Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odklejająca się podsufitka w A4 B6


100nek

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Pieterb napisał:

kleiłem klejami w spreyach polecanymi na forach i gówno - po kilu dniach na słońcu odchodzi

Moja klejona klejem tapicerskim za 18zł w puszce bez żadnego problemu przeszła przez upały. Trzyma się materiał podsufitki jak zbrojenie w betonie .

Tapicerzy u których kupiłem klej robią obicia do jachtów i innych dóbr luksusowych i mówili iż nigdy im ten klej nie puścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być klej do podsufitek, który wytrzymuje niskie i wysokie temp. Najwidoczniej albo klej był nie właściwy albo materiał, którego użyłeś nie odpowiedni. Normalnie te kleje kleją jak kolega wyżej napisał, jak beton. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kleje w sprayu tez mogą być,ale chodzi tutaj o wydajność kleju. Pędzlem nakłada się grubą warstwę na podsufitke i po przyłożeniu materiału klej łączy się z gąbką wsiąkając w nią. Przy kleju w sprayu trzeba aplikować zarówno na podsufitke,jak i na gąbkę materiału,po czym odczekać aż klej częściowo zamknie się i połączyć oba elementy dociskając je. Kolega robił u dobrego tapicerka podsufitke do a3 8L i na taką malutką powierzchnię 2 puszki sprayu poszły,wszystko trzyma jak należy. Tylko że koszt puszki kleju w sprayu to około 50 zł 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Fido napisał:

Po kilku dniach ???

W sobotę kliełem, robiłem wsio tak jak piszecie czyli dobrze wsio wyczyściłem i odtłusiłem następnie Klej nanoszony tak jak piszecie na obie części czyli materiał i sam stelaż podsufitki.

Takiego kleju użyłem 0_0_productGfx_5dea590c7eb2da4bf7eff5368

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już zaczyna odchodzić szczególnie z przodu przy lampce na tych załamaniach bo wiadomo tam większe naprężenia są.

Za pierwszym razem kleiłem klejem tapicer i odpadło po nocy.?

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale my pisaliśmy o dobrym kleju a nie badziewiu za 26 zł. Klej musisz kupić dobry znany i sprawdzony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Klej musisz kupić dobry znany i sprawdzony. 

no dobrze to o jakim kleju mówimy?

Pomijam już fakt że większość pisze że byle czym kleiła i się trzyma, nie wiem czemu mi nie. Ja się na tym nie znam specjalnie bo jest to moja pierwsza podsufitka(boczki kiedyś kleiłem na budapren i już kilka lat się trzyma) więc się sugerowałem czym inni kleili i ten klej podobno się sprawdzał. I nie chodzi mi tu o pieniądze bo wolałbym to zrobić raz a nie się babrać kilka razy teraz więc cena nie jest tu problemem.

 

A to są kleje do podsufitek ale jak widać chyba nie do końca i niby do 90 stopni powinny wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź kup ten co ja zastosowałem u siebie - boterm GTA 0,8L puszka na pędzel za śmieszne pieniądze i problem z głowy. Pierwszy raz kleiłem podsufitke więc bez doświadczenia to zrobiłem i wyszło fajnie. Pędzlowałem,podgrzewałem klej opalarką by szybciej się zamknął i od razu łapał bardzo mocno.

20200623_183211.jpg

20200625_111747.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieterb, może za mocno naciągasz materiał, dlatego odłazi.

I do tego kiepski klej.

Mnie też polecali kleić samemu ale nigdy tego nie robiłem i za dużo załamań więc oddałem do fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fido napisał:

Pieterb, może za mocno naciągasz materiał, dlatego odłazi.

no tego nie wiem, znaczy tam trzeba się troszkę nagimnastykować by dobrze wyprofilować ale no bez przesady - tak mi się wydaje przynajmniej

 

12 godzin temu, pila24 napisał:

Weź kup ten co ja zastosowałem u siebie - boterm GTA 0,8L puszka na pędzel za śmieszne pieniądze i problem z głowy.

oki, jak zacznie dość mocno odłazić to się za to wezmę jeszcze raz. Obawiam się tylko tego nanoszenia kleju pędzlem na materiał no ale mimo wszystko spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pieterb napisał:

Obawiam się tylko tego nanoszenia kleju pędzlem na materiał no ale mimo wszystko spróbuję.

Ojjjjj,  ty lepiej zacznij czytać ten temat od pierwszego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pieterb napisał:

no tego nie wiem, znaczy tam trzeba się troszkę nagimnastykować by dobrze wyprofilować ale no bez przesady - tak mi się wydaje przynajmniej

 

oki, jak zacznie dość mocno odłazić to się za to wezmę jeszcze raz. Obawiam się tylko tego nanoszenia kleju pędzlem na materiał no ale mimo wszystko spróbuję.

Na materiał nie nanoś bo załatwisz materiał. Jedynie na podsufitke dajesz klej,oczywiście w takiej ilości by nie było kisielu tylko warstwa rozciągnięta pod pędzlem. Dobrze jest też opalarką lub suszarką podgrzać klej przed przyłożeniem materiału. Rób to odcinkami po 40 cm,najgorszy odcinek to lampka przednia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki panowie już wsio jest jasne :thumbup: Jak tylko zacznie odłazić dalej to będę działał.

ps, czytałem temat ale byłem już taki w nerwach że może coś przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 20:18, Dominik88 napisał:

Też mi się franca odkleja też muszę pomyśleć :)

Spokojnie dasz sobie radę tylko trzeba się przyłożyć przy lampce i tam uważać :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę czasu minęło, jest jakiś sposób na podklejenie w a4b6? czy trzeba zrywać całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, RALF76 napisał:

trochę czasu minęło, jest jakiś sposób na podklejenie w a4b6? czy trzeba zrywać całość?

Nie ma ,trzeba zrywać,pianka się utlenia i kruszy, więc podklejanie nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza się lepiej zrobić to ja należy

Ja tylko dodam po swoich walkach że trzeba tylko dobrze sobie miejsce gdzie jest oświetlenie z przody przygotować - znaczy nie naciągać za bardzo materiału, bo mi się ciut odkleiło ale reszt się trzyma. No i użyć dobrego kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas się w końcu zabrać za klejenie podsufitki bo już wisi w kilku miejscach ale mam mały problem, kod koloru wnętrza to N2L/QE, teoretycznie powinienem brać czarny s-linowy materiał ale jednak "na oko" pasuje mi bardziej ten z pierwszej aukcji, mam zdjąć jakiś słupek i poszukać za nim kodu z kolorem żeby się upewnić? 

Materiał który na oko się zgadza: 

ALLEGRO.PL

Materiał s-line:

ALLEGRO.PL

Mogę później wrzucić zdjęcia środka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema . 
Jaka jest najlepsza alternatywa dla klejenia podsufitki klejem? :P
Szpilki: duże łebki, małe łebki,
wkręty tapicerskie?
czy może jeszcze coś innego?

Wiadomo, że oklejenie na nowo całej podsufitki to najlepsze rozwiązanie, ale pokażcie swoje podsufitki zrobione alternatywną metodą dla klejenia czyli szybko i ogólnodostępne metody typu szpilki, wbijane na prosto, a może pod skosem?

Czy są jakieś specjalne szpilki do tego typu rzeczy? Foto mile widziane :) 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...