Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odklejająca się podsufitka w A4 B6


100nek

Rekomendowane odpowiedzi

A co myślisz o kleju w sprayu?

Odpuść sobie i nie szukaj wygód. Kup taki klej jaki Ci napisałem :wink:

chyba, że chcesz żeby spadła Ci na głowę za parę tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggi, ile tak mniej więcej zapasu zrobić na podsufitkę do B5? 0,5 raczej spokojnie wystarczy co, na wszystkie przetłoczenia itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :good: Na przodzie będziesz zawijał ze dwa centymetry za rant i podklejał. Na tyle chyba tniesz na równo z podsufitką.

Grunt to opalarka/suszarka, ktoś do pomocy bo we dwoje klejenie idzie lepiej bo jeden trzyma materiał i naciąga, a drugi suszy i gładzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli stosując bonaterm w pędzlu klej nakładamy tylko na element, a na materiał nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na element. Materiał powinien być na cieniutkiej gąbce więc szybko powinien się przykleić.

W przetłoczeniach na lampki, rączki ect. proponuję posmarować klejem-> podsuszyć suszarką/opalarką-> jeszcze raz nałożyć klej->przyłożyć materiał-> dogniatać delikatnie dłonią i suszyć.

Bonaterm w styczności z temperaturą zaczyna się grzać i pienić przez co szybciej się przyklei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podałem z zapasem, bo jeszcze te słupki przy szybie przedniej też trzeba by okleić, żeby wszystko miało ręce i nogi :wink: czyli tą czarną podsufitkową można brać?

Podsufitki - Hurtownia Tapicerska Trend - materiały obiciowe - tapicerskie - podsufitki - tapicerka samochodowa - tkaniny obiciowe - pianki - gąbki - narzędzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jedź obczaić na żywo jak to wygląda, na pewno masz w pobliżu hurtownię. Mi we Wrocku proponowali w jednej material za 60zl/m, a kawalek dalej ten sam material juz za 25zl;-)

Kolegi Regi ....:facepalm:...po kolei: materiału przede wszystkim nie naciągamy. Pod żadnym pozorerm. Materiał ma się sam układać. Jedyne miejsce gdzie trzeba trochę materiałowi pomoć to wgłębienia na rączki i lampki, ale i tu staramy sie naciagac material jak najmniej. Opalarka zbędna, a nawet szkodliwa. Materiał smarujemy tak samo jak podłoże, kleje kauczukowe mają to do siebie, że trzeba posmarować obie łączone powierzchnie, odczekac chwile az rozpuszczalnik wyparuje i docisnąć. Pod żadnym pozorem NIE DOCISKAC REKAMI. Do dociskania materialu uzywamy gąbki - proste i skuteczne:wink:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gąbka albo lepiej mały wałeczek gumowy czy piankowy lepiej dociska i ruwnomiernie :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegi Regi ....:facepalm:...po kolei: materiału przede wszystkim nie naciągamy. Pod żadnym pozorerm. Materiał ma się sam układać. Jedyne miejsce gdzie trzeba trochę materiałowi pomoć to wgłębienia na rączki i lampki, ale i tu staramy sie naciagac material jak najmniej. Opalarka zbędna, a nawet szkodliwa. Materiał smarujemy tak samo jak podłoże, kleje kauczukowe mają to do siebie, że trzeba posmarować obie łączone powierzchnie, odczekac chwile az rozpuszczalnik wyparuje i docisnąć. Pod żadnym pozorem NIE DOCISKAC REKAMI. Do dociskania materialu uzywamy gąbki - proste i skuteczne:wink:

:hi:

:polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew:

O ja jebie :doh:

Materiał tak czy siak musimy naciągać bo w miejscach na lampki czy rączki nam się nie ułoży więc co ty za brednie piszesz.

Dwa.. jak zaczniesz smarować klejem spód materiału-gabkę to zanim dojedziesz do końca to klej ci wyschnie nie mówiąc już o podsufitce. A w ogóle pierwszy raz słyszę fanaberie o smarowanie klejem materiału :polew::polew::polew:

Nikt nie mówi o dociskaniu rękami tylko o gładzeniu. Można wałeczkiem czy czym tak komu wygodniej, ja wolę dłonią bo mam lepsze wyczucie. Dociskamy w miejscach przetłoczeń bo tam materiał jak piszesz raczej sam się nie ułoży .

Zrobiłem już dziesiątki tapicerek i wiem z czym to się je kolego :hi: ale jak nie wiesz do czego służy opalarka podczas klejenie to o czym my tu polemizujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękami to wiesz co sobie możesz pogładzić:grin: Pozatym szkoda mi prądu na kolejne odpisywanie bo widze ze Ty wiesz lepiej. Rob po swojemu a czytający mam nadzieje wyciagna wlasne wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie zachowuj się jak prostak bo widzę, że usilni próbujesz udowodnić coś o czym masz śladowe pojęcie.

Kończę z Tobą dyskusję bo nie ma z kim. Ten kto mnie zna i widział moje obszycia to wie czy mam pojęcie o tej robocie czy nie.

Jedyne co można zaczerpnąć z Twojego posta to salwa śmiechu.

Czołem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś usilnie nie chce wymieniać całej podsufitki to jak spróbować przykleić ten materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igla strzykawka i klej w plynie, moze byc bonaterm na pedzel lub do natrysku, ale wydasz kase a i tak nic to nie da, jedynym rozsądnym wyjsciem jest obklejenie na nowo calej podsufitki nowym materialem lub zakup uzywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś usilnie nie chce wymieniać całej podsufitki to jak spróbować przykleić ten materiał?

Materiał na podsufitce składa się z cienkiej gąbeczki i tego właściwego, kolorowego materiału który widzisz. Opadł bo ta gąbeczka wykruszyła się już i klejenie tego jakimś klejem ze strzykawką doprowadzi co tego, że przemoczysz tkaninę klejem i będzie chamski placek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób zajmujących się obklejaniem:

Jaki byłby koszt oklejenia podsufitki na czarno do A4 B5, podsufitka z polifta z szyberdachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia cena wykonania takiej podsufitki to 200-250 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze, poliftowe podsufitki tez lubia sie odklejac tak jak te w przedliftach? Ile bylo rodzajow materialu na podsufitkach? Widzialem kiedys w jednej A4 czarna podsufitke w materiale w takie jakby oczko, ale nie mialem okazji spytac wlasciciela co to za podsufitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja w mojej b5 avant robiłem podsufitke na czarny kolor w zeszłym tygodniu koszt jaki poniosłem był dość duży bo 170 zł ( spowodowane było to że kupiłem klej w castoramie w sprayu za 50 zł a nie w hurtowni, którą tu podawali) 3 mb materiału z przesyłką to płatną przy odbirze to 120zł. Dodam, że całość wykonałem sam w jeden wieczór. Więc sadze koszt 200-250zł jest troszke przesadzony(nie wliczam tu zmianę koloru plastików... ja osobiście będę flokował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt przesadzony ?

Jak byś to robił dla klienta to poleciałbyś po kosztach czy chciałbyś co nieco zarobić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że sam dla siebie robiłem i z tego co czytałem ten temat to doradzam koledze, który chce sam zrobic... więc napisałem co ile mnie kosztowało a nie ile bym za to wziął od klienta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...