Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw naprawczy włącznika świateł


michalm320

Rekomendowane odpowiedzi

Tez zakupiłem to cudo, dałem rade rozebrać wszystko bez ciecia. Miałem problem z działaniem jak paru poprzedników którzy zakupili nowy włącznik. Najprawdopodobniej nie działało poprawnie bo zostało wyciągnięte i wsadzone na siłe przez co poodginały sie blaszki w środku. Wystarczyło je lekko docisnąć żeby każda stykała i działa jak powinno, w moim przypadku 2 były odgięte i dlatego nie działało prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Dzięki wskazówkom tutaj zamieszczonym właśnie wymieniłem zestaw naprawczy. Mam jednak jedno małe ale i problem- nie działają mi światła przeciwmgłowe przednie- ani akurat ta dioda nie podświetla na czerwono, włączając te światła też nic się nie dzieje, a tylne jak gdyby nigdy nic.
Czy komuś przychodzi coś do głowy co mogłem zepsuć? Wszystkie blaszki od kostki całe, nic nie pogiąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ciąłeś ? ja ciąłem ręczną piłą do metalu i najprawdopodobniej zbyt mocno mi na boki latał i w środku blaszki odgiąłem i coś nie styka teraz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ciąłeś ? ja ciąłem ręczną piłą do metalu i najprawdopodobniej zbyt mocno mi na boki latał i w środku blaszki odgiąłem i coś nie styka teraz .

Taką właśnie małą szlifierką, nic nie wyglądało na uszkodzone, stąd moje zdziwienie, ale skoro nawet dioda nie podświetla to chyba wykazuje jednak uszkodzenie czegoś ?

Pytanie nasuwa się jedno: jest sens poprosić kogoś o sprawdzenie/ naprawę czy od razu szukać całego zestawu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ostatnio na allegro za 7,90zl., bo mój już był nieźle obdrapany. Wymiana 10min, jakość bardzo dobra, wszystko bardzo dobrze spasowanie- nic nie lata, efekt zadowala:) Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup od razu dwa :) Nie wiem jak u innych ja włącznika używam sporadycznie bo mam światła DRL a po pół roku z mojego zestawu naprawczego już farba złazi. No chyba ,że trafiłem na jakiś słabszy zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz z rok, nie ma DRLów, a wyglada ciagle jak nowy. Bralem kiedys u goscia na gieldzie za 12zl chyba calosc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robiłem to koledzy i robota dziecinnie prosta:) tzn aby wyjąć cały przełącznik trzeba wdusić przycisk do środka na ok 1 cm, tak trzymajac wduszony przekręcić w prawo w pozycję świateł postojowych i wtedy pociągnąć do siebie. Przełącznik sam wyskoczy. Co do zestawu naprawczego to tak. Aby zdjąć tą okrągłą ramkę z ikonkami należy odpiąć ją z trzech zatrzasków(dziecinnie proste). Jeśli chodzi o pokrętło trzeba się trochę pobawić ale poszło mi jak po maśle. Tzn, poniżej daję foto i tłumaczę. Przekręcamy pokrętło w prawo i wyciągamy do siebie,(tak jak byśmy zapalali światła przeciwmgielne), pokrętło wyskoczy na ok 1 cm. Tu gdzie jest czerwona linia to na tej wysokości ostrym nożem ciąłem dookoła tak, że element poniżej tej lini odpadł i wpadł do środka. Później już użyłem diaxa(nie było ryzyka, że coś uszkodzę więc po co bawić się nożem). Tzn tu gdzie jest żółta linia po obu stronach wypukłego guzika w dół obciąłem diaxem. Teraz miałem jak na dłoni dostęp do dwóch zatrzasków trzymających pokrętło. Oba zatrzaski po obu stronach odchyliłem nożami z ostrym czubkiem, pociągnąłem pokrętło do góry i wyszło delikatnie. Zamontowanie nowego pokrętła i ramki to kwestia wduszenia. Teraz wygląda jak nówka:)

5364fdb2450281585ba8476301e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja poszedłem na skróty i wymieniłem cały włącznik świateł na chromowany od passata B5 (zamiennik). Całość 5min. roboty. Wszystko działa i wygląda OK.

Gdyby ktoś był zainteresowany to brałem ten http://www.dlaauta.eu/product-pol-6132-VW-Passat-B5-96-04-przelacznik-wlacznik-swiatel-CHROM.html

Całość pasuje plug&play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tors napisał:

Witam. Ja poszedłem na skróty i wymieniłem cały włącznik świateł na chromowany od passata B5 (zamiennik). Całość 5min. roboty. Wszystko działa i wygląda OK.

Gdyby ktoś był zainteresowany to brałem ten http://www.dlaauta.eu/product-pol-6132-VW-Passat-B5-96-04-przelacznik-wlacznik-swiatel-CHROM.html

Całość pasuje plug&play.

może i pasuje tylko gdzie masz podświetlenie działania przeciwmgielnych :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje również od octavi tyle ze włącznik jest delikatnie inny i jest przestawiony o jakieś 15-20 stopni w prawo względem oryginału. Przejeździlem na takim włączniku 5 lat i nikt nawet się nie domyślił ze to nie ori. 

Kiedyś nie było zestawów naprawczych po 10zl teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to przestawienie o stopnie byłyby nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2017 o 07:32, tom4275 napisał:

może i pasuje tylko gdzie masz podświetlenie działania przeciwmgielnych :whistling:

U mnie wygląda to tak:

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nitroo napisał:

Mega porażka :facepalm:

Fakt. Nie mógłbym jeździć z myślą, że mam coś takiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym nie mógł widząc te krzywe ikonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny włącznik kosztuje ok 370 zł taki włącznik można kupić nowy za 200zł. 

W aucie wartym 10tys to duża różnica.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...