Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw naprawczy włącznika świateł


michalm320

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jeszcze taka uwaga, gdyby ktoś zakładał przełącznik z Jetty, to przed wyrywaniem pokrętła z przełącznika można zdjąć ten chromowany element - jest wsunięty.

Wtedy nie poniszczy się chromu a i złapać wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te zestawy naprawcze włącznika świateł z alledrogo są bardzo zbliżone do oryginału (czy ich powierzchnia jest jakby gumowana).

Czy ktoś może podesłać link do zamiennika bardzo zbliżonego do oryginału wyglądem i trwałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia jest śliska i bardziej błyszcząca, jak chcesz mogę Ci podesłać fotkę (wymieniona tylko obwódka, środek oryginal)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem jedno i drugie na takie.⤵⤵⤵

0095eb48c0ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś miał podobny problem- po wymianie pokrętła i ringu według pdf, złożyłem wszystko elegancko, na "sucho" wszystko działa poprawnie i wygląda też spoko ale niestety po podłączeniu kostki ( jest tylko jedna opcja na jej podłączenie) wszystko działa inaczej niż powinno. Teraz przy wylaczonej stacje i bez klucza świecą się pozycje... A jak włączę auto i przekrece na mijania razem z halogenami przód i tył to działają tylko przód mijania i tył pozycje oczywiście.

Czy coś źle złożyłem? Możliwe?

Prosiłbym o odpowiedzi

Pozdrawiam

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Przy wyjmowaniu pokrętła wyszło mi razem z trzpieniem. Nie mogę go zamontować z powrotem. Czy w tej sytuacji muszę sie nastawić na kupno całego włącznika za te 50 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Przy wyjmowaniu pokrętła wyszło mi razem z trzpieniem. Nie mogę go zamontować z powrotem. Czy w tej sytuacji muszę sie nastawić na kupno całego włącznika za te 50 zł ?

jeśli połamałeś trzpień to kupno nowego, jeśli wyskoczyły Ci bolce ze sprężynkami to rozbierz i poskładaj jeszcze raz, jest on rozbieralny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wychodzi na to, ze muszę kupić cały włącznik. W tym celu chce zapytać jaki zakup byłby najbardziej odpowiedni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a czy może ktoś z was montował zestaw naprawczy przełączników szyb z tej aukcji http://allegro.pl/przycisk-przelacznik-szyb-audi-a3-a4-b6-b7-a6-q7-i6022895997.html i może wypowiedzieć się o jakości/wyglądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a czy może ktoś z was montował zestaw naprawczy przełączników szyb z tej aukcji http://allegro.pl/przycisk-przelacznik-szyb-audi-a3-a4-b6-b7-a6-q7-i6022895997.html i może wypowiedzieć się o jakości/wyglądzie?

Jakosc ok, wyglad ok. Tylko najpierw sprawdz sobie jaki masz włącznik. Ja kupilem te plastiki, ale okazało się że inaczej mam rozmieszczone styczniki w przełączniku szyb. Wiec przed zakupem radzę to sprawdzić. Plastiki są pod styczniki naprzecie siebie a w moim wyłączniku były w jednej linii.

Edytowane przez Jarek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a czy może ktoś z was montował zestaw naprawczy przełączników szyb z tej aukcji http://allegro.pl/przycisk-przelacznik-szyb-audi-a3-a4-b6-b7-a6-q7-i6022895997.html i może wypowiedzieć się o jakości/wyglądzie?

Jakosc ok, wyglad ok. Tylko najpierw sprawdz sobie jaki masz włącznik. Ja kupilem te plastiki, ale okazało się że inaczej mam rozmieszczone styczniki w przełączniku szyb. Wiec przed zakupem radzę to sprawdzić. Plastiki są pod styczniki naprzecie siebie a w moim wyłączniku były w jednej linii.

ok, dzięki za info w weekend biorę się za rozbiórkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu zestawu naprawczego przełącznika.

15 minut i po robocie.

Jeśli ktoś nie chce wyrwać trzpienia polecam zrobić to co ja: zdjąć pierścień i zmasakrować pokrętło kombinerkami i obcinaczkami do kabli :kox:

Uskubywałem je po kawałku aż dogrzebałem się do trzpienia i wtedy śrubokręcikiem zatrzask naciskamy ischodzi bez problemu.

Jedna uwaga: Nowe wchodzi luxno na trzpień, wiec polecam wsadzić je "na papierek", ale dać go trzeba z 2 stron, bo jak będzie tylko z jednej, to szpara zrobi się nierówna między pokrętłem a pierścieniem. Pokrętło z zestawu lżej siedzi na trzpieniu i można "rwać" bez obaw kilka razy.

Odnośnie koloru - jest praktycznie idealny, nie ma "gumy", ale NIE JEST też błyszczący i czarny jak smoła, pasuje do "otoczenia".

Poniżej fotka z porównania starego z nowym przed założeniem oraz fotka z "demontażu" starego pokrętła.

Aaaaa jedna sprawa - mi przeskoczył/obrócił się trzpień "poza zakres" podczas prac, wystarczyło wrócić z nim na miejsce naciskając odpowiednie "ślizgi" wewnątrz tego "bębna" (nie rozbierając niczego).

4c9a5f9123bc6399med.jpg

57f2ec096c90fdd7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru miesiacach wyglada spoko tylko ze chyba brakuje przedzialek pod spodem pomiedzy swiecacymi znaczkami. Przynajmniej tak było u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam te bezpośrednio od chinczyka za 9,50 z przesyłką, mam odnowiony przełącznik. Przez 3 miesiące nic się nie zmienił, więc myślę ze się opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...