Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odklejająca się podsufitka w A4 B6


100nek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,po 2 mies wyjezdzie za granice moje oczy ujrzaly cos strasznego,mianowicie cala podsufitka(material) sie odkleil i wisi tak jak jakis worek :/ Panowie co z tym z robic? jak przykleic to?sa jakies srodi aby bez demontazu to zrobic,a moze mial ktos taki przypadek i go jakos ogarnal,pomocy! dodam iz auto niedawno kupione a poprzedni wlasciciel przez sprzedaza pewnie wyprał ja jakos sa teraz skutki :/

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez demontażu nie ma szans, najlepiej kupić dobrą podsufitkę na allegro i wymienić,

i nie prać odkurzaczem piorącym

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez demontażu nie ma szans, najlepiej kupić dobrą podsufitkę na allegro i wymienić,

i nie prać odkurzaczem piorącym

Dokładnie.U mnie w poprzedniej B7 po upraniu podsufitki zrobiło się to samo więc wywaliłem i wstawiłem ładną używkę z Allegro.koszt 100zł czas pracy 6-7h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał podsufitki jest podklejony gąbką i najczęściej się rozwarstwia na łączeniu materiał<->gąbka. Nic z tym nie zrobisz. Pozostaje zakup nowej podsufitki albo nowe obciągnięcie materiałem. Jeżeli masz białą podsufitkę to może warto pomyśleć o czarnej s-line:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy tego nie robillem,ma ktos moze jakis schemat jak krok po kroku ja zdjac? na allegro ceny sa dosc wysokie 200pln w gore i nie wiadomo co przyjdzie wiec peewnie okleje i moze na czarno?:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znajdziesz opis jak rozebrać:

DIY: B6 A4 - Interior upper pillars and headliner removal/swap

Jak chcesz kupić z allegro to wybierz odbiór osobisty. Podsufitka jest duża i ciężko ją wysłać, a pozatym przy odbiorze osobistym zobaczysz w jakim jest stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy tego nie robillem,ma ktos moze jakis schemat jak krok po kroku ja zdjac? na allegro ceny sa dosc wysokie 200pln w gore i nie wiadomo co przyjdzie wiec peewnie okleje i moze na czarno?:naughty:

To już lepiej kupić komplet i wymienić wszystko na czarny kolor :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki! :) a wie moze ktos gdzie kupic odpowiedni material?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurtownia Tapicerska Trend - materiały obiciowe - tapicerskie - podsufitki - tapicerka samochodowa - pianki - narzędzia tu znajdziesz. Za jakiś czas mają mieć czarny materiał, identyczny od tego na podsufitce s-line
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jest ktos na forum z okolic rzeszowa kto by mi w tym pomogl :) oczywiscie nie za darma :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurtownia Tapicerska Trend - materiały obiciowe - tapicerskie - podsufitki - tapicerka samochodowa - pianki - narzędzia tu znajdziesz. Za jakiś czas mają mieć czarny materiał, identyczny od tego na podsufitce s-line

Materiał czarny może i podobny to sobie mogą mieć. Trzeba natomiast pamiętać o bardzo istotnej rzeczy.

Materiał na podsufitkę musi być elastyczny i rozciągać się jak babskie gacie :decayed::wink: Inaczej zapomnij, że nakleisz go na podsufitkę która ma wybrzuszenia i wgłębienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten co maja jest tylko na gabce, bez materialu od spodu. Probka 10cmx10cm rozciaga sie o 3 cm w kazda strone, wiec chyba dosyc rozciagliwy, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne, że jest bez siateczki pod gąbką. Są materiały typowo podsuftikowe, które jednak średnio się rozciągają.

Jak się rozciąga tak jak piszesz to powinno być, ok..jak będzie podczas naklejania do druga strona medalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakis czas bede oklejac jeden element, co prawda tylko plaski na koncu podsufitki ktory zakrywa wzmacniacz radiowy w sedanie, to sie okaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3cm powinno być git, ja kleiłem u siebie dość grubą gąbką i dałem radę bez problemu, a jakoś bardzo rozciągliwy ten materiał nie był. generalnie dużo zabawy z tym jest - oprócz podsufitki musisz obkleić słupki (albo dokupić) i jeśli nowy kolor nie będzie się komponował z osprzętem to też dodatkowe koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego robię podsufitki dla klientów i jeszcze nie udało mi się zrobić dobrze podsufitki z głębokimi przetloczeniami na materiale który był mało rozciągliwy... no ale pewnie się nie znam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kup materiał, dobry klej, opalarkę z regulacją grzania i drugą osobę do pomocy.

Klej to Bonaterm ( wersja na pędzel ) kupujesz go w opakowaniak kilogramowych.

Zaczynasz klejenie od najbardziej równej płaszczyzny czyli od wersji bagażnika, kleisz w kawałkach, ja bym proponował zrobić to na 4 etapy gdzie ostatni to klejenie miejsca na sloneczka i lampki.

Czyli zwijasz materiał w rulon, kleisz, odwijasz materiał i gładzisz czystą (!!) dłonią, nie ugniatasz! Możesz przygrzać opalarką.

W miejscach jak dołki na uchwyty przy podsufitce czy inne wypukłości, kleisz, klej przysuszasz opalarkę i dopiero naciągasz materiał ( klej zareaguje z temperaturą i szybciej przyklei się gabka z materiału ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o kleju w sprayu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...