Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko odpala na zimnym


kyniu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie moje 2.8 v6 z LPG na zimnym silniku ciężko odpala z 10 sekund trzeba kręcic dopiero załapie,a na ciepłym odpala od strzała i do tego błąd 17841 który po skasowaniu ponownie się pojawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik temperatury, czy pokazuje prawidłowe wartości.

Natomiast błąd 17841 odnosi się do pompy wtórnego powietrza. Możesz poczytać o tym tutaj: Forum Audi A6 Klub :: Zobacz temat - [iNNY] Układ doprowadzania wtórnego powietrza SAI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym obstawiał g62 (czujnik temp wody). Można sprawdzić jakie wartości wskazuje w klimatroniku. U mnie w 2.6 niestety ten trik nie działa, więc w 2.8 12v pewnie też nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod jakim kodem szukac w klimatroniku ? ma ktos moze zdjecie gdzie szukac tego czujnika mam lpg i jakos nie moge go znalesc ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4club.pl/index.php?topic=925.0 Kody 49 lub 51.
Jeśli będzie Ci szło tak co sekundę-dwie o jeden stopień w górę na samym zapłonie (wyłączony silnik) to znaczy, że nie obsługuje klimatronik tego kodu. Musisz wówczas szukać innego sposobu.
A co do położenia...obstawiam, że po zdjęciu plastikowej rury nachodzącej na przepustnicę, będzie widoczny. Bardziej po stronie pasażera się znajduje.

Edytowane przez peacenotwar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2.8 ACK i z 2-3 sekundy muszę kręcić na zimnym żeby odpalić. Mój brat ma natomiast a8 4.2 i musi z 3-4 sekundy więc nie wiem czy to spowodowane dużą pojemnością czy audi tak po prostu ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie moje 2.8 v6 z LPG na zimnym silniku ciężko odpala z 10 sekund trzeba kręcic dopiero załapie,a na ciepłym odpala od strzała i do tego błąd 17841 który po skasowaniu ponownie się pojawia

Kup nowy akumulator , rano po postoju aku nie ma tego prądu na rozruch . Jak jest ciepły to pali od strzała bo aku się naładował podczas jazdy . :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś z tych porad pomogła, bo mam ten sam problem ale obstawiam świece bądz przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatora nie zmieniałem bo kręci ładnie :P Mam varte 44Ah (troszke mały). Moim zdaniem jest to spowodowane zużytą pompą paliwa, po nocy po prostu paliwo cofa się w stronę zbiornika i dlatego musi chwile pokręcić-zassać paliwo i dopiero odpala :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatora nie zmieniałem bo kręci ładnie :P Mam varte 44Ah (troszke mały). Moim zdaniem jest to spowodowane zużytą pompą paliwa, po nocy po prostu paliwo cofa się w stronę zbiornika i dlatego musi chwile pokręcić-zassać paliwo i dopiero odpala :P

44 w 2.8 :shock3::shock3::shock3:

Załóż porządny 74 to zobaczysz różnice ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

64ah według producenta. Ostatnio robiłem małe poszukiwania i słyszałem dobre opinie o Westa Forse (65ah -250 zł). W moim przypadku na szczęście klemy wystarczyło poprawić i jest juz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodziło o sondy mi padły aż cztery i po wymianie i regulacji gazy problemy zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się ..

u mnie wszystko ok było aż tu nagle kręce kręce i nie idzie odpalić ( na zimnym silniku )

po szóstym razie odpalił, ale dusił się, obroty spadały, gdy dodawałem gazu to nie reagował za bardzo, gdy chwile pochodził to juz normalnie

następnego dnia odpalam normalnie na benzynie ( jak dnia Wczorajszego ) i też nie chce odpalić, odpaliłem awaryjnie na gazie i ok, pojechałem, przełączyłem po chwili na samą benzynę i chodził..

wymieniłem pompę paliwa - nie pomogło te same objawy

następnie filtr paliwa i też te same objawy ??? ? ? ? ?

dalej na zimnym na benzynie nie odpala :( ....

pomysły się kończą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...