Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN]Grób TDi by Wodz,koła 20",engine AFN na GTB22 235KM/450NM


wodz

Rekomendowane odpowiedzi

co za sprężarke tam teraz masz?

Biedne GT1749VA :( I to są soki z niej,pewnie na dniach wybuchnie ;)

Jak to lata? :)

Wstaw jakiś filmik:)

Szału nie ma i pupy nie urywa w końcu ponad 1500kg i spore opory przez koła.Nie oszukujmy się to tylko 1.9,ale już można co niektórym pokazać że i stare TDI na "koksie "może zadziwić.Jak tylko pogoda pozwoli i nic nie wybuchnie to nagram coś

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za sprężarke tam teraz masz?

Biedne GT1749VA :( I to są soki z niej,pewnie na dniach wybuchnie ;)

to faktycznie lekko nie ma ona :decayed: lepiej szukaj GTB, a tą sprzedaj, dopóki jest jeszcze sprawna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za sprężarke tam teraz masz?

Biedne GT1749VA :( I to są soki z niej,pewnie na dniach wybuchnie ;)

to faktycznie lekko nie ma ona :decayed: lepiej szukaj GTB, a tą sprzedaj, dopóki jest jeszcze sprawna :wink:

+1

to turbo co masz obecnie nie ma wogóle uciagu w górnej partii w porównaniu do gtb17, jak miałem to jazda 180-220 to był jakis koszmar poprostu predkosć wzrastała i nic poza tym, na gtb przyspieszenie przy 200km/h jest odczuwalne ze auto ma zapas mocy jeszcze - poprostu sie odjeżdza :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87, masz całkowitą racje.Ta turbina jest skazana na śmierć i pewnie długo nie trzeba na to czekać.Nie mam czasu na tym urlopie włożyć GTB,a auto mi potrzebne do jazdy podczas urlopu.Dlatego się zdecydowałem na korektę softu na tych gratach.Po zmianie pompy na 11mm i wałku SDI było sporo za dużo paliwa.Miałem obawę że tłok spłynie.Przyjdzie czas na GTB albo jakąś hybrydę. P.S u siebie na GTB17 jakie masz doładowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ok 4tys jest 2840mbar, w hybryda sie nie pchaj nie ma sensu, podniesie sie tylko EGT. Na wiosne jade na korekte bo od strojenia nie miałem czasu wogóle autem sie zajać, małe mody pompy u krzyska jeszcze mnie czekają


1,4bara mam przy 2tys :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pompie i wałku z SDI +korekta softu u mnie przyrost potężny, 24km i 38nm. Bez korekty wypluło 179km i 406nm,ale dym był straszny. :facepalm:


Witam.

Tak jak pisałem parę postów wcześniej silnik jest skazany na śmierć.
Długo nie trzeba było czekać,w wigilie odmówił posłuszeństwa.
Od jakiś trzech lat z silnika dochodził dziwny stukot którego nie mogłem zlokalizować,
zmiana szklanek jak i wałka nic nie dała.Teraz już wiadomo co stukało na jednym z cylindrów.
Sworzeń tłoka miał luz i w końcu "rozpołowił" tłoka.W sobotę 27 grudnia wleciał inny dół i kultura pracy silnika jest o niebo lepsza.
Silnik przeżył przeszło 542tyś,kilka fotek z awarii.


nz98l.jpg

263vbzb.jpg


A tu zestawienie wykresów dla potomnych ile może dać zmiana wałka na SDi i pompy 11mm w porównaniu do seryjnego wałka i pompy 10mm.

ixvas7.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tegoroczna wersja zimowa "groba".

1zdlo3r.jpg


Przy okazji filmik jaki dym towarzyszył po wymianie pompy na 11mm+wałek SDi. Mój tuner przyznał mi pierwsze miejsce
w kategorii "największej zadymy przy hamowaniu",hehe. Na żywo było znacznie gorzej,dlatego został poprawiony soft
na dotychczasowej "dmuchawce". Kolejne modyfikacje dopiero około lipca,oczywiście nadal związane z mocą.



Plany na sezon 2015.

- większe turbo(nadal dylemat jakie,GTB17,GTB22,jakaś ciekawa hybryda p&p)
- chłodnica oleju
- wskaźnik temp oleju(w liczniku)
- wskaźnik EGT
- większe hamulce
- podpięcie grzanych "stołków"
- wymiana lamp od polifta(leżą już rok w garażu i nie mogą się doczekać)

I coś na pewno się jeszcze znajdzie z czasem.


Krótkie filmiki jaki zlepił mi tel:





Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda motorowni :( ale autko piekne :kox:

Bez ryzyka nie ma zabawy,motor już miał trochę nalatane i to była tylko kwestia czasu.Trzy dni bez auta i śmiga dalej(jak by nie święta na drugi dzień by wieczorem wyjechało na drogę),teraz już nie zachodzę w głowę co tak delikatnie stuka w silniku :D

Wielkie dzięki za pochwałę auta,tym bardziej że 90% prac wykonałem osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam targales slupek? Szacun, z drugiej strony jak masz narzedzia czas I leb na karku to wszystko da sie zrobic. Chyba tylko rozrzadu bym nie zlozyl sam

Ps co za dol tam wlozyles? I ile cie kosztowal?, ciekaw jestema w jakim stanie jest moj. Dzieki bogu poki co nie mialem potrzeby targac glowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam targales slupek?

Ps co za dol tam wlozyles? I ile cie kosztowal?

W tym przypadku miałem pomoc dobrego kolegi,dlatego poszło to bardzo sprawnie.Wymieniłem tylko słupek bez głowicy,po lekkim przeszlifowaniu została stara(jakiś czas temu po remoncie). Pozostała część osprzętu również stara. Słupek można by pozwiedzieć z 1Z tylko czekał na mnie,był w całkiem niezłej kondycji i zobaczymy ile wytrzyma.Mnie kosztował 400zł i nie mam pojęcia jaka jest normalna cena,czy to dużo czy to mało.I tu przy okazji chce rozwiać mit że 1z się różni od afn budową. Bardzo często ludzie mówią że w 1Z nie ma natrysku oleju na denko tłoka,JEST TAK SAMO JAK W AFN.. Konstrukcyjnie te oba silniki się niczym nie różnią.Nie zakładałem dołu bez zaglądnięcia co się kryje pod miską olejową :naughty:

Poadrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz parametry tych 3sdm ? Szerokosc i oponki :wink:

To niestety nie 3sdm :( Parametry to 4x9" ET35, opony 225/30/20. Nie było wielkiej kombinacji żeby je upchać,delikatnie tylnie nadkola rolką wypchane. Było to konieczne w moim przypadku bo zdarza się że autko jeździ w cztery osoby i załadowany bagażnik.

Jak się nazywają te felgi na pierwszym zdjęciu ? :)

To najzwyklejsze s-line 1.

Pozdrawiam.

Brakujące boczki do wnętrza,jeszcze łokieć i będzie ok.

289xysy.jpg

mmqvys.jpg

Edytowane przez wodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...