Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw naprawczy włącznika świateł


michalm320

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czy ktoś z Was stosował taki zestaw do regeneracji włącznika?


Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


Audi A4 B6 B7 włącznik przełącznik świateł 00-07 (4372471992) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



5 min roboty :wink:


4372471992.jpg
C
zerwona linia to miejsce ciecia z jednej i z drugiej podcinasz na tej samej wysokości, tylko tak zeby w srodku nie przeciac tego mocowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie z Wawy, ale kupiłem ten zestaw - wygląda solidnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem, wygląda solidnie, tyle można na razie powiedzieć. Zobaczymy po kilku miesiącach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emy3u7yq.jpg tak to się komponuje, nie ma sensu kupować nowego przełącznika ani na pewno regenerować.

Wysłano z Atari

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że odwrotnie założone pokrętło, kropka zamiast wskazywać położenie wyłącznika względem pozycji świeci na dole!!:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zestaw polecam bo jest bardzo dobrze wykonany. Problem był z rozebraniem tego ustrojstwa. Po 3 godzinach w końcu się udało wymienić zniszczone elementy ale za to przestał działać włącznik bo na ustawieniu na światła pozycyjne świecą mijania a przeciwmgielne się w ogóle się nie świecą. Tak więc polecam ale ostrzegam przed wymianą. Mnie pozostało kupić nowy przełącznik :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie założone, bo urwalem mocowanie przy ściąganiu Pokrętła, a odwrotnie wchodzi idealnie na wcisk :-D, zrobi się jak będzie czas, ogólnie lepiej rozciac pokrętło aby nie połamać zatrzaskow ale to dużo roboty, najłatwiej ściągnąć kombinerkami, złapać i ciągnąć do siebie . Można jeszcze zagrzac całość opalarką i wtedy ciągnąć kombinerkami, może zaczep zostanie cały, gdybym wiedział wcześniej to bym tak kombinowal.

Wysłano z Atari

---------- Post dopisany at 22:29 ---------- Poprzedni post napisany at 22:25 ----------

Ogólnie zestaw polecam bo jest bardzo dobrze wykonany. Problem był z rozebraniem tego ustrojstwa. Po 3 godzinach w końcu się udało wymienić zniszczone elementy ale za to przestał działać włącznik bo na ustawieniu na światła pozycyjne świecą mijania a przeciwmgielne się w ogóle się nie świecą. Tak więc polecam ale ostrzegam przed wymianą. Mnie pozostało kupić nowy przełącznik :(

Czyżbyś starał się podważać pokrętło od dołu?

Wysłano z Atari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie założone, bo urwalem mocowanie przy ściąganiu Pokrętła, a odwrotnie wchodzi idealnie na wcisk :-D, zrobi się jak będzie czas, ogólnie lepiej rozciac pokrętło aby nie połamać zatrzaskow ale to dużo roboty, najłatwiej ściągnąć kombinerkami, złapać i ciągnąć do siebie . Można jeszcze zagrzac całość opalarką i wtedy ciągnąć kombinerkami, może zaczep zostanie cały, gdybym wiedział wcześniej to bym tak kombinowal.

Wysłano z Atari

---------- Post dopisany at 22:29 ---------- Poprzedni post napisany at 22:25 ----------

Ogólnie zestaw polecam bo jest bardzo dobrze wykonany. Problem był z rozebraniem tego ustrojstwa. Po 3 godzinach w końcu się udało wymienić zniszczone elementy ale za to przestał działać włącznik bo na ustawieniu na światła pozycyjne świecą mijania a przeciwmgielne się w ogóle się nie świecą. Tak więc polecam ale ostrzegam przed wymianą. Mnie pozostało kupić nowy przełącznik :(

Czyżbyś starał się podważać pokrętło od dołu?

Wysłano z Atari

Czego ja nie robiłem żeby ściągnąć to pokrętło... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jak ściągnąć to pokrętło? Chce nie uszkodzić włącznika a w starym pierwszy puścił środek niż mocowanie w pokrętle tego bolca:facepalm: Rozciąć je? Może ktoś dać foto gdzie ciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tnij, podgrzej mocno suszarką pokrętło tak aby było gorące, złap kombinerkami i ciągnij mocno do siebie nie gibajac nim na boki. Nawet jeśli urwiesz zaczepy to nic się nie dzieje, delikatnie kapniesz kleju dwuskladnikowego i przykleisz.

Wysłano z Atari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wsadz w imadlo i rozpiłuj gore i schodzi, 3 min roboty

4372471992.jpg

czerwona linia to miejsce ciecia z jednej i z drugiej podcinasz na tej samej wysokości, tylko tak zeby w srodku nie przeciac tego mocowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wsadz w imadlo i rozpiłuj gore i schodzi, 3 min roboty

http://s29.postimg.org/qig7x8obn/4372471992.jpg

czerwona linia to miejsce ciecia z jednej i z drugiej podcinasz na tej samej wysokości, tylko tak zeby w srodku nie przeciac tego mocowania

Tak też poszlo:kox: katowka 30sek i spada sam:decayed:uba9enus.jpg

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem tylko obramówkę bo z pokrętłem raczej sobie nie poradzę i wolę nie ryzykować :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje się wam że podświetlanie jest słabsze niż w oryginale?

Bo jak popatrzę na inne przyciski to włącznik jakiś taki ciemny puk-puk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Warszawy miałby chęć do mnie podskoczyć to mam taki jeden zestawik na zbyciu, za powiedzmy piwny czteropaczek, żeby się nie jebać w wysyłki i przelewy tak wielkich kwot:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...