Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaką paste polerska kupić na maszynę


Max04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaką pastę polerską kupić na maszynę żeby odnowić lakier czy jakiś mleczko albo wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka maszyne, jaki lakier, jaki cel dokladnie?

Jakie masz doswiadczenie w temacie? Jakie posiadasz pady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maszynę Powertec lakier metalik dobrym stanie ale chcę żeby lepiej się błyszczał stanie kiedyś robiłem polerkę ręczną i teraz mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto bylo robione pastami menzerna i zabezpieczone woskiem turtle w puszce efekt nie do opisania. Trwale, dlugo i blyszczaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to mam dobrą ofertę na menzerną (lepszą niż sklepy z kosmetyki aut po rabatach) tylko musielibyśmy się zgadać razem i zrobić zamówienie grupowe.

Co do trwałego efektu i wosku turtle wax, ciekaw jestem jaki to dokładnie wosk. Ogółem turtle to kosmetyki mocno marketowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś -15% od detalicznych :) przy okazji mam pod ręką gąbki ABW mocowane na m14 a nie na rzep (dla niektórych mocowanie na rzep może być problematyczne jeśli nie mają backing plate). gąbki raczej low budget ale są całkiem niezłe, nie powiem złego słowa a ile tańsze od flexipadsów

Jak coś potrzeba to śmiało dawaj na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty Menzerna, 3M, Scholl, Meguiars - te dwa ostatnie droższe ale jakościowo szybciej praca z nimi wychodzi :)
Gąbki - Flexipads, ABW, RoyalPads, Urban - do wyboru do koloru.

Najwazniejsze to przygotowanie samochodu do korekty czyli dokładna dekontaminacja typu dobre umycie samochodu, usunięcie metalicznych zabrudzeń IronX'em + usunięcie smoły. Użycie glinki i zabezpieczenie gumowych/plastikowych elementów taśmą, tak aby przy korekcie nie uszkodzić ich. Do inspekcji IPA 1:1 z wodą demineralizowaną.

Zabezpieczenie lakieru na zimę? Najtaniej wyjdzie tester FK1000p, jak pełna puszka i do końca życia to Colli 476s, FK1000p czy ostatnio zbierający dobre opinie Soft99 (tu jest kilka wosków do wyboru do koloru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory używałem głównie Menzerny ale ostatnio na testy miałem Megsa #105 i zestaw past od Polytopa - bardzo pozytywnie się zaskoczyłem ;) Finish od Polytopa to istna rewelacja, Megs podszedł mi nawet bardziej niż moja ulubiona jak do tej pory FG400 więc tak naprawdę zależy kto co potrzebuje i jakie ma doświadczenie. Mimo wszystko polecam Menzernę do użytku własnego ze względu na to, że robią fajne zestawy 3 x 250ml :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem jeśli chce ktos mieć dobrze zrobione autko to polecam zrobić pastami menzerna f500, 2500 oraz finish, a na to dać odżywkę ( w zależności od lakieru - do ciemnych black hole, a do jasnych white diamond i na to wosk w puszce turtle wax. wyśmienity mokry efekt na bardzo długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony polecam pasty Rupes. Może nie tnie aż tak jak Megs czy Menzerna, ale bardzo fajnie się nią pracuje, wycieranie nie jest uciążliwe i przede wszystkim nie śmierdzą, jak Menzerna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menzerna pachnie :D

Do VAGowskich lakierów Menzerna 400 albo jeżeli szybciej to Megs#101 później polish M2500 i finish M4000 + LSP będzie lalka.

Edytowane przez NovusAutoDetailing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do tej pory używałem 3m

żółty zielony korek czy pasta Menzerna naprawdę jest dużo lepsza jak tu piszecie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...