Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oszust na Allegro. Bardzo nieprzyjemna sytuacja.


audiKSP

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposob placiles za ten telefon tzn zdjecie. Moze tu da sie cos odkrecic....

PayU z Allegro

Towar można zwrócić niby tylko jaką mam pewność że gość odbierze list a po drugie nawet jak odbierze to może się wyprzeć np. że wysłałem mu pustą kopertę :)

Ciężki temat moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo oddać mu towar w ciągu 10 dni, poinformuj go o tym że chcesz to oddać bo masz takie prawo i tyle, jak to oleje to zgłoś sprawę do allegro, napisz im, że nie dostałeś paragonu a jako potwierdzenie, że to kupiłeś wyślij im potwierdzenie przelewu na którym są dane tego człowieka:wink: Możesz tego typa pomęczyć trochę, że to, że chcesz towar zwrócić to nie Twój kaprys tylko masz takie prawo, którego nikt Ci nie może odebrać, chyba że w aukcji było to napisane, ale tam nic nie było:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jest szansa ze kasy nie zwolnili dla sprzedajacego. Mozesz to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jest szansa ze kasy nie zwolnili dla sprzedajacego. Mozesz to sprawdzic?

Kasę zwalniają od razu. A to było jakieś 4 dni temu

---------- Post dopisany at 14:29 ---------- Poprzedni post napisany at 14:27 ----------

Masz prawo oddać mu towar w ciągu 10 dni, poinformuj go o tym że chcesz to oddać bo masz takie prawo i tyle, jak to oleje to zgłoś sprawę do allegro, napisz im, że nie dostałeś paragonu a jako potwierdzenie, że to kupiłeś wyślij im potwierdzenie przelewu na którym są dane tego człowieka:wink: Możesz tego typa pomęczyć trochę, że to, że chcesz towar zwrócić to nie Twój kaprys tylko masz takie prawo, którego nikt Ci nie może odebrać, chyba że w aukcji było to napisane, ale tam nic nie było:wink:

Tylko że jak się coś sprzedaje prywatnie, to chyba nie ma obowiązku wydania paragonu. Nie wiem jak to dokładnie jest ale w innym wypadku w ogóle nie można by było handlować używanymi rzeczami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nr telefonu to spróbuj dzwonić do niego i powiedzieć, że chcesz zwrócić towar:wink: A tą jego "paczkę" wyślij za pobraniem za 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek tu masz racje z tym paragonem.skąd ma prywatny dac paragon?założyc na szybko firme i go wydrukowac??i tak jak mówią chłopaki spróbuj oddać to do 10 dni ale najpierw go o tym poinformuj...tylko że nie mam pewności czy jak jest osoba prywatna to tez ta zasada działa.masz pewnie w okolicy rzecznika praw konsumenta..podjedz tam lub zadzwon i zapytaj jak mozesz to ugryzc.porady są za darmo a pytanie nie boli.bo nie wiem wiecej co ci poradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki laki83. Właśnie w poniedziałek będę dzwonił do rzecznika konsumenta. W piątek się nie dodzwoniłem. Paczki za pobraniem na pewno nie wyśle, bo z drugiej strony jaką pewność ma mieć ten co odbiera przesylkę i za nią płaci za pobraniem (Sprzedający) co w tej przesyłce jest. Mógłbym go jeszcze oszukać ;)

Jedyna droga to poinformowanie go o zwrocie i wysłanie tego listem poleconym. I teraz są dwie możliwości: odbierze lub nie odbierze.

Jeśli nie odbierze to...?

Jeśli odbierze i nie odda kasy to...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------- Post dopisany at 14:56 ---------- Poprzedni post napisany at 14:48 ----------

[/color]Kolego 10dni na zwrot to tylko przy zakupach w sklepie internetowym, a nie od osoby prywatnej. Jeśli się mylę to poprawcie. Jakiś czas temu miałem podobną sytuację firma w której zamówiłem tablicę reklamową(billboard) nie wysyłała towaru. Moje prośby i groźby miała za nic. Ani kasy, ani towaru. Dopiero jak zadzwonił do gości kolega przedstawił się jako Kancelaria Prawna XXX, wyznaczył termin zwrotu pieniędzy na konto, a w razie niedotrzymania terminu powiadomi o sprawie odpowiednie organy między innymi Urząd Skarbowy. W ciągu 2 dni miałem kasę na koncie. Może i tu taki straszak zadziała bo skoro gość sprzedał zdjęcie czyli wykonał usługę za którą skasował 200zł powinien odprowadzić podatki a założę się ze tego nie zrobił. Więc może i tu zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jest szansa ze kasy nie zwolnili dla sprzedajacego. Mozesz to sprawdzic?

Kasę zwalniają od razu. A to było jakieś 4 dni temu

---------- Post dopisany at 14:29 ---------- Poprzedni post napisany at 14:27 ----------

Masz prawo oddać mu towar w ciągu 10 dni, poinformuj go o tym że chcesz to oddać bo masz takie prawo i tyle, jak to oleje to zgłoś sprawę do allegro, napisz im, że nie dostałeś paragonu a jako potwierdzenie, że to kupiłeś wyślij im potwierdzenie przelewu na którym są dane tego człowieka:wink: Możesz tego typa pomęczyć trochę, że to, że chcesz towar zwrócić to nie Twój kaprys tylko masz takie prawo, którego nikt Ci nie może odebrać, chyba że w aukcji było to napisane, ale tam nic nie było:wink:

Tylko że jak się coś sprzedaje prywatnie, to chyba nie ma obowiązku wydania paragonu. Nie wiem jak to dokładnie jest ale w innym wypadku w ogóle nie można by było handlować używanymi rzeczami...

to niech sie powołuje na prawo zwrotu towaru:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim wypadku była firma więc dużo łatwiej. Myślę że straszenie US raczej nic nie da bo przecież można sprzedać coś używanego na allegro i nikt nie płaci od tego podatku. Nie ma takiego obowiązku. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni, ale jedynie kupując od firmy. Przy zakupie od osoby prywatnej to prawo już Ci nie przysługuje. Zgłoś sprawę do Allegro, mają coś takiego jak program ochrony kupujących. Ewentualnie na policję, ale oni palcem nie ruszą w tej sprawie.

---------- Post dopisany at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany at 15:10 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 286. § 1. k.k. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

To jest oszustwo i tyle. Tytuł aukcji, cena towaru oraz rozmowa kupującego ze sprzedawcą jednoznacznie wskazują na telefon jako obiekt transakcji. To nie jest tak, że można zmienić jedną literkę czy słowo, zrobić kogoś w balona a potem sorry nie przeczytałeś dokładnie. To nie jest dziki zachód, wschód czy jak tam jeszcze ktoś woli. Sprawa pod sąd w ostateczności bo sprawa jest oszustwem ewidentnym. Wbrew temu co się nam tutaj czasem wydaje to nie jest tak, że se wstawimy z d*py opis z drobnym druczkiem często i z wywaloną w kosmos ceną za zdjęcie i wprowadzającym w błąd tytułem a odpowiedzialność przejmuje ten co się dał nabrać. Tak to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekg dzięki za konstruktywny wpis. Chyba zajmę się tym na poważnie. Mam korespondencję z portalu olx.pl gdzie ewidentnie chodzi w niej o telefon a nie o zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 286. § 1. k.k. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

To jest oszustwo i tyle. Tytuł aukcji, cena towaru oraz rozmowa kupującego ze sprzedawcą jednoznacznie wskazują na telefon jako obiekt transakcji. To nie jest tak, że można zmienić jedną literkę czy słowo, zrobić kogoś w balona a potem sorry nie przeczytałeś dokładnie. To nie jest dziki zachód, wschód czy jak tam jeszcze ktoś woli. Sprawa pod sąd w ostateczności bo sprawa jest oszustwem ewidentnym. Wbrew temu co się nam tutaj czasem wydaje to nie jest tak, że se wstawimy z d*py opis z drobnym druczkiem często i z wywaloną w kosmos ceną za zdjęcie i wprowadzającym w błąd tytułem a odpowiedzialność przejmuje ten co się dał nabrać. Tak to nie działa.

Ojjj Marek jesteś niepoprawnym optymistą. Bylem już poszkodowanym w kilku sprawach i uwierz mi sprawy zwykle zostają umorzone przez prokuraturę (nawet te na dużo większą skalę niż sprawa opisana powyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krumak, dzięki za sprowadzenie na ziemię ;)

Spokojnie, zgłoś sprawę do Allegro i na policję. Jak policja zainteresuje się tą sprawą to może gościowi rura zmięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro? Oni wypna dupe....:facepalm: wydymal mnie malolat na 1,4 tysia i sie wypieli:thumbdown: drazenie tematu, meile, szukanie innych poszkodowanych, pilicaj i sad....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsiadasz w auto adres sprzedającego masz to nie bedzie problemu z odwiedzinami:wink: nawet jak stracisz na paliwo to przynajmniej satysfakcja będzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj nr telefonu Tego Jegomościa to mu się zorganizuje kilka aukcji z autem na sprzedaż w niezwykle okazyjnej cenie ... Jak będzie miał z 1000 telefonów dziennie to sam do Ciebie zadzwoni że chce Ci kasę oddać :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...