Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odklejająca się podsufitka w A4 B6


100nek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ja w mojej b5 avant robiłem podsufitke na czarny kolor w zeszłym tygodniu koszt jaki poniosłem był dość duży bo 170 zł ( spowodowane było to że kupiłem klej w castoramie w sprayu za 50 zł a nie w hurtowni, którą tu podawali) 3 mb materiału z przesyłką to płatną przy odbirze to 120zł. Dodam, że całość wykonałem sam w jeden wieczór. Więc sadze koszt 200-250zł jest troszke przesadzony(nie wliczam tu zmianę koloru plastików... ja osobiście będę flokował)

Koszt samych materiałów miałeś 170 zł ..to jak tapicer weźmie ok. 250 zł za robotę z materiałami to dużo ? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa kleje w sprayu do tapicerki ,koledze w b6 tak robiłem i trzyma jak ori , wolał swoją bo własnie kupno innej i przywiezienie to ciezki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że strasznie ludzi uraziłem swoim wpisem... Widocznie nie zrozumiałem i przepraszam nikogo tu urazić nie chciałem. Powtarzam nie pisałem o robocie tapicera tylko naprawy podsufiki we własnym zakresie ...

Zgadzam sie co do kleju w sprayu poprzednia moja podsufitka(robiona 3-4lata temu) trzyma sie do tej pory a robiłem własnie takim klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziłeś tylko pisałeś głupoty.

To że tobie samemu koszt wyszedł 170 zł to nie znaczy że u speca 200-250 zł to przesadzony koszt.

On zarabia na rodzinę i z tego podatek musi odprowadzić.

Załóż firmę to zobaczymy jakie ceny ty wyskrobiesz dla klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia nt. klejów z sprayu jest różna. Dla mnie jest on po prostu za mało wydajny i źle trzyma.

Przy naklejaniu boczków drzwiowych do japończyków miałem porównanie jak trzyma klej BOLL w sprayu i Bonaterm lub SAR na pędzlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też niedawno wymieniałem materiał na swojej podsufitce. Materiał i klej kupowałem w sklepie, do ktorego link ktoś zapodał na początku. Ja olejałem tez od razu wszystkie plastiki na słupkach w środku bo kolor materiału nie był identyczny z oryginalnym (lekko inny odcień). Wyszło super.

Przy okazji powiem, że samo klejenie to pikuś w porównaniu z procesem usuwania z podsufitki starej, zlasowanej gąbki. Nie polecam robić tego w domu, ja pojechałem na działkę i robiłem na powietrzu bo w zamknietym pomieszczeniu to pewnie w połowie roboty był bym nieźle naćpany. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idzie oklejanie krawędzi i zagłębień takim materiałem? Ja mam szyberdach dlatego jestem szczególnie niepewny tego czy jest sens się brać za tę robotę czy lepiej pomalować podsufitkę albo zlecić komuś oklejenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejałem w Audi 80 b3 z szyberdachem nie było zbyt ciężko podejrzałem tylko na starym materiale jak był materiał docinany wokół szyberdachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko w takim przypadku sprawa jest w miarę prosta, bo materiał musi pasować, trzeba tylko dobrze przyłożyć. A jak się docina materiał samemu to pewnie bez wprawy jest ciężko żeby to wszystko dobrze wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwiasty powiedz mi czy słupki oklejałeś tym materiałem z gąbką?

Tak tym samym materiałem co podsufitkę. Oklejało się bez problemu. Spróbuję dzisiaj zrobić kilka fotek to zobaczysz - wyszło za***iście. Nawet na tylnych szerokich słupkach z zapięciami do rolety (mam avanta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwiasty powiedz mi czy słupki oklejałeś tym materiałem z gąbką?

Tak tym samym materiałem co podsufitkę. Oklejało się bez problemu. Spróbuję dzisiaj zrobić kilka fotek to zobaczysz - wyszło za***iście. Nawet na tylnych szerokich słupkach z zapięciami do rolety (mam avanta).

A co robimy z reczkami i oslonami przecziwslonecznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwiasty powiedz mi czy słupki oklejałeś tym materiałem z gąbką?

Tak tym samym materiałem co podsufitkę. Oklejało się bez problemu. Spróbuję dzisiaj zrobić kilka fotek to zobaczysz - wyszło za***iście. Nawet na tylnych szerokich słupkach z zapięciami do rolety (mam avanta).

A co robimy z reczkami i oslonami przecziwslonecznymi?

Ja nic nie robilem. U mnie róznica w odcieniu była niewielka więc zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem w waszych pierwszych odp. że nie wolno prac podsufitki to zamarłem?. Bo kupilem taki komplet, czarny s-line i jeszcze nie założylem ale wczoraj brat mi ją przeprał odkurzaczem karchera.jsk założe i się odkleji to mi serce pęknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się spodziewać że się odklei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to porządna podsufitka to możesz oddać ją gdzieś do podklejenia na oryginalnym materiale. Pytanie tylko ile sama podsufitka jest warta. I może się nie odklei, chciało by się powiedzieć "wyjdzie w praniu" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem brata czy mocno sie nad nią znecał ale ponoc nie. Mowi ze delikatnie i letnią wodą ,gorąca ponoć podsufitki nie można.

Pozyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę krakać, ale rozglądaj się na alle ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...