Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niestandardowy uchwyt do telefonu


nitroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W czyimś wątku o aucie widziałem wykonany własnoręcznie uchwyt do telefonu montowany w miejsce fabrycznego. Szukam albo tej osoby, albo pomocy przy zrealizowaniu takiego czegoś (oczywiście zdecydowanie ładniej, żeby np. wchodziło w ori zaczepy). Chciałbym tam trzymać navi, albo telefon :decayed:

540x405_audi_a_rkombi_vat_3613561.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy klną i wyrzucają a Ty go chcesz jeszcze powiększyć ? :D kup uchwyt w biedrze albo w jakimś sklepie z akcesoriami, wyłam łape i przyklej na ori uchwyt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć granatowy tunel, więc muszę się pogodzić z jego obecnością, a skoro już jest, to go wykorzystam jakoś :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup tani telefon do niego uchwyt i masz piękny zestaw głośnomówiacy. KArta albo klon albo drugi numer z przekierowaniem do auta i po problemie. nie musisz już trzymać w ręku.

ja mam kupiony na Ebayu adapter do N6230i

sim-free-nokia-6230i-grade-a-p16486-300.jpg

jestem bardzo zadowolony, dałem 50€ za całość. przynajmniej nie będzie kusić złodziei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem dlaczego wszyscy to wyrzucają, ja wywaliłem tylko dedykowany uchwyt pod archaiczną nokię, kupiłem płytkę montażową HR męską którą przykręciłem mniej więcej na środku, do tego dedykowana głowica HR (tylko nie podróba bo szybko się coś wyłamuje) do telefonu i przy rozmiarach S3 zakrywa cały "brzydki" uchwyt - wszystko ładnie sztywno pasuje i nie odstaje za dużo - wolę tel. w tym miejscu niż przyssawka na szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem dlaczego wszyscy to wyrzucają, ja wywaliłem tylko dedykowany uchwyt pod archaiczną nokię, kupiłem płytkę montażową HR męską którą przykręciłem mniej więcej na środku, do tego dedykowana głowica HR (tylko nie podróba bo szybko się coś wyłamuje) do telefonu i przy rozmiarach S3 zakrywa cały "brzydki" uchwyt - wszystko ładnie sztywno pasuje i nie odstaje za dużo - wolę tel. w tym miejscu niż przyssawka na szybie

Wrzuciłbyś fotkę, jak to u Ciebie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy, do pracy mam jedną przecznicę więc nie jeżdżę autem, ale jutro będę wyciągał traktora z garażu to zrobię fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem dlaczego wszyscy to wyrzucają, ja wywaliłem tylko dedykowany uchwyt pod archaiczną nokię, kupiłem płytkę montażową HR męską którą przykręciłem mniej więcej na środku, do tego dedykowana głowica HR (tylko nie podróba bo szybko się coś wyłamuje) do telefonu i przy rozmiarach S3 zakrywa cały "brzydki" uchwyt - wszystko ładnie sztywno pasuje i nie odstaje za dużo - wolę tel. w tym miejscu niż przyssawka na szybie

też uważam, że nie ma sensu wywalać całego tunelu tylko ze względu na uchwyt na telefon, ja np nie mam tego uchwytu i muszę po szybie kleić przyssawkę na telefon, która ciągle odpada.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przyssawka nie odpadała, szyba MUSI być odtłuszczona w tym miejscu oraz sama guma/silikon przed założeniem nawilżony. Największe upały nie dają rady, sprawdzone.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze właśnie tą nokie od 10 lat i mam adapter do niej. Dzięki tamu mam super działający, prosty w obsłudze i ergonomiczny zestaw głośnomówiący. Wcześniej miałem bluetootha parrot mk6100 z wyświetlaczem zakładany w serwisie audi i ten ori adapter jest dużo lepszy. Oczywiście jeśli ktoś lubi nowości w kwestii telefonów to jest skazany na bluta:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BT, więc chciałbym to miejsce wykorzystać jako uchwyt do telefonu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w miejsce uchwytu dodałem sobie uchwyt na smartphona poprze trytytki żeby nie ingerować w oryginalne mocowanie. Od ponad pół roku się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, oto zdjęcia jak prosiłeś, zdjęcia z telefonu i w "słonecznym cieniu" a więc nie ma rewelacji

uchwyt.jpg

g_owica_HR.jpg

z_telefonem.jpg

z_boku.jpg

---------- Post dopisany at 08:32 ---------- Poprzedni post napisany at 08:28 ----------

Ja mam BT, więc chciałbym to miejsce wykorzystać jako uchwyt do telefonu :naughty:

no dokładnie, u mnie też jest BT więc nie muszę kombinować ze starym telefonem nokii a telefon gdzieś trzeba trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio myślałem zeby jakos z tego kabla wyprowadzić usb ale chwilowo sie wstrzymuje. Przerabiając ten kabel mozesz spowodować jakies zwarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zacząłem, i natrafiłem na problem. Zacznę od początku. Kabel USB ma cztery przewody- czrny/czerwony zasilanie, biały/niebieski przesył danych.Natomiast w orginalnym kablu jest troszkę skomplikowana sprawa, ponieważ przewodów jest znacznie więcej. Muszę poszperac za dokładnym schematem (chyba że ktoś kto czyta, posiada takowy, lub ma wiedzę na ten temat- to bardzo proszę o pomoc). I tu niestety pokawia się problem. Na żadnym przewodzie nie ma zasilania. Bezpieczniki są ok, wuięc to odpada. wymieniłem natomiast radio na RNS, a tam instalacja jest trochę inaczej. I teraz właśnie zatanawiam się, czy problem zasilania może opierać się o kostkę ISO.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zacząłem, i natrafiłem na problem. Zacznę od początku. Kabel USB ma cztery przewody- czrny/czerwony zasilanie, biały/niebieski przesył danych.Natomiast w orginalnym kablu jest troszkę skomplikowana sprawa, ponieważ przewodów jest znacznie więcej. Muszę poszperac za dokładnym schematem (chyba że ktoś kto czyta, posiada takowy, lub ma wiedzę na ten temat- to bardzo proszę o pomoc). I tu niestety pokawia się problem. Na żadnym przewodzie nie ma zasilania. Bezpieczniki są ok, wuięc to odpada. wymieniłem natomiast radio na RNS, a tam instalacja jest trochę inaczej. I teraz właśnie zatanawiam się, czy problem zasilania może opierać się o kostkę ISO.?

też chce zrobić tak u siebie ale wpadłem na lepszy pomysł, tzn łatwiejszy. Po co kombinować z przerabianiem oryginalnej wiązki ? nie lepiej podłączyć się pod zasilanie zapalniczki i przeciągnąć kabel microusb do tego ori uchwytu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie to nie problem. Tu chodzi o przekazanie sygnału rozmowy do instalacji samochodowej. I konwersje do postaci zrozumiałej dla radia.

Wysłane z mojego iPhone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Czy ktoś może wpadł już na rozwiązanie tego problemu?

Edytowane przez Pociag09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...