Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw naprawczy włącznika świateł


michalm320

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, nitroo napisał:

No ja bym nie mógł widząc te krzywe ikonki.

No ja mówiłem serio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 100zl obdarty włącznik kosztuje 30zł a raz wyrwałem w pakiecie z innymi gratami z Angola za 10zl. 

Ludzie którzy ściągają Angole wyrzucają takie rzeczy na złom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2015 o 20:57, taxford napisał:

ja kupiłem ten

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-wlacznik-przelacznik-swiatel-00-07-i5063996459.html

i jest bdb, 0 luzów w pozycji p.mgielnych także polecam. Co do montażu to wystarczy wyjąć przełącznik wysunąć do pozycji p.mgielnych przód (czyli na maxa) i zwykłym nożem do chleba odciąć do okoła gałkę tak aby tylko góra została a reszta zapadnie się wystarczająco aby małym śrubokręcikiem podważyć zaczepy i wyjąć pozostałość ;)

Potwierdzam!Dość długo zastanawiałem się jakim sposobem ściągnąć pokrętło:
Rozcinanie ,wiercenie,rozkręcanie na czynniki pierwsze  itd, i ten sposób jest najlepszy i najmniej "inwazyjny"!Czas to max 15min[dla osób które robią pierwszy raz]i nie ma możliwości uszkodzenia czegokolwiek.
U mnie także 0 luzów ,nic nie trzeba było kleić,podkładać.
Ja ciąłem brzeszczotem bo nóż mimo że był naostrzony nie dawał rady[plastik jest dość gruby].
Tak jak kolega taxford pisał wystarczy obciąć dookoła wewnętrzną część pokrętła i od razu ukażą się dwa zaczepy które po odgięciu małym śrubokrętem zwolnią pokrętło,środek przełącznika i trzpień zostaje nienaruszony!
Dzięki taxford

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek_,

a jak jakościowo ten chrom na tym pokrętle ? To jest plastik powlekany czy metal ?

Jak się to ma do oryginału, wiesz może ? Bo osobiście zastanawiałem się czy nie kupić oryginalnego włącznika używanego i przełożyć tylko pokrętło, cenowo wychodzi podobnie. Co ori jednak to ori ale ryzyko jest takie że jak używany a podobnej jakości jak w naszych audiolach to za chwilę też może wyglądać podobnie jak nasze stare. Plus to taki że ten chrom może się jednak w ori prezentować lepiej niż ten zamiennik, chodzi mi o jakość, że to niby chrom a tandetą jednak będzie zalatywać a to audi nie przystoi przecie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Jarek_ po Twoich zdjęciach, że kombinowałeś też coś z chromowaną regulacją lusterek ? Możesz coś przybliżyć, wiem że to temat o włączniku świateł (to może na priv napisz) ale myślę że inni też będą zainteresowani jednak ten chrom dodaje sporo uroku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem w tym tygodniu z mechanikiem, który twierdził, że wymienił na zamiennik i gdy zapalał najpierw światła a później silnik to coś mu ciężej zapalało. Po przełożeniu na stary było wszystko ok. Idąc tym tropem darowałem sobie wymianę całego pokrętła.

Wczoraj dotarł do mnie zestaw naprawczy. Wszystko zrobiłem tak jak na tym filmiku poniżej. Niestety na koniec wyleciało pokrętło z środka, przytrzymywane przez dwie sprężyny. Jednak nic się nie ułamało. Pogrzebałem za pomocą pęsety w środku i po kilku minutach złożyłem. Z filmu przydało się ustawienie sprężyn w środku. Ale jak wam nic nie wypadnie to w kilka minut spokojnie zmienicie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam włącznik oryginalny pod xenon z końcówką A firmy TRW kupiłem w bardzo ładnym stanie włącznik od b7 oryginał, chciałem przełożyć sam oring z ikonkami i niestety nie pasuje on do mojego zaczepy są w zupełnie innym miejscu spotkaliście się z czymś takim ? jest opcja żeby to jakoś przełożyć ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...