Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw naprawczy włącznika świateł


michalm320

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem kpl wahaczy z łącznikami i śrubami do Audi A4 za 350PLN. Wymienia się je tak jak filtr powietrza , oleju, co 10 -12tys km. Niektórzy myślą że trafili okazję za taka cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panowie. Od dłuższego czasu posiłkuję się waszym forum, ale dopiero teraz piszę pierwszy post.

Ja poradziłem sobie z tym pokrętłem bez cięcia i zbędnych kombinacji. Wyciągnąłem je jak najwyżej w pozycję przeciwmgielnych, następnie przechyliłem, żeby zrobiła się mała szczelina między pokrętłem i osłoną, wsadziłem tam śrubokręt i podważyłem... Trochę siły w to trzeba było włożyć, ale w końcu środkowy uchwyt pękł i pokrętło wyskoczyło. Później wystarczyło wydostać resztę z pokrętła ze środka tego trzpienia i po robocie. Całość zajęła mi ok 10 min.

Polecam ten zestaw naprawczy!

Cześć,

Mógłbyś podesłać link do zestawu który polecasz...?

Pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem ten

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-wlacznik-przelacznik-swiatel-00-07-i5063996459.html

i jest bdb, 0 luzów w pozycji p.mgielnych także polecam. Co do montażu to wystarczy wyjąć przełącznik wysunąć do pozycji p.mgielnych przód (czyli na maxa) i zwykłym nożem do chleba odciąć do okoła gałkę tak aby tylko góra została a reszta zapadnie się wystarczająco aby małym śrubokręcikiem podważyć zaczepy i wyjąć pozostałość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisałem w pdf-ie rozbiórkę włącznika do wymiany tarczy i pokrętła krok po kroku dla tych którzy nie chcą podchodzić do niego z kątówką :decayed:

https://www.dropbox.com/s/0h22vgymc4yib68/rozk%C5%82adanie%20w%C5%82%C4%85cznika%20%C5%9Bwiate%C5%82%201.pdf?dl=0

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratki za wykonana prace. Też tak rozbieram te włączniki - trochę cierpliwości i wszystko pięknie się rozkłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest bajecznie prosta (10 minut).

Ja kupiłem zestaw od tego gościa: http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-wlacznik-przelacznik-swiatel-00-07-i4903981884.html

Idealnie spasowana. Jakość rewelka. Polecam.


Jak by Audi składało się z takich części jak ten zestaw , to by się nazywało trabant

Popieram jakość tego do oryginału tragiczna tzn całkiem inny plastik no ale cena robi swoje

Co ty popierasz. Jakość jest rewelacyjna. Nawet kolor identyko.

Wszystko spasowane. Za 25 zł macie nówkę !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisałem w pdf-ie rozbiórkę włącznika do wymiany tarczy i pokrętła krok po kroku dla tych którzy nie chcą podchodzić do niego z kątówką :decayed:

https://www.dropbox.com/s/0h22vgymc4yib68/rozk%C5%82adanie%20w%C5%82%C4%85cznika%20%C5%9Bwiate%C5%82%201.pdf?dl=0

pozdrawiam Tomek

Mogę potwierdzić bardzo dobą procedurę rozbiórki i wymiany elementów włącznika , ale zostanę przy swoim zdaniu że "Jak by Audi składało się z takich części jak ten zestaw , to by się nazywało trabant "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek66 no to troszkę przepłaciłeś bo tego sprzedawcę co poleca taxford to ten sam co twój a cena prawie o połowę w dół...wątpię że czymś się różnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam problem, otóż podczas wymiany wyrwalem ten środkowy czpien , zrobiło się Nie ciekawe nie działają przeciwmgielne nic nie trzyma się środku, kupiłem cały włącznik i teraz pytanie czy jest inny sposób na wyciągnięcie całego wlacznika, bo z tym wciskaniem nie ma szans bo polamalem wszystko w środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem ze nie w temacie, ale mam takie pytanie czy są gdzieś dostępne takie zestawy naprawcze ale na panel sterowania klimatronika. Chyba ze macie jakiś pomysł jak zrobić te wytarte przyciski. Pozdrawiam

Witam. Wiem ze nie w temacie, ale mam takie pytanie czy są gdzieś dostępne takie zestawy naprawcze ale na panel sterowania klimatronika. Chyba ze macie jakiś pomysł jak zrobić te wytarte przyciski. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem ze nie w temacie, ale mam takie pytanie czy są gdzieś dostępne takie zestawy naprawcze ale na panel sterowania klimatronika. Chyba ze macie jakiś pomysł jak zrobić te wytarte przyciski. PozdrawiamWitam. Wiem ze nie w temacie, ale mam takie pytanie czy są gdzieś dostępne takie zestawy naprawcze ale na panel sterowania klimatronika. Chyba ze macie jakiś pomysł jak zrobić te wytarte przyciski. Pozdrawiam

Są. Był temat poruszany na forum .Szukaj a znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić bardzo dobą procedurę rozbiórki i wymiany elementów włącznika , ale zostanę przy swoim zdaniu że "Jak by Audi składało się z takich części jak ten zestaw , to by się nazywało trabant "

Nie ma co przesadzać tą "jakością" audi. W trabancie wnętrze było solidniejsze. Moim zdaniem oryginalne plastiki to dno i 2 metry mułu. Miałem wiele samochodów i żeby się wycierało coś we wnętrzu, a w dodatku wyłączniki, przyciski czy uchwyty :facepalm: Zrobili to po max taniości i tyle, nawet Chińczycy by takiej tandety nie wypuścili.

Swoją drogą mam ten zestaw z allegro i to "ori może się schować :) Dodam tylko że zamieniłem samą obwódkę bo gałka została. Umyłem ja tylko z tej superhiper jakości farbki - do większości tych superpokryć (rączki, przełączniki itp) wystarczy ślina + szmatka aby je ładnie zmyć - pod spodem miałem jeszcze jedną farbkę, tym razem twardą i nie wytartą więc zostawiłem

Edytowane przez darkle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmieniłem i jedno i drugie :)

Obramówka oczywiście banał

Pokrętło rozgrzałem porządnie i kombinerkami całkiem lekko poszło - nadłamał się tylko niewielki kawałek plastiku z pokrętła które i tak przecież wymieniamy.

Pełny sukces - choć wczoraj przed przeczytaniem informacji od "klubowiczów" byłem gotowy rozpruć go na kawałki - tak mnie zapienił

Warto jednak czasem pomyśleć 2 razy ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki wam właśnie zaoszczędziłem 100zł, kupiłem zestawik na znanym serwisie za 7,90zł i udało mi się wszystko zdemontować poza tym środkowym pokrętłem, Gdyby nie porady z forum to pewnie na "chama" bym ciągnął kółko i w końcu połamał zaczepy, a tak brzeszczot do metalu, imadło i parę minut wolnego czasu, wygląda jak nowy.

pcbd40z8spva_t.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewięć zeta to za darmo . Ja płaciłem 100% więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez wymienilem przelaczik auto koszt 12 zl z wysylka

roznica w dotyku jest ale to ma dzialac i wygladac nikt przeciez nie maca tego caly czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem cały przełącznik za 49 zł, 10 sek i po wymianie, owszem odbiega od oryginału ale niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, super porady!!! cała wymiana kilkanaście minut i nie ma tragedii !!! Efekt końcowy zadowalający :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam zestawy naprawcze z allegro. Są wykonane precyzyjnie jak oryginał. Jedyną wadą jest minimalnie ciemniejszy odcień. Przy montażu polecam złożyć na kleju, wtedy na pewno nie będzie żadnych luzów.

Jeśli chodzi o demontaż pokrętła to najlepszym przyrządem do tego są szczypce obcinaczki :).

fda000c734623b37957feb4b979772de.jpg

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie wyszło tak

b9dc1af5b5571337.jpg

niestety jak wyciągałem przełącznik to wyszedł razem z trzpieniem do regulacji świateł. Na szczęście udało się to poskładać do kupy i wszystko śmiga. gałka przełącznika lekko latała więc wciśnąłem "na papier" :) i jest ok

za 15zł polecam

Edytowane przez piti82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...