nie pasował do wyłącznika a samo pokrętło było za długie i nie chciało się zatrzasnąć i było dłuższe od oryginalnego. Kupiło to na allegro chyba z 200 osób skończyło się na nowym wyłączniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by Audi składało się z takich części jak ten zestaw , to by się nazywało trabant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by Audi składało się z takich części jak ten zestaw , to by się nazywało trabant

Popieram jakość tego do oryginału tragiczna tzn całkiem inny plastik no ale cena robi swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...