Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korekta licznika


Bartollo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam mały problem, zmieniłem licznik na pełen FIS z przelotem 398tys i chciał bym cofnąc do wartości jakie widniały na moim starym zegarze (299 856km) Podłączyłem Vag'a K+CAN commander'a elegancko odczytał eeprom wyświetlił przebieg lecz gdy wpisałem nową(starą) wartość przebiegu na dole wyświetliło ze przebieg zmieniony lecz na szafie dalej 398tyś :/ wie ktoś czym to ugryźć? a jak bym wgrał eeprom ze starego licznika (UK-NSI) do nowego (VDO) to fis będzie działał ? z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlacz zasilanie licznika, po chwili podlacz ponownie i powinno byc dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie ja musialem wylutowac pamniec i zrobic to przez programator inaczej sie nie dalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po korekcie odłączałem alu na 15min i nic. Przy zmianie przebiegu vagiem licznik sie resetował. A jak bym z edytował wsad eeprom ? Tylko nie wiem która linia.

Wysłane z telefonu stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci kolego o funkcje reset ECU w vagu? Jeśli tak to używałem tej funkcji lecz po chwili zrywa polaczenie. Gdzieś czytałem ze równie dobrze zamiast resetu mozna odłączyć prąd na chwile.

Wysłane z telefonu stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kość w programator przeliczenie i wlutowanie to jedyna pewna 100% metoda można też klipsem kabel nie zawsze daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to będzie najlepsza opcja. Ale to zostawię specjalistom :) a jak bym udostępnił sam wsad ze starego i nowego to bylby ktoś w stanie zrobić z dwóch jeden :) czy to gra nie warta świeczki.

Wysłane z telefonu stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...